Novostavby Bratislava a okolie

Novostavby v Bratislave pribúdajú rýchlym tempom. V posledných rokoch boli postavené tisícky bytov určené na odpredaj do osobného vlastníctva

Nové byty v BA mestskej časti Staré mesto

Nové byty Bratislava UrbanicRealizované projekty: Mestské vily Horský park, Athos Porthos Aramis, Castle Hill Residence, nové byty na ulici Konvektná, Eurovea, River Park Residences, City Gate, Bonaparte, Vista Residence, Rezidencia Zochova, Rezidencia Podjavorinskej, Five Star Residence, bytový dom Moskovská, bytový dom Strážnická ulica, IPP Livning, Vily Timravina, rezidencia Hradný Vrch, rezidencia Jedlíkova, bytový dom Jelenia, Tatra Grand Residence, obytný komplex Železná, bytový dom Kramer, K2, Franca, Inner city Residence, Urbanic, Terasy nad hradom, mestské vily Alfa, Beta, Gama a Delta, Rezidencie Machnáč, rezidencia Agát pod Slavínom, Nová Mýtna, Medický park a ďalšie.

Detailnejšie informácie o novostavbách v Bratislave Starom meste

Novostavby Dúbravka a Karlova Ves

Bratislava Rezidencia CubiconRealizované projekty: bytový dom Karpatia, vilové domy Villa Rustica, Tarjanne, bytového domu Dubravia,  Rustica, obytný súbor Koprivnica, Dúbravka 200, bytové domy Nejedlého, bytový dom KV2 – B, Oberon, bytový dom na ulici Majerníkova, Karloveské rameno, obytný súbor Karlova Ves – Stred, Karolína, bytové domy Karlovka, Rezidencia Grunty – Líščie údolie, Rezidencia Mlyny, Rezidencia Cubicon, Rezidencia Kaskády, Condominium Renaissance, Rezidencia Romantika, Nové Bratislavské Centrum, bytový domu Karlovka, bytový dom Panoráma, a ďalšie

Detailnejšie informácie o novostavbách v Dúbravke a Karlovej Vsi

Nové byty Petržalka a Jarovce

Novostavba Skybox v PetržalkeRealizované projekty: novostavby Vyšehradská Pegas, bytové domy Antolská, na ulici Osuského, Palazzina del Lago, bytový dom ABA 1, Melrose, bytový dom B5, Dominant, Tatra Panonia, BD na ulici Krasovského, byty Dostihová Dráha, Vila Magma, Vienna Gate, Centrum Gercenova, Tatra City, Bosákova, prepojenie na ulici Fedinova, Panónska cesta – Sever, Slnečnice Južné mesto, Skybox, obytný komplex Petržalka City, Nový Háj, Jantár Jarovce a ďalšie

Detailnejšie informácie o novostavbách v Petržalke a Jarovciach

Novostavby Nové Mesto a Rača

Novostavba Koliba MinergoRealizované projekty: Letná residence, bytový dom Brečtanka, obytného súboru Brečtanová Koliba, obytný komplex Vinohradis, Villa Koliba, obytný súbor Podkolibská, Koliba Minergo, Koliba Design Cubes, obytná zóna Parkville, bytový dom Olive, Gouthova, Kramáre Uhrova, Adelio, Pekné bývanie pri Peknej ceste, bytové domy Slanec, polyfunkčný objekt Ahoj, bytový dom Black and white, bytové domy na ulici Klenová, Vlárska, Cesta na Kamzík, bytový dom Major, obytný komplex Koloseo, Apartmány Klenová, Golden Vineyard Residences, Byty Vinohrady, Tri veže, bytový dom Manhattan, Pekná vyhliadka, bytový dom Biely kríž, mestská vila Casa Pueblo, Slnečný dom, Rezidencia Strelkova, Rača Vineyards, Račany Bianco, Vilové domy Kaplinská, Rezidencia Pálffyho kúria, obytný komplex Hroznový sad I a II a ďalšie

Detailnejšie informácie o novostavbách v Novom Meste a Rači

Novostavby Ružinov

Nové byty Octopus BratislavaRealizované projekty: Atrium, bytový dom na ulici Čaklovská, polyfunkčný komplex Retro, bytový dom Na Križovatkách, Slnečný dvor – Nová Trnávka, Avidol, bytový dom Axton a Aston, Octopus, Ružinovské Centrum, rezidenčný komplex – Eden Park, obytný súbor Boria, Hrachová, Viktória, Vežiak Wüstenrot, obytný komplex Rozadol, bytový dom Rezedova, Zelený dvor, Na piesku, Priekopy, bytový dom Universo, Gaudí, Domino, bytový dom Best, Tomášikova A, B, obytný súbor Topás, Family House, bytový dom Smile, Corner, Glória, Jégého alej, Súmračná 3, 3nity LifeStyle Residence, polyfunkčný komplex Perla Ružinova, bytový dom VAV, Mulino, a ďalšie

Detailnejšie informácie o novostavbách v Ružinove

Podunajské Biskupice a Vrakuňa

Podunajské Biskupice - PB Centrál novostavbaRealizované projekty: bytový komplex Dolce Vita, PB Centrál, bytový dom Median House, obytný súbor Podunajská, Duohouse 1 a 2.0, bytový komplex Malý Dunaj I – III, bytový komplex Kazanská, bytový dom Perlička, Hlbinná, Villa Bonacca, bytový dom Vrakuňa, Viladomy Hradská, Vila Šípka

Detailnejšie informácie o novostavbách v Podunajských Biskupiciach a Vrakuni

Novostavby v nasledujúcich mestských sú pre ich nižší počet popísané priamo na tejto stránke.

Vajnory

 1. Väčší počet nových bytov pribudol v mestskej časti Vajnory výstavbou obytného súboru Šinkovské. Medzi rodinnými domami boli v radoch na uliciach Široká a Šachorová vybudované trojpodlažné polyfunkčné bytové domy. Na ich prízemí sa nachádzajú priestory na komerčné využitie, garáže sú umiestnené v suteréne jednotlivých objektov. Okrem krytého parkovania sú k dispozícii aj vonkajšie státia.
 2. Nové byty na predaj vo Vajnoroch boli postavené realizáciou projektu Starý mlyn Vajnory, v zástavbe rodinných domov na ulici Pri mlyne. V päťpodlažnom vilovom dome sa nachádzajú 3 a 2 izbové byty, na najvyšších poschodiach 4 izbové riešené ako mezonety. Celkovo sa v objekte nachádza len 12 bytov.
 3. Južnejši, bližšie k železnici, na ulici Príjazdná bola postavené vila projektu Invino. Na troch podlažiach sa nchádzajú 1 až 3 izbové byty, ktorých je spolu 10. Byty sú s terasou, balkónom a na prvom podlaží s predzáhradkou. Pri dome sa nachádza priestranné parkovisko.
 4. V projekte dvojpodlažného obytného domu Richtár, realizovaného na ulici Roľnícka, v juhozápadnej časti Vajnor bolo naprojektovaných len niečo vyše destiatky prevážne dvoj a trojizbových bytov, na prvom podlaží so záhradkou. Na parkovanie sú obyvateľom k dispozícii parkovacie miesta pri dome.

Lamač

 1. Novostavba Rezidencia Arcos - LamačRealizáciou projektu Rezidencia Arcos – Lamač boli nové byty na predaj v Lamači postavené na okraji mestskej časti v zelenej, pokojnej lokalite na ulici Bakošova. Bytový dom tvoria dva objekty, nižší štvorpodlažný a vyšší osempodlažný. Nachádzjú sa v nich 1 až 4 izbové byty s balkónom, pričom prevahu majú 2 a 3 izbové byty. V podzemí je umiestnená garáž. V okolí sa nachádza komplexná občianska vybavenosť, oddychová zóna s detským ihriskom priamo v areáli.
 2. Nové byty Pri leseViac ako päťdesiatku prevážne menších bytov prináša do mestskej časti Lamač osempodlažný bytový dom pri lese, ktorý sa nachádza na západnom okraji Malokarpatského námestia, zo severovýchodu vymedzený ulicou Podháj. Približne dve tretiny bytových jednotiek tvoria 1 izbové byty, v menšej miere sú zastúpené aj 2 a 3 izbové byty. Na parkovanie slúžia obyvateľom samostatné podzemné garáže. Neďaleko bytového domu sa nachádza lesný park, v tesnej blízkosti obchody a služby, i detské ihrisko.

Devínska Nová Ves a Devín

Novostavby vznikli v Bratislave aj na severozápadnom okraji Bratislavy.

 1. Blížne ZamajerskéV severnej časti Devínskej Novej Vsi boli nové byty na predaj postavené realizáciou projektu Blížne Zamajerské. Obytný súbor pozostáva z dvanásich, do štyroch radov zoradených štvorpodlažných vilových domov, na uliciach Bystrická a Ľubovníková. Spolu 72 bytových jednotiek v rovnakom pomere tvoria 2 až 4 izbové byty, disponujúce balkónom, alebo predzáhradkou. Bytové domy sú zasadené do pokojnej lokality so zástavbou rodinných domov.
 2. Novostavba Devínsky dvorVo výrazne väčšom rozsahu pribudli nové byty na predaj v Devínskej Novej Vsi vďaka projektu Devínsky dvor, realizovanému na ulici Opletalova v jej najsevernejšej časti. Približne tri stovky bytov sú rozmiestnené v šiestich bytových domoch. Bytové domy sú päťpodlažné a skladajú sa z dvoch segmentov. Nachádzajú sa v nich 2 a 3 izbové byty s balkónom, terasou, alebo predzáhradkou. Parkovanie je možné na parkovisku pred domom. V areáli sa nachádza aj detské ihrisko.
 3. Nové byty Istrijská BratislavaV západnej časti MČ Devínska Nová Ves, pozdĺž ulice Istrijská je realizovaný projekt polyfunkčného centra. Pozostáva zo štvorpodlažných bytových domov, v ktorých sa nachádzajú prevážne 1 až 3 izbové, väčšina s balkónom. Na prízemí sú k dispozícii aj obchodné priestory.
 4. Byty na ulici Štefana KrálikaVyšší, deväťpodlažný polyfunkčný bytový dom bol postavený na ulici Štefana Králika.
 5. Nové byty v Devínskej Novej Vsi vznikli aj v nadstavbe na ulici Opletalova. Dvanásť mezonetov s balkónom a vlastným kúrením bolo postavených na pôvodnom trojpodlažnom obytnom dome. Za domom boli postavené aj nové samostatné garáže.
 6. Nové byty GlavicaNová rezidenčná nehnuteľnosť Glavica bola postavená na juhovýchodnom okraji mestskej časti, na ulici Eisnerova, pri supermarkete Lidl. V šesťpodlažnom polyfunkčnom objekte bolo naprojektovaných päťdesiat 2 a 3 izbových bytov s lódžiou, alebo balkónom s možnosťou parkovanie pri dome, alebo na krytých státiach v parteri.

 

Záhorská Bystrica

Novostavby v Záhorskej Bystrici ponúkajú pokojné bývanie v tichej lokalite, v blízkosti do prírody. Je to malá mestská časť, avšak s komplexnou občianskou vybavenosťou.

 1. Nové byty Bratislava Pod vŕškamiRozsiahly rezidenčný projekt Pod vŕškami prináša nové byty na predaj do Záhorskej Bystrice, do jej juhovýchodnej časti. Novú obytnú štvrť budú tvoriť nízkopodlažné bytové domy s rôzne dispozične riešenými bytmi, pričom výrazné zastúpenie majú najžiadanejšie 2 a 3 izbové byty. Parkovanie riešia podzemné garáže. Okolitú prírodu dopĺňajú v rámci obytnej štvrte oddychové zóny so zeleňou. Mladým rodinám je k dispozícii detské ihrisko.
 2. Novostavba rezidencia ZáhorskáBezmála 300 nových bytov bolo v Záhorskej Bystrici postavených realizáciou projektu Rezidencia Záhorská, na ulici Bratislavská, od križovatky s Tatranskou ulicou. Bytový komplex tvorí sedem bytových domov. Štyri menšie a nižšie, štvorpodlažné a tri väčšie a vyššie, päťpodlažné. Nachádzajú sa v nich 1 až 4 izbové byty rôznej výmery a dispozičného riešenia, z ktorých približne polovicu tvoria 2 izbové byty, tretinu 3 izbové a najmenšiu časť 4 a 1 izbové byty. Na parkovanie je bytom k dispozícii podzemná garáž a parkovacie miesta pri dome. Na prízemí bytových domov sú aj priestory pre obchody a služby. V areáli sa nachádza detské ihrisko.

Rusovce

 1. Popri rozsiahlej výstavbe rodinných domov boli v Rusovciach, na ulici Pri gaštanovej aleji realizáciou projektu Gaštanová alej 2 postavené aj nové byty. Projekt pozostáva z troch trojpodlažných bytových domov, a piatich dvojpodlažných vilových domov. V každom bytovom dome sa nachádza 15 bytov (2 až 4 izbové) a vo vilových domoch sú po 4 (4 až 3 izbové) byty, celkový počet bytových jednotiek je tak 65. Každý z nich má terasu, prízemné byty predzáhradku. Parkovanie je zabezpečené garážami v suteréne i vonkajšími parkovacími miestami.
 2. Podobný charakter má aj obytný komplex Melrose Rusovce v susednej lokalite. V troch trojpodlažných bytových domoch a troch dvojpodlažných vilových domoch sa nachádza necelá šesťdesiatka bytov, pričom sa jedná o 2 a 3 izbové byty s balkónom, terasou, alebo predzáhradkou. Parkovanie pre obyvateľov rieši podzemná garáž i parkovacie miesta pri dome. Súčasťou projektu sú aj obchodné priestory, prevádzky ktorých doplnia občiansku vybavenosť. Ku komfortu bývania prispieva okrem samotného prostredia lokality aj zelená oddychová medzi bytovými a vilovými domami, či neďaleké polyfunkčné centrum Ponteo s možnosťami športového vyžitia a relaxu. Zastávka MHD je umiestnená v tesnej blízkosti.

Čunovo

Pozrite si aj: