Novostavby Bratislava Nové Mesto a Rača

Novostavba Koliba MinergoV okrese Bratislava III pribudli novostavby v najväčšom počte v MČ Nové mesto a to predovšetkým v lokalitách Koliba a Kramáre. Ich základnou charakteristikou je blízkosť prírody a zároveň centra Bratislavy ako aj atraktívny výhľad na mesto. Menej, avšak väčších projektov bolo realizovaných aj na Vinohradoch a v Rači, ktoré majú takisto zaujímavú polohu.

Prejsť na všetky bratislavské novostavby

Nové byty na predaj Nové Mesto (Vinohrady, Koliba, Kramáre)

 1. Takmer sedemdesiatka nových bytov pribudla v Bratislave v mestskej časti Nové Mesto výstavbou dvanásťpodlažného polyfunkčného bytového domu projektu Letná residence, nachádzajúceho sa na rohu ulíc Hálkova a Letná, približne 4 kilometre severovýchodne od centra Bratislavy. V bytovom dome sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty, pričom počtom sú v prevahe 3 izbové byty. Na parkovanie slúži podzemná garáž a parkovisko pri objekte. Na najnižších podlažiach sa nachádzajú priestory pre administratívu, obchod a služby. V okolí sa nachádza množstvo zelených plôch, ale aj nákupno zábavné centrum Polus i ďalšie súčasti občianskej vybavenosti.
 2. Novostavba BrečtankaNa bratislavskej Kolibe, v spodnej časti ulice Brečtanová, oproti filmovým štúdiám Koliba bol postavený päťpodlažný bytový dom Brečtanka. Vo veľkej miere ho tvoria 2 izbové byty, asi štvrtinu tvoria 4 izbové a v dome sa nachádza aj niekoľko 3 a 5 izbových bytov. Byty na najvyššom poschodí majú k dispozícii veľké terasy. Parkovanie v objekte riešia garáže.
 3. Nové byty Brečtanová KolibaMedzi ulicami Brečtanová a Jedenásta bol realizovaný projekt obytného súboru Brečtanová Koliba. Pozostáva z dvoch nízkopodlažných bytových domov, v ktorých sa na štyroch podlažiach nachádzajú veľkometrážne 2 až 4 izbové byty, ktoré celkovo predstavujú 24 bytových jednotiek. Na parkovanie slúži podzemná garáž. Okrem tesnej blízkosti lesného parku spríjemňuje bývanie aj zatrávnená relaxačná zóna, ktorá sa rozprestiera v priestore vymedzenom stavbami.
 4. Novostavba VinohradisNové byty na predaj v MČ Bratislava Nové mesto v omnoho väčšom rozsahu (179 bytov) prináša obytný komplex Vinohradis. Vybudovaný je na severnom konci ulice Tupého, medzi vinohradmi a železnicou. Tvorí ho rozsiahlejší šesťpodlažný bytový dom a štvorica menších, štvorpodlažných bytových domov – mestských víl. Nachádzajú sa v nich 1 až 5 izbové byty, ktoré okrem štandardných bytov zahŕňajú aj vzdušné byty tzv. lofty. V podzemí sa nachádzajú garáže. Napojenie na dopravnú tepnu vedúcu do centra Bratislavy a z mesta zabezpečuje neďaleká Sliačska ulica.
 5. Bývanie na Kolibe s menším počtom susedov ponúka bytový dom Villa Koliba, na ulici Na Zlatej nohe. V štvorpodlažnom objekte je umiestnených 34 bytov, na poschodiach s balkónom, na úrovni terénu s predzáhradkov. Parkovanie zabezpečuje dvojpodlažná garáž.
 6. Medzi ulicami Na Zlatej nohe, Tupého a Podkolibská bol realizovaný o niečo rozsiahlejší projekt, obytný súbor Podkolibská. Tvoria ho tri štvorpodlažné objekty pozostávajúce z jednej, dvoch a troch sekcií, v ktorých sa nachádzajú veľkometrážne 2 až 4 izbové byty, ktorých je spolu v komplexe 62. V jenom z objektov sa nachádza aj bazén. V podzemí bytových domov sú umiestnené garáže. Celý areál je zabezpečený.
 7. Novostavba Koliba MinergoNízkoenergetické bývanie v Bratislave ponúka projekt obytného súboru Koliba Minergo, na ulici Na varte. Tvori ho dva nízkopodlažné bytové domy, každý pozostávajúci z piatich sekcií, ktoré sa môžu pochváliť certifikátom energetickej triedy A. Nachádza sa v nich približne stovka 2 až 4 izbových bytov s balkónom, terasou, alebo pred záhradkou. Parkovanie je riešené podzemnou garážou.
 8. Byty Koliba Design CubesZa súborom Minergo, na južnom konci ulice Bellova bol realizovaný obytný súbor Koliba Design Cubes. Pozostáva zo siedmich do radu postavených trojpodlažných objektov, rodinných domov a dvojdomov, v ktorých bola vytvorená necelá štyridsiatka veľkoplošnych dvoj až štvorizbových bytov. Väčšina z nich má lódžiu, prízemné terasu a predzáhradku. Domy majú vlastný výťah a v suteréne pod nimi sa nachádza veľkokapacitná garáž.
 9. Nové byty Parkville BratislavaRezidenčné novostavby v Bratislave dopĺňa obytná zóna Parkville, postavená, na ulici Strážna, medzi vinohradmi, vzdušnou čiarou necelý kilometer severovýchodne od Hlavnej stanice. Pozostáva z desiatich, do troch radov zoradených nízkopodlažných vilových domov. Nachádzajú sa v nich veľkometrážne 2 až 5 izbové byty. Súčasťou prízemných bytov je pred záhradka, byty na najvyšších poschodiach majú zasa priestranné terasy. Garáže sú umiestnené v suteréne bytových domov.
 10. Novostavba Olive KramarePribližne 3 kilometre od centra Bratislavy, na Kramároch, na ulici Stromová, v juhozápadnej časti MČ Nové Mesto bol postavený polyfunkčný bytový dom Olive. Pozostáva z dvoch objektov oddelených schodišťom. Na 2. až 8. podlaží sa nachádza spolu 57 jedno až päť izbových bytov. Výraznejšiu prevahu majú najžiadanejšie 3 izbové byty. Na spodných podlažiach sa nachádzajú komerčné priestory. Pri domoch bola vytvorená zelená oddychová zóna.
 11. V tichej lokalite, na bratislavských Kramároch, na ulici Gouthova bol postavený nízkoenergetický deväťpodlažný bytový dom s viac ako tridsiatkou bytov rôznej výmery a dispozičného riešenia. Parkovanie v dome rieši podzemná garáž. V dostupnom okolí sa nachádza komplexná občianska vybavenosť.
 12. Bytový dom projektu Kramáre Uhrova bol postavený v južnej časti Kramárov, na križovatke Uhrovej s ulicami Ďurgalova a Hroznová. Pozostáva z dvoch krídel, s piatimi obytnými podlažiami, na ktorých sa nachádza takmer štyridsiatka bytov, od 1 izbových, až po 5 izbové. Na druhom podzemnom podlaží sa nachádzajú garážové státia.
 13. Za vyššie uvedeným domom, medzi ulicami Uhrova a Ďurgalova bol realizovaný projekt Adelio. V objekte so štyrmi obytnými podlažiami postaveného do mierneho svahu sa nachádza celkovo 14 bytov s balkónom, terasou, alebo predzáhradkou. Na parkovanie je k dispozícii dostatok vonkajších parkovacích státí, prístupných z ulice Royova.
 14. Plošne pravdepodobne najrozsiahlejší projekt novostavieb v mestskej časti Nové Mesto bol realizovaný na jej severovýchodnom okraji. Päťpodlažné bytové domy s viac ako stopäťdesiatkou bytov sa nachádzajú nad vinicami, na uliciach Na Grunte, Rubínová, Tramínová a Horská. Niektoré stoja samostatne, a niektoré sú napojené na radovú zástavbu rodinných domov, ktoré sú takisto súčasťou projektu novej rezidenčnej štvrte Pekné bývanie pri Peknej ceste. V bytových domoch sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty, podobne ako u iných projektov prízemné s pred záhradkou, strešné s veľkými terasami.Novostavby Pri Peknej ceste a Slanec
 15. Rezidenčnú štvrť pri Peknej ceste doplnili v juhozápadnej časti, na ulici Horská dva šesťpodlažné bytové domy Slanec. Nachádza sa v nich viac ako päťdesiatka nových 1 až 5 izbových bytov rôzneho dispozičného riešenia. Na parkovanie sú k dispozícii garážové státia. Bývanie spríjemňuje zatrávnená oddychová zóna nachádzajúca sa medzi bytovými domami.
 16. Rezidenčné nehnuteľnosti v Novom meste obohatil o niekoľko desiatok bytov aj polyfunkčný objekt Ahoj, postavený na spojnici ulíc Sliačska a Horská. V päťpodlažnom bytovom dome boli navrhnuté 1 až 4 izbové byty. Podzemná garáž ponúka primeraný počet parkovacích miest.
 17. Na Kramároch, bolo postavených 28 nových bytov na ulici Rozvodná, nad Magurskou, v deväťpodlažnom bytovom dome Black and white. V objekte sa nachádzajú aj 5 izbové, ale prevažnú väčšinu tvoria 1 až 3 izbové byty. V suteréne sa nachádza podzemná garáž.
 18. Viac, 90 bytových jednotiek vzniklo na Kramároch realizáciou výstavby päťpodlažných bytových domov pozdĺž ulice Klenová. V piatich objektoch sa nachádzajú jedno až štvorizbové byty s balkónom, lódžiou, alebo terasou, suterén domu tvorí garáž.
 19. V rovnakej lokalite, na ulici Vlárska bol postavený šesťpodlažný bytový dom so 42 bytmi s lódžiou alebo priestranným balkónom. Parkovanie je pre obyvateľov riešené podzemnou garážou a parkovacími státiami pri dome z ulice Rozvodná.
 20. V zelenej tichej lokalite, v južnej časti ulice Cesta na Kamzík bola realizovaná novostavba bytového domu s rovnakým názvom. V päťpodlažnom objekte sa nachádza len 32 bytov 1 až 3 izbových s balkónom alebo terasou. Kontrolu nákladov na energie umožňuje samostatné kúrenie a ohrev teplej vody pre každý byt.
 21. Novostavba bytového domu Major s 1 až 4 izbovými bytmi bola realizovaná na ulici Nová Rožňavská. V deväťpodlažnom objekte sa byty nachádzajú na vyšších podlažiach, na nižších sú komerčné priestory a garáže. Ďalšie parkovacie miesta sa nachádzajú pred objektom. Dôležitý dopravný ťah, ulica Rožňavská je vzdialený od domu necelých 100 m.
 22. Na ulici Tomášikova, v blízkosti jazera Kuchajda sa nachádza obytný komplex Koloseo. Pozostáva zo štyroch rôzne vysokých objektov jedenásť a pätnásťpodlažných. Byty sú 1 až 4 izbové, niktoré riešené aj ako mezonety. Podzemné garáže disponujú primeraným počtom garážových státí. Okrem samotného jazera k príjemnému bývaniu prispieva aj oddychová zatrávnená zóna v uzavretom areáli vymedzenom budovami komplexu. Občianska vybavenosť vo forme služieb a obchodov sa nachádza priamo v objekte, neďaleko je aj obchodné centrum Polus.
 23. Na Kramároch, pod Kamzíkom, na severnom konci ulice Klenová, pri križovatke so Starou Klenovou bol realizovaný projekt Apartmány Klenová. Šestnásť, prevážne 2 izbových, ale aj väčších bytov sa nachádza v päťpodlažnom bytovom dome. Na podzemné podlažie tvorí garáž.
 24. V lokalite na svahu nad Hlavnou stanicou, na ulici Na rozhliadke boli postavené dva nízkopodlažné vilové domy projetku Golden Vineyard Residences. Spolu sa v nich nachádza 7 veľkometrážnych bytov s terasami. Súčasťou projektu je aj záhradný bazén.
 25. Nové Byty VinohradyTakmer tri stovky cenovo dostupných, malometrážnych bytov priniesol do mestskej časti Nové Mesto, na jej severovýchodný okraj hraničiaci s MČ Rača projekt Byty Vinohrady, realizovaný v troch etapách. Tri objekty ležia na ulici Jurská pod vinohradmi pri vozovni Krasňany. Dva nižšie, šesťpodlažné sa navzájom dotýkajú, tretí, vyšší, jedenásťpodlažný stojí samostatne. Nachádzajú sa v nich 1 a 2 garsónky.
 26. Novostavba Bratislava 3 Tri VežeV juhovýchodnej časti MČ Bratislava – Nové Mesto, na ulici Bajkalská, oproti futbalovému štadiónu vyrástli tri veže, rovnomenného projektu (3 veže). Oproti projektom s desiatkami nových bytov realizovanými na Kolibe, tento priniesol Bratislave 633 1 až 4 izbových bytov (211 vo veži). Vďaka svojej výške dvadsiatichštyroch podlaží ponúkajú byty atraktívny výhľad. Komfort bývania dopĺňa zelená oddychová zóna, ako aj fitnes centrum, obchody a služby v rámci objektu. Parkovanie zabezpečujú podzemné a nadzemné garáže.
 27. Novostavba Manhattan BratislavaV o dve podlažia vyššej novostavbe veže bytového domu Manhattan, postaveného na ulici Račianska, medzi ulicami Pionierska a Blatnická, neďaleko „kukurice“ bolo vytvorených 161 bytov na predaj. Sú 1 až 4 izbové, rôzne dispozične riešené. Na parkovanie je k dispozícii garáž na podzemných podlažiach.
 28. Dva apartmánové domy projektu Pekná vyhliadka boli postavené na juhovýchodnom konci ulice Suchá na bratislavskej Kolibe. V štvorpodlažných objektoch sa nachádza po deväť apartmánov prevážne veľkometrážnych, od 2 až po 4 izbové, každý s balkónom, alebo terasou. Parkovanie riešia podzemné garáže v suteréne domov.
 29. Osemnásť nových bytov vzniklo nadstavbou staršieho sedempodlažného bytového domu na ulici Riazanská, neďaleko Račianskej. Na nových troch podlažiach sa nachádzajú prevážne 2 izbové byty, ale aj niekoľko 1, 3 i viacizbových mezonetových bytov.
 30. Neďaleko Riazanskej bola realizovaná nadstavba na ulici Varšavská. Nad pôvodný trojpodlažný bytový dom boli pridané ďalšie tri podlažia, na ktorých vzniklo spolu šesť, 3 až 5 izbových bytov s terasou, balkónom alebo lódžiou a samostatným kúrením. Súčasťou nadstavby bolo aj pristavenie výťahovej šachta s výťahom.
 31. Viacero nadstavieb bolo realizovaných aj na obytných domoch na ulici Pluhová, len niekoľko sto metrov od jazera Kuchajda a Polus City Center, kde na pôvodne trojpodlažných objektoch boli nadstavené ďalšie dve podlažia s 3 a 4 izbovými bytmi a mezonetmi. Pri niektorých nadstavbách bol vybudovaný aj nový výťah.
 32. Nadstavované boli aj domy na priľahlej ulici Halašova.
 33. Možnosť bývať v novom priniesla aj nadstavba pôvodne štvorpodlažného obytného domu na ulici Ovručská. Nadstavbu tvoria dve nové podlažia a podkrovie, na ktorých vzniklo 5 jedno až štvorizbových bytov a 4 veľkometrážne štvor a pätizbové mezonety, každý s balkónom a vlastným kotlom na kúrenie a ohrev vody.
 34. Na severnom konci ulice Skalická cesta bol postavený bytový dom Biely kríž. Pozostáva z dvoch sekcií oddelených schodiskom a výťahom. Na piatich podlažiach sa nachádza celkovo 20 priestranných 2 až 3 a pol izbových bytov, každý s balkónom. Garáž sa je umiestnená v suteréne. Dopravné napojenie do centra zabezpečuje neďaleká Račianska ulica.
 35. Bývanie ako v rodinnom dome predstavuje mestská vila Casa Pueblo, na Vinohradoch, na rohu ulíc Vínna a Sliačska. Má tri podlažia a nachádzajú sa v nej len tri veľkometrážne luxusné byty. Parkovanie je riešené podzemnou garážou.

Novostavby Bratislava – Rača

Aj keď je Rača pomerne ďaleko od centra Bratislavy je možné sa doň celkom rýchlo dopraviť električkou. Autom môže trvať cesta, hlavne počas dopravnej špičky podstatne dlhšie.

 1. Medzi ulicami Jozefa Hagaru a Kadnárovou vzniklo 27 bytov výstavbou sedempodlažného polyfunkčného bytového domu (Slnečný dom). V suteréne sa nachádza garáž.
 2. 21 nových bytov bolo v Rači postavených realizáciou projektu Rezidencia Strelkova. Šesťpodlažný bytový dom stojí na ulici Strelkova a nachádzajú sa v ňom 1 až 4 izbové, pričom prevahu majú 2 izbové byty. Parkovanie umožňujú kryté a nekryté parkovacie státia. V okolí sa nachádza komplexná občianska vybavenosť.
 3. Nové byty Rača VineyardsV blízkosti Rezidencie Strelkova, na ulici Kadnárova bolo v rámci projektu Rača Vineyards postavených 112 nových bytov. Obytný súbor pozostáva z troch bytových domov, päť a osempodlažných. Tvoria ich 1 až 5 izbové byty s balkónom alebo terasou. Na parkovanie je možné využiť garáž, alebo parkovisko pri dome.
 4. Račany BiancoV omnoho väčšom rozsahu nové byty na predaj Rača získala vďaka projektu Račany Bianco umiestnenému na jej severovýchodnom okraji. Komplex tvorí 6 do troch radov zoradených sedempodlažných bytových domov, na ulici Pri vinohradoch. Zo spolu 168 tvoria približne dve tretiny 3 izbové byty, asi štvrtinu 2 izbové byty a zvyšnú časť priestranné 4 a 5 izbové mezonety. Bytom sú k dispozícii na parkovanie garáže, garážové státia a parkovacie miesta pri dome.
 5. Vilové domy Kaplinská boli postavené na ulici Nad Kúriou na okraji Rače. V štyroch trojpodlažných objektoch bolo spolu naprojektovaných 27 bytov, od 1 izbových až po 5 izbové. Na parkovanie slúži garáž v suteréne domu.
 6. 18 nových bytov vznikli na ulici Kadnárova aj v nadstavbe dvoch pôvodne trojpodlažných bytových domov. Nadstavené bolo jedno poschodie s 1 až 3 izbovými bytmi.
 7. V západnej časti Rače, medzi ulicami Alstrova a Novohradská, pozdĺž ulice Barónka bol postavený bytový dom Rezidencia Pálffyho kúria. V trojpodlažnom dome sa nachádza 38 bytov 1 až 4 izbových, pričom prevažujú 2 a 3 izbové byty. Parkovanie zabezpečuje podzemná garáž. Byty s balkónom ho majú otočený do dvora, kde sa nachádzajú aj pred záhradky prízemných bytov.
 8. Rezidencia Hroznový sad RačaProjekt obytného komplexu Hroznový sad bol realizovaný v Rači na ulici Kadnárova. Prvá etapa pozostávala z dvoch osempodlažných bytových domov v ktorých sa nachádza štyridsiatka bytov, pričom ide o výhradne 3 izbové byty a niekoľko luxusných 4 izbových mezonetov na najvyšších poschodiach priestrannou terasou, krbom a s bazénom s protiprúdom. Na parkovanie sú vyhradené podzemné garáže ako aj parkovacie miesta pri objekte.
 9. Rezidencia Hroznový sad 2Rozsiahlejšia etapa, Hroznový sad II v bratislavskej Rači bol tiež položený na Kadnárovú ulicu, bližšie ku križovatke s ulicou Hečkova a priniesol viac ako stovku nových bytov. Bytové domy sú štyri, jeden nižší, štvorpodlažný a tri vyššie, sedempodlažné, s názvami Chardonnay, Tramín, Rizling a Sauvignon. Nachádzajú sa v nich 1 až 4 izbové byty s balkónom, lódžiou, alebo terasou. Na parkovanie sú takisto určené garáže v suteréne a vonkajšie parkoviská.

Pozrite si aj: