Seriózna práca na doma cez internet

Na internete sa skutočne dajú zarobiť veľké peniaze. Musíte len vedieť ako na to. Keď ste ochotní niečo urobiť pre zlepšenie svojej finančnej situácie, čítajte ďalej.

Dozviete sa tu, čo nerobiť – na čom len stratíte veľa drahocenného času ale hlavne odhalíte spôsoby, ktorými sa na internete skutočne zarába.

Práca na doma online

Skladanie pier, lepenie obálok. Zabudnite!

Najčastejšie sa práca na doma spája s činnosťami ako skladanie pier, lepenie obálok, skladanie hračiek a podobne.
Toto však nie je reálna cesta ako si zarobiť peniaze. Väčšinou takúto prácu nikto skutočne neponúka, alebo sa jedná o veľmi časovo náročné a slabo ohodnotené činnosti, pri ktorých vám bude vychádzať hodinový zárobok v desiatkach centov.

O serióznosti niektorých ponúk nesvedčí ani to, že na to, aby ste mohli začať zarábať, musíte najprv zaplatiť.  Môže to byť nazvané ako vstupný poplatok, registračný poplatok, alebo máte zaplatiť za informačný alebo štartovací balíček.

Z domu sa však pracovať dá. Ale inak.

Buďte sami sebe šéfom

Keď chcete zarábať skutočné peniaze, musíte prestať myslieť ako zamestnanec a začať myslieť ako podnikateľ. Ako zamestnanec budete váš príjem stále ohraničený maximálnou mzdou, ktorú je vám ochotný zaplatiť zamestnávateľ.

Keď ste šéfom vy, záleží len na vás, čo budete robiť, za koľko budete predávať svoje služby alebo tovar a koľko v konečnom dôsledku zarobíte. Môže to byť niekoľkonásobne viac, ako by ste zarobili ako zamestnanec.

Počítačové programy a internet dnes navyše umožňujú mnoho činností aizovať. To znamená, že stroje budú pracovať za vás a vy tak budete môcť rozmýšľať ako ešte zlepšiť to čo robíte a tiež vymýšľať a pracovať na ďalších spôsoboch ako zarobiť ešte viac.

Robte to, čo vás baví

Aby ste svoju novú prácu mohli robiť dlhodobo úspešne, mali by ste si nájsť oblasť, alebo činnosť, ktorá vás bude baviť a napĺňať.

Pretože sa v dnešnej dobe všetko veľmi rýchlo mení, aby ste boli konkurencieschopní, musíte stále sledovať trendy a novinky a učiť sa nové veci a postupy. Ak vás vaša práca bude baviť, aj toto budete robiť s chuťou.

A aj keď chcete v prvom rade zarobiť peniaze, nemusíte tomu obetovať radosť zo života.

Práca doma pomocou internetu

Na internete ste sa už určite stretli s ponukami na ľahký zárobok. Najčastejšie ide o to, že: budete klikať na reklamy, alebo budete surfovať po internete tak ako ste to robili doteraz a za to vám nejaká firma bude platiť. Na prvý pohľad to môže znieť lákavo, ale logika hovorí, že tu niečo nebude v poriadku. Veď kto by bol ochotný vám za niečo také platiť? Že podnikatelia, ktorí si chcú robiť reklamu? To je možné, ale oni musia v prvom rade predávať a zarábať a nie platiť ľuďom za to, že sa pozerajú na ich reklamy.

Ak by ste aj našli systém, ktorý funguje, narazili by ste na dva problémy:

 1. odmena za prácu (jedno kliknutie, hodinu strávenú surfovaním) je veľmi nízka
 2. počet ďalších reklám na ktoré máte klikať sa postupne znižuje takmer na nulu

Výsledkom je potom väčšinou to, že nedokážete svoje zárobky dostať nad minimálnu hranicu, od ktorej firma peniaze vypláca na účet. Nikdy sa tak nedostanete ani k tým málo peniazom, ktoré ste zarobili, alebo dostali za vlastnú registráciu alebo pritiahnutie nových členov do systému (často používané lákadlá).
Navyše sa v tejto oblasti pohybuje aj veľa neserióznych firiem, preto je otázne, či má vôbec zmysel sa týmto spôsobom zárobku venovať.

5 overených spôsobov, ako zarábať cez internet

Nasledujúce činnosti predstavujú reálne príležitosti, ako si vďaka internetu vytvoriť vedľajší, či dokonca hlavný príjem. Môžete ich najprv vykonávať aj popri zamestnaní a naplno sa im venovať, keď vám začnú generovať dostatočný príjem. Môžu sa im venovať aj študenti, či mamičky na materskej alebo rodičovskej dovolenke.

1. Vytvorte webové stránky a zarábajte reklamou

Reklama sa nám tlači do očí zo všetkých médií a výnimkou nie je ani web. Práve naopak.  Výdavky na reklamu firmy presúvajú z tlače, rádií a televízie na internet, kde dokážu lepšie cieliť a analyzovať svoje kampane.
Aj vy si môžete ukrojiť z peňazí ktoré pretečú internetovou reklamou. Stačí ak vytvoríte webové stránky, ktorých obsahom dokážete pritiahnuť dostatočný počet návštevníkov. Týmto návštevníkom budete zobrazovať reklamy. Firmy vám budú platiť za počet zobrazení reklamy, za návštevníkov, ktorí sa po kliknutí dostanú na ich stránky, alebo inak, podľa dohody.

Ich produkty alebo služby môžete okrem toho propagovať aj iným spôsobom.

Výhovorka, že webové stránky si nemôžete vytvoriť, pretože o počítačoch nič neviete, alebo, že nemáte peniaze na programátora už dnes neobstojí.

Každý si dnes sám môže vytvoriť webové stránky na pol minúty (a myslím, že aj rýchlejšie) bez akýchkoľvek technických znalostí. A zadarmo. Napríklad pomocou systému WordPress

Ak sa obávate o to, že ako budete zháňať inzerentov, tu sa tiež ťažko hľadajú výhovorky. Reklamné siete, ako napríklad AdSense, alebo eTarget vám priamo zabezpečia reklamy a budú vám vyplácať zárobky. Vy si len vložíte na stránky niekoľko riadkov kódu.

2. Otvorte si e-shop

Ľudia si čím ďalej tým viac zvykajú na nákupy cez internet. Nakupujú viac a rôzne druhy tovaru. Ďalšou možnosťou príjmu je preto logicky – internetový obchod.
Do kamenného obchodu by ste museli nakúpiť regály a ďalšie zariadenie a museli by ste platiť vysoký nájom. V online svete vám regály vytvorí softvér a za prenájom priestoru pre váš web budete platiť mesačne jednotky alebo desiatky eur.

Musíte si len vybrať čo budete predávať a nájsť si dobrých dodávateľov.

V populárnych oblastiach ako sú knihy, parfumy, či elektronika je už pomerne veľká konkurencia, preto, ak nemáte veľa peňazí na to, aby ste určitý čas predávali s minimálnymi maržami, alebo s veľkými investíciami do reklamy, je lepšie to skúsiť v inom odvetví. Predávať online môžete dnes už prakticky čokoľvek.

Podobne ako na tvorbu klasických webových stránok, existuje aj na tvorbu e-shopov bezplatný softvér, ktorý nainštalujete na pár klikov. Môžete použiť napríklad Prestashop alebo Magento. Ďalšou možnosťou je si za mesačný poplatok e-shop prenajať.

3. Vytvárajte a predávajte infoprodukty

Viete niečo, čo iní nevedia, ale chceli by vedieť? Naučte ich to.

 1. Napíšte o tom knihu,
 2. e-book,
 3. vytvorte DVD alebo
 4. online kurz,

alebo inak zabaľte svoje vedomosti a predávajte ich prostredníctvom internetu.

Ľudia si radi kúpia užitočné informácie, ktoré im pomôžu uľahčiť si, alebo spríjemniť život.

4. Vytvorte aplikáciu pre mobilné telefóny a tablety

Mobilné telefóny, zvlášť tie s prívlastkom „smart“ a takisto aj tablety prevrátili svet hore nohami. Pred ich príchodom ste mohli byť online len cez PC (alebo Mac), či notebook. Dnes sa už významná časť používateľov pripája k internetu z mobilných zariadení a tento trend nasvedčuje tomu, že ich podiel bude ešte rásť.

Ak máte smartfón, určite ste si už stiahli viacero aplikácií a to isté robia aj ostatní ich majitelia. Sťahujú a kupujú si aplikácie a hry.

Prečo by ste aj vy nemohli na tomto trende profitovať?

Programovania aplikácií pre Android, alebo iOS (operačný systém na ktorom beží iPhone a iPad) nie je také zložité, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Dá sa naučiť za niekoľko týždňov. Existujú však aj webové služby, pomocou ktorých si vlastnú aplikáciu pre iPhone, alebo Android vytvoríte do niekoľkých minút. Napríklad pomocou služby Apparchitect.com.

Zarábať môžete predajom aplikácií, alebo ich budete ponúkať bezplatne a príjem získate z reklám, ktoré sa v nej budú používateľom zobrazovať.

5. Pracujte online pre koho chcete

Ak ste napríklad automechanik, alebo cukrárka svoje služby môžete len ťažko poskytovať online. Áno, môžete mať e-shop, alebo online propagovať svoje podnikanie, ale auto, aby ste ho mohli opraviť k vám musí zákazník reálne priviezť a podobne si zákazník musí prísť po vami upečenú tortu.

Existuje však množstvo činností, zvlášť tých, ktoré sa dajú robiť na počítači, ktoré vám umožnia mať platiacich zákazníkov z celého sveta, bez toho, že by ste vy museli chodiť za nimi, alebo oni za vami.

Patrí medzi ne napríklad:

 • tvorba grafiky,
 • prepisovanie textov z nahrávok,
 • písanie článkov,
 • hľadanie informácií,
 • programovanie,
 • atď.

To ale nie je všetko

Toto bolo len niekoľko možností ako sa dá zarobiť na internete. Je ich omnoho, omnoho viac a aj tých 5 o ktorých ste teraz čítali v sebe ukrývajú ďalšie tu nespomenuté príležitosti.