Voľné pracovné miesta Bratislava – práca a brigáda

Práca Bratislava. Odkazy na aktuálne ponuky na zamestnanie alebo brigády. Najlepšie webové stránky pre hľadanie práce na trvalý pomer, ale aj na dohodu. Najvýznamnejšie podniky v meste, čo sa týka zamestnanosti a ďalšie užitočné informácie a tipy.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Bratislava cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta v Bratislave cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke. Toto je tiež  jeden z najbohatších zdrojov ponúk pre ZŤP. Špecializovaný EURES asistent vám na úrade pomôže aj s  hľadaním zamestnania v zahraničí.

Práca Bratislava a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Bratislava sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty z Bratislavského okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

U väčšiny profesií by ste si mali vystačiť so sledovaním týchto portálov, plus ISTP. V určitých prípadoch sa vám ale môžu hodiť aj ďalšie. Zoznam užitočných slovenských pracovných a inzertných portálov na ktoré sa ešte môžete pozrieť nájdete TU.

Najviac príležitostí nájsť si zamestnanie, ale aj brigádu je v mestských častiach: Staré Mesto, Petržalka, Dúbravka, Karlova Ves, Nové Mesto, Ružinov, Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Rača, Vajnory, Lamač, Devínska Nová Ves.

Možnosti brigády v Bratislave a okolí

Pri hľadaní brigády v Bratislave pre študentov (ale nie len pre nich) môžete skúsiť spolupracovať aj s niektorou z pracovných agentúr, ktoré majú v meste svoju kanceláriu a špecializujú sa na tento druh pracovného pomeru, napríklad INDEX NOSLUŠ, P.J.Servis, agentúra brigádnici.sk, pracovná agentúra Študentský servis, atď. Veľké šance môžete mať aj v niektorom z obchodných reťazcov v meste (ich zoznam nájdete nižšie).

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Na vykonávanie niektorých profesií nebudete potrebovať žiadne zvláštne vedomosti,  schopnosti alebo zručnosti. Môžte sa v nich preto zamestnanie takmer ihneď.
Práca pre mužov:
Napríklad s vodičským preukazom skupiny B alebo aj C sa viete pomerne rýchlo zamestnať ako vodič. Môže tak pracovať ako taxikár, kuriér (pre UPS, DHL atď.), či robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.). Bratislavské pizzerie: Pizzeria Primavera, Pizza Mizza, Pizzeria Sicília A El Grande Food, Pizzeria LAMIA, Pizzeria Čertica, I Love Pizza, Pizzeria Ciao, Luigipizza, reštaurácie apizzeria Amon, Pizzeria Pirko, Pizzeria Sicilia, Pizza Apetito, Pizza La Mia, Pizza Hamm, Pizza HUT, Pizza Pepano, Pizzeria Paradiso, Pizza Colosseum, Mister Pizza – American Style pizza, Pizzeria – Ristorante Giuliano, Pizzeria Corleone, Pizza Bossa ďalšie.
Možnosti práce pre vodiča
Ďalšie príležitosti ponúkajú napríklad logistické centrá a sklady, kde sa môžete zamestnať buď ako skladník, alebo ako vodič VZV. Vo výrobných podnikoch zasa rýchlo nájdete zamestnanie ako operátor výroby. V niektorom z obchodov zasa môžete pracovať ako člen SBS, alebo ako predavač. Miesto si môžete nájsť online cez vyššie uvedené webové stránky.
Práca pre ženy:
Medzi ďalšie dostupné pozície patrí: upratovačka, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Park Inn Danube, Kempinski River Park, Sheraton, Apollo, Radisson Blu Carlton, Ibis Bratislava Centrum, Crowne Plaza a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii, či prevádzke rýchleho občerstvenia (McDonalds, Subway).

Predavačka – tipy

Ak ste žena, uplatnenie si veľmi ľahko môžete nájsť ako predavačka v obchode. Najviac príležitostí nájdete v centre mesta, ale ponúkajú ich aj obchodné centrá (Galleria Eurovea, Avion Shopping Park, Polus City Center, Aupark, Cubicon, OC Central, OC Galeria, Max, Shopping Palace Zlaté Piesky, OC Danubia, Shopping park Soravia, Korzo Shopping Park, OC Retro, Bory Mall) ako aj supermarkety a hypermarkety (Tesco, Kaufland, Metro, Lidl, Billa, Carrefour, Hypernova (Terno) a ďalšie), pričom jednotlivé obchodné reťazce majú v hlavnom meste aj viacero väčších či menších predajní.
Ďalšou možnosťou sú aj veľké obchody (Baumax, Kika, IKEA, Decodom, Mobelix a pod.)
Ponuky nájdete na internete, ale aj priamo vo výkladoch obchodov. Inzeráty online nájdete na vyššie uvedených webových stránkach.

Ženy nájdu široké uplatnenie aj v zdravotníctve, a školstve. V zdravotníctve ako zdravotné sestry, lekárky, či farmaceutky, avšak tu sa už jedná o kvalifikované profesie. Medzi najväčšie zdravotnícke zariadenia v hlavnom meste patrí Fakultná nemocnica s poliklinikou, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave, a ďalšie. Tu nájdete zoznam nemocníc v hlavnom meste.

V školstve, sa ženy môžu uplatniť ako vyštudované učiteľky a profesorky, ale aj ako upratovačky. V materský, základných, stredných a vysokých školách. zoznam vysokých škôl a univerzít.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese BA

Medzi firmy, ktoré zamestnávajú najviac ľudí v Bratislavskom okrese patrí jednoznačne výrobca automobilov – automobilka Volkswagen Slovakia a rafinéria Slovnaft.

Potravinárstvo zastupujú veľké firmy Mondelez Slovakia (pôvodne Kraft Foods Slovakia) – čokoládovňa Figaro, vyrábajúca čokoládu a cukrovinky, výrobca rastlinných olejov a tukov PALMA-TUMYS, pivovar Heineken Slovensko (administratíva), či veľký slovenský výrobca mliečnych výrobkov, mliekareň Rajo. Drogériu vyrába firma Henkel Slovensko.

Príležitosti na uplatnenie sa v IT ponúka spoločnosť IBM International Services Centre, či Hewlett-Packard (HP) v telekomunikáciách prakticky všetci operátori Slovak Telekom, Orange, či O2 Telefonica.

Veľký počet ľudí zamestnáva aj energetika: Slovenské elektrárne, Slovenský plynárenský priemysel (SPP), aj Západoslovenská energetika (ZSE) dodávajúca plyn a elektrickú energiu.

Ak chcete pracovať na stavbe, v stavebníctve pôsobí veľká spoločnosť Doprastav, či Eurovia. Medzi významných dodávateľov stavebných materiálov patrí firma Holcim Slovensko.

Medzi najväčších zamestnávateľov a to nie len v hlavnom meste, ale v rámci celého Slovenska patrí Slovenská pošta i dopravca Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).

Významného zamestnávateľa v Bratislave predstavuje aj štát so zamestnancami verejnej správy, pracujúcimi na úradoch.

Za zmienku stojí aj bratislavské letisko M. R. Štefánika, spolu so súvisiacimi službami.

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Pezinku cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Senci cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Malackách cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: