Voľné pracovné miesta Trnava – práca a brigáda

Práca Trnava. Ak hľadáte brigádu alebo zamestnanie, na tejto stránke nájdete odkazy na aktuálne voľné miesta. Prehľad najväčších spoločností v regióne a ďalšie užitočné informácie.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Trnava cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta v Trnave cez web ISTP. Ponuky a to aj pre ŤZP nájdete na tejto stránke.

Práca Trnava a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Trnava sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty z Trnavského okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Aj regionálny inzertný denník PARDON ponúka inzerciu zamestnania. Inzeráty nájdete aj na webovej stránke denníka.

Zvyčajne stačí keď sledujete len tieto webové stránky. Zamestnávatelia ich využívajú najčastejšie. Môžete ale použiť aj ďalšie pracovné a inzertné portály, aj keď sa na nich budú inzeráty pravdepodobne vo veľkej miere opakovať. Ich zoznam nájdete TU.

Možnosti brigády v Trnave a okolí

  • Na inzerovanie brigád je zameraný web Brigada. Ponuky nájdete na tejto webovej stránke
  • Pomerne bohatú ponuku práce na dohodu má aj Profesia. Inzercia sa nachádza na stránke www.profesia.sk/praca/trnava/na-dohodu-brigady/
  • Zaujímavé inzeráty môžete nájsť aj na iných webových stránkach, napríklad na vyššie spomenutom Bazoši.

Pri hľadaní brigády v Trnave pre študentov (ale nie len pre nich)  môžete navštíviť webové stránky pracovných agentúr orientovaných na sprostredkovanie brigádnických pozícií, ale môžete to tiež, skúsiť v niektorom z obchodných reťazcov, ktoré majú v meste prevádzku.

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Keď sa chcete naozaj rýchlo zamestnať, môžete sa uchádzať o niektorú z pozícií, ktoré si nevyžadujú zvláštnu kvalifikáciu.
Práca pre mužov:
Napríklad s vodičským preukazom môžete ako muž začať pracovať ako vodič takmer ihneď. Podľa skupiny: B alebo aj C môže potom pracovať ako taxikár, kuriér, či robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.). Trnavské pizzerie: Bistro Pizza Exxpres, Pizzeria Galileo, Pizzeria Buongiorno, Pizza Roman, Pizza Amico, Pizza MARKO, Reštaurácia a pizzéria Ofsajd, Pizza Prengo, Pizzeria FLAMENGO, Pizza Kitty a ďalšie.
Možnosti práce pre vodiča
Logistické centrá sú ďalším miestom, kde sa dá pomerne rýchlo nájsť zamestnanie. Môžete tu pracovať ako vodič VZV, skladník, atď. Príležitosti ponúkajú aj výrobné firmy, kde sa môžete zamestnať ako operátor výroby, či obchodné prevádzky, kde môžete pracovať ako predajca, alebo pracovník SBS. Inzeráty nájdete cez vyššie uvedené webové stránky.
Práca pre ženy:
Ženy si nájdu uplatnenie bez veľkých nárokov napríklad ako predavačka, upratovačka, recepčná, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Holiday Inn, Premier, INKA, Prestige, London, Phoenix, Empire, Impiq, Dream, Barbakan a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii, či reštaurácií rýchleho občerstvenia, napríklad McDonalds.

Predavačka – tipy

Najviac príležitostí na jednom mieste ponúkajú obchodné ulice v centre mesta, obchodné centrá (OC Galéria, ZOC Max, OC The Mall, CITY ARENA, OC TrnavaPark, OC Arkadia) s obchodmi Gate, Deichmann, DM drogéria, Takko a ďalšie a supermarkety (Tesco, Carrefour, Kaufland, Lidl, Billa (viacero obchodných reťazcov má v meste aj po niekoľko predajní) a ďalšie). Ďalšími veľkými obchodmi sú Baumax. Ponuky nájdete na internete, ale aj priamo vo výkladoch obchodov. Inzeráty online nájdete na vyššie uvedených webových stránkach.

Veľké množstvo príležitostí zamestnania ponúka ženám aj zdravotníctvo, či školstvo (pozície zdravotná sestra, lekárka, učiteľka, upratovačka atď.). Najväčším zdravotníckym zariadením je Fakultná nemocnica. Najväčšími školskými zariadeniami Univerzita sv. Cyrila a Metoda a Trnavská univerzita. Okrem nich tu, samozrejme, pôsobí aj veľký počet základných a stredných škôl.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese TT

Trnavskom okrese pôsobí viacero veľkých priemyselných podnikov. Až na výnimky sú koncentrované v krajskom meste a v priemyselnom parku obce Voderady.
Medzi spoločnosti, ktoré zamestnávajú najviac ľudí (profesie operátor vo výroba a ďalšie) jednoznačne patrí automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia s výrobným zvodom Zavar, Trnava a firma vyrábajúca LCD televízory, Samsung Electronics LCD Slovakia pôsobiaca vo Voderadoch.
Priemyselný park Vodederady si na podnikanie vybrali aj spoločnosti Hansol Technics Europe, Shinwha Intertek Slovakia, Fine DNC, zaoberajúca sa výrobou lisovaných hliníkových dielov pre TV a monitory, či Samjin LND Slovakia, výrobca plastových dielov pre elektrotechniku a automobilový priemysel.

Zamestnanosť do regiónu prinieslo aj viacero menších spoločností, ktoré fungujú ako subdodávatelia pre spomenuté podniky.
Diely pre automobilový priemysel vyrábajú napríklad spoločnosť ZF Boge Elastmetall Slovakia, ktorá vyrába tlmenie, a gumo-kovové diely, firma STREIT Trnava vyrába turbo komponenty, FAURECIA Slovakia zasa vyrába sedadlá, plastové diely vyrába Fremach Trnava, dverové diely vyrába firma Magna Slovteca, či spoločnosť ZF SACHS Slovakia, ktorá sa zaoberá výrobou meničov a spojok ako pre osobné, tak aj pre nákladné automobily.
Z firiem vyrábajúcich diely možno spomenúť firmu Punch Products, či spoločnosť Elektronika Slovensko vyrábajúcou plošné spoje.
Elektrotechnické podniky zastupuje aj spoločnosť SONY Slovakia, ktorá v krajskom meste vyrába televízory a rôzne diely, aj firma Datalogic Scanning Slovakia, ktorá je zameraná na výrobu skenerov čiarových kódov a ďalších elektronických zariadení.

Aj potravinársky priemysel zamestnáva väčšie počty pracovníkov. Sú tu napríklad spoločnosti významný výrobca sladkostí a pečiva Figaro – I.D.C. Holding, známa potravinárska firma VITANA Slovensko, či sladovne: LYCOS a Sladovňa SESSLER.

S potravinárstvom je úzko späté aj poľnohospodárstvo. V tejto oblasti podniká napríklad spoločnosť SEMAT, v rastlinnej a živočíšnej výrobe, či firma Sempol Holding, ktorá produkuje osivo a sadivo.

Stavebníctvo zastupujú napríklad spoločnosti AGROSTAV a SIBAMAC (práca na stavbe).

V strojárenstve pôsobia spoločnosti: Toma Industries, výrobca lisov, ŽOS Trnava, ktorá realizuje vyrába a opravuje nákladné a osobné železničné vagóny, či Zlievareň Trnava, ktorá vyrába liatinové odliatky. (zvárač)

Z ďalších firiem možno spomenúť výrobcu sklenených vlákien, spoločnosť Johns Manville Slovakia, výrobcu nábytku firmu SWEDWOOD Slovakia, chemický podnik vyrábajúci čistiace prostriedky VD Tatrachema,

Veľký počet vodičov, ale aj ďalších profesií zamestnáva Slovenská autobusová doprava Trnava, (SAD). Okrem krajského mesta prevádzkuje aj autobusové linky v Piešťanoch, Hlohovci a Senici.

V energetike pôsobí firma VUJE, ale aj elektráreň v obci Jaslovské Bohunice (Slovenské elektrárne)

V obci Hrnčiarovce nad Parnou má výrobnú prevádzku spoločnosť Metal design Slovakia, ktorá tu vyrába kovový nábytok.

Veľa pracovných príležitostí pre pozície skladník, vodiť VZV a ďalšie ponúka veľký Logistický park Zavar – napr. firma Gefco Slovakia.

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Pezinku cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Senci cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Piešťanoch cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Hlohovci cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Galante cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Myjave cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Senici cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Malackách cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Zamestnanie v Bratislave cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: