Novostavby Bratislava Staré Mesto

Nové byty v Starom meste v BratislaveNovostavby v Starom meste v Bratislave ponúkajú komfort, dostupnosť inštitúcií a obchodov a ďalšie benefity. Dopyt po nich sa investori snažia uspokojiť obrovským množstvom realizovaných rezidenčných projektov. Stačí si len vybrať podľa lokality a vlastných kritérií.

Prejsť na Všetky novostavby v Bratislave

 1. Bytové domy projektu Mestské vily Horský park ponúkajú bývanie v Bratislave v prírode a zároveň blízko centra. Postavené sú do svahu medzi ulicami Búdková a Hriňovská v severozápadnej časti MČ Staré mesto. V ôsmich päťpodlažných bytových domoch sú najmenšie 2 izbové byty, väčšinu však tvoria veľkometrážne 3, 5 ale predovšetkým 4 izbové byty. Na prvom podlaží sa nachádzajú garáže.
 2. Na západnom okraji mestskej časti, na ulici Sklenárska bol realizovaný projekt rezidenčnej novostavby s názvom mien troch mušketierov: Athos Porthos Aramis. Pozostáva z troch navzájom prepojených, do svahu zasadených sekcií s rôznym počtom nadzemných a podzemných podlaží. Nachádza sa v nich tridsiatka bytov. Garáže umiestnené na podzemných podlažiach predstavujú podstatnú časť parkovacích miest.
 3. Luxusné bývanie v Starom meste s výhľadom na Dunaj predstavuje projekt Castle Hill Residence. Dva štvorpodlažné bytové domy sú umiestnené do atraktívnej lokality, na svahu na ulici Mudroňova, len 5 minút chôdze od Bratislavského hradu. Nachádzajú sa v nich 3 až 5 izbové byty, ktoré majú na parkovanie k dispozícii garáže.
 4. Nové byty 2, 3 a 4 izbové byty v Starom meste pribudli aj severozápadne od centra, na ulici Konvektná.
 5. novostavba-ba-euroveaViac ako dve stovky bytov vzniklo na brehu Dunaja, na ulici Pribinova realizáciou polyfunkčného komplexu Eurovea. Byty s rôznou výmerou a dispozičným riešením sa nachádzajú nad obchodnou galériou.
 6. novostavba-ba-river-parkPodobný charakter bývania, s výhľadom na Dunaj ponúka aj novostavba projektu River Park Residences, položená západnejšie, medzi ulicami Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu a Dvořákovo nábrežie. Nachádza sa v ňom 108 priestranných apartmánov.
 7. Luxusné bývanie v Starom Meste predstavuje projekt City Gate. 2 až 5 izbové byty sa nachádzajú v sedempodlažnej budove ohraničenej ulicami Laurinská, Štúrova a Gorkého, priamo v centre Bratislavy.
 8. Takisto luxusné byty, s atraktívnym výhľadom predstavuje projekt polyfunkčného bytového domu Bonaparte, nachádzajúceho sa za Bratislavským hradom, medzi ulicami Radvanská, Medzierka a Riznerova. V štvorpodlažnom objekte sa nachádza približne štyridsiatka priestranných, veľkometrážnych bytov.
 9. Priamo pod Slavínom, v severnej časti ulice Vlčkova, hneď vedľa ulice Puškinova (Puškinove schody) bol realizovaný projekt Vista Residence. V nízkopodlažnom bytovom dome sa nachádza spolu 7 nadštandardných bytov. V objekte sa nachádza výťah, na najnižšom podlaží garáž. Súčasťou projektu je aj vyššie umiestnený dvojdom.
 10. Rezidencia Zochova a Rezidencia Podjavorinskej, nehnuteľnosti s nadštandardnými bytmi, boli postavené na uliciach s rovnakými názvami. V navzájom prepojených šesťpodlažných objektoch sa nachádza po 8 dvoj a viac izbových bytov. Na parkovanie slúži obyvateľom podzemná garáž.
 11. novostavba-ba-five-star-residencePribližne 80 bytov vzniklo realizáciou projektu Five Star Residence, na ulici Štefanovičova, medzi ulicami Žilinská a Mýtna, pri obrátenej pyramíde Slovenského rozhlasu. Na vyšších poschodiach deväťpodlažného objektu sa nachádzajú 2 až 4 izbové byty, medzi ktorými prevládajú 3 izbové. Najnižšie podlažia boli vyhradené pre garáže.
 12. Neďaleko Five Star Residence, na juhozápadnej strane Námestia slobody, oproti STU bol postavený sedempodlažný bytový dom s ôsmimi bytmi.
 13. Na západnom konci Slávičieho údolia boli vedľa seba vybudované dva päťpodlažné obytné domy, dohromady s viac ako päťdesiatkou 1 až 4 izbových bytov. Tie majú k dispozícii vlastné kúrenie, balkón, terasu, alebo predzáhradku. Parkovania umožňujú garážové státia v suteréne objektu. Len približne 100 je vzdialené dopravné napojenie na Mlynskú dolinu.
 14. novostavba-ba-moskovskaV bratislavskom Starom meste bolo 26 nových bytov postavených neďaleko Medickej záhrady, v polyfunkčnom bytovom dome Moskovská, na rohu Moskovskej a Strážnickej ulice. 3, 4 a 5 izbové byty sa nachádzajú na druhom až siedmom podlaží, na najvyšších poschodiach majú priestranné terasy. V podzemí je umiestnená garáž.
 15. Podobne riešený je aj bytový dom Strážnická ulica, napojený na vyššie uvedený dom na Moskovskej. Nachádza sa v ňom dvadsiatka 2, 3, 4 a 5 izbových bytov.
 16. V najjužnejšej časti ulice 29. augusta, neďaleko Dostojevského radu bola realizovaná výstavba dvoch za sebou stojacich sedempodlažných bytových domov. Nachádza sa v nich spolu tridsaťšesť rôzne dispozične riešených bytových jednotiek s prevahou menších, ale so zastúpením aj väčších mezonetových. K bytom prislúchajú priestranné balkóny, lódžie, alebo terasy. Pod obytnými podlažiami sa nachádza garáž. Veľkú časť átria medzi domami pokrýva trávnatá plocha.
 17. Nadštandardné bývanie za Bratislavským hradom prináša bytový dom IPP Livning postavený na spojnici ulíc Svetlá a Slávičie údolie. V päťpodlažnom bytovom dome sa nachádza spolu len 12 bytov. Na parkovanie slúži obyvateľom podzemná garáž.
 18. Len desať priestranných bytových jednotiek bolo v rámci projektu Vily Timravina vybudovaných v južnej časti Timravinej ulice, neďaleko križovatky s ulicou Godrova. Nachádzajú sa v dvoch navzájom prepojených štvorpodlažných objektoch s vlastným fitnes centrom. Parkovanie je riešené garážami.
 19. Nová rezidenčná nehnuteľnosť bola postavená aj priamo pod hradom, na ulici Skalná. V šesťpodlažnej rezidencii Hradný Vrch sa nachádza 31 bytov, dvoj, troj a štvorizbových, väčšina z ich s balkónom, alebo priestrannou terasou. Parkovanie je možné v podzemnej garáži. Vzhľadom na polyfunkčný charakter objektu sa v ňom nachádzajú aj obchodné priestory.
 20. Nadštandardné byty vznikli po rekonštrukcii a nadstavbe pôvodného obytného objektu na ulici Jedlíkova, priamo susediacej s ulicou Poštová a námestím SNP. Realizáciou projektu Rezidencia Jedlíkova vznikol šesťpodlažný bytový dom s garážou na prízemí a bytmi na vyšších poschodiach.
 21. Priestranné byty v centre Bratislavy vznikli rekonštrukciou a nadstavbou bytového domu na rohu ulíc Cintorínska a Lazaretská. V šesťpodlažnom objekte s veľkými terasami na najvyšších poschodiach sa nachádza celkovo 10 bytov. V podzemí sa nachádzajú garáže.
 22. novostavba-ba-river-parkMenej tradičným projektom v Starom meste, vzhľadom na zacielenie, je päťpodlažný bytový dom Jelenia, nachádzajúci sa neďaleko železničnej stanice, na rovnomennej ulici, v tesnej blízkosti križovatky s ulicou Šancová. Rekonštrukciou pôvodného domu vzniklo spolu 36 malometrážnych bytov a ateliérov. V objekte sa nachádza aj niekoľko 2, 3 a 4 izbových bytov, ale početnú prevahu majú 1 izbové. Na parkovanie sú k dispozícii parkovacie miesta pri dome.
 23. novostavba-ba-tatra-grand-residenceNadštandardné byty v centre Bratislavy boli postavené realizáciou projektu Tatra Grand Residence, na ulici Dunajská, v tesnom susedstve Kamenného námestia a obchodného domu Tesco. Celkovo ich je v osempodlažnom objekte 22 a jedná o prevážne 2 a 3 izbové a niekoľko 1 a 4 izbových bytov. Pod rezidenčnou časťou sa nachádzajú priestory na obchodné a administratívne využitie. Na podzemných podlažiach sú umiestnené garáže.
 24. Podstatne ďalej od centra Bratislavy, v severozápadnom výbežku mestskej časti Staré mesto, na západnej strane ulice K Železnej studienke, neďaleko zástavky MHD Patrónka bol realizovaný projekt obytného komplexu Železná studienka s približne tridsiatimi bytmi vo vyšších päť a nižších trojpodlažných sekciách.
 25. Oproti, na rohu ulíc K Železnej studienke a K lomu bol postavený štvorpodlažný bytový dom s 34 bytmi.
 26. Za ním, bližšie k železničnej trati, na ulici K lomu bol realizovaný projekt bytového domu Kramer, takisto štvorpodlažného, ale len s 25 bytovými jednotkami, 1 až 4 izbovými, niektorými riešenými ako mezonety. Bytové domy majú podzemné garáže.
 27. Neďaleko, na ulici Kysucká je realizovaný projekt štvorpodlažného bytového domu K2, s deviatimi 2 a 4 izbovými bytmi a garážou v suteréne.
 28. Oproti cez ulicu sa nachádza o desať rokov staršia nehnuteľnosť s približne päťdesiatimi bytmi. Jednotlivé sekcie bytového domu sú postavené do oblúka a majú päť a šesť nadzemných podlaží, na ktorých sú umiestnené 2 až 4 izbové byty. Na podzemných podlažiach sa nachádzajú garáže.
 29. Pod Slavínom, v severnej časti ulice Fraňa Kráľa, blízko križovatky s ulicou Puškinova vzniklo rekonštrukciou bytového domu 7 priestranných 3 až 5 izbových apartmánov projektu Franca. Apartmány sa nachádzajú na piatich podlažiach, na úrovni ulice sú umiestnené garáže.
 30. novostavba-ba-inner-city-residanceBývanie v samotnom centre predstavuje architektonicky zaujímavý projekt polyfunkčného bytového domu Inner city Residence s necelou päťdesiatkou bytov, na ulici Dunajská, vzdialený ani nie 5 minút chôdze od Kamenného námestia. Tvoria ho dve šesťpodlažné sekcie, jedna otočená do ulice, druhá do dvora. Nachádzajú sa v nich priestranné 3 a viac izbové byty, riešené aj ako mezonetové i menšie ateliéry. Na prízemí a prvom poschodí sú umiestnené priestory na komerčné využitie a na podzemných podlažiach garáže.
 31. Nové byty Bratislava UrbanicNa ulici Cintorínska, oproti križovatke s ulicou Cukrová bol vybudovaný sedempodlažný polyfunkčný objekt Urbanic. Nižšie podlažia sú určené na komerčné využitie pre obchody, služby a administratívu, na vyšších sa nachádza bytov, dvoj, troj a štvorizbových. Autá je možné garážovať na jednom z troch podzemných podlaží.
 32. Realizovaný projekt bytového domu Terasy nad hradom, umiestnený na ulicu Na Hrebienku prináša do Starého mesta niečo viac ako desiatku bytov s priestrannými terasami. Dvoj a viacizbové byty boli naprojektované na siedmich podlažiach domu, zasadeného do svahu. Parkovanie je riešené podzemnou garážou, ako aj vonkajším parkoviskom.
 33. Len približne 200 metrov severozápadne vzdušnou čiarou, na ulici Bartokóva a Korabinského boli postavené mestské vily Alfa, Beta, Gama, Delta. Jedná sa o nízkopodlažné objekty, pričom v každom z nich sa nachádzajú len tri byty, 2 až 6 izbové. Malý počet bytov, priestranné terasy, alebo predzáhradky a to, že každý byt je umiestnený na samostatnom podlaží dáva pocit bývania vo vlastnom rodinnom dome. Na parkovanie slúžia garáže i vonkajšie státia.
 34. Prírodné prostredie sa snaží vniesť do bývania rozsiahlymi parkovými úpravami priamo v areáli projekt Rezidencie Machnáč, na ulici Drotárska cesta, v susedstve novostavby obytného komplexu Athos Porthos Aramis. 32 bytov sa nachádza v dvoch štvorpodlažných, energeticky úsporných bytových domoch, nazvaných Borovica a Breza. Sú medzi nimi aj 1 a 3 izbové, ale väčšina z nich je 2 a 4 izbová. Každý byt je s balkónom, alebo terasou. Na parkovanie majú obyvatelia k dispozícii garáž v suteréne domu.
 35. Projekt rezidencia Agát pod Slavínom realizovaný vo veľmi riedko zastavanej lokalite, pri križovatke ulíc Havlíčkova a Břeclavská, pozostáva z dvoch prepojených trojpodlažných objektov. Bolo v nich navrhnutých cez dvadsať 2 a 3 izbových bytov (s prevahou dvojizbových). Na podzemných podlažiach sa nachádza garáž.
 36. novostavba-ba-nova-mytnaLen približne 200 metrov juhozápadne od Račianskeho Mýta, medzi ulicami Mýtna a Radlinského sa nachádza lokalita projektu Nová Mýtna. V troch sedempodlažných objektoch bolo naprojektovaných spolu 78 bytov. Od 1 izbových, až po 5 izbové mezonetové, pričom najväčšie zastúpenie majú 1 a 3 izbové byty. V areáli sa nachádza priestranná oddychová zóna. Parkovanie rieši veľkokapacitná podzemná garáž.
 37. Dvadsať nových bytov na predaj prináša do Bratislavy do východnej časti Starého mesta, na ulicu 29. Augusta projekt bytového domu Medický park. Jedná sa o šesťpodlažný polyfunkčný objekt, v ktorom majú prevahu 3 izbové byty, zastúpené sú však aj 4 a 2 izbové byty. Na prízemí sú umiestnené obchodné priestory, na vyšších podlažiach byty. Parkovanie rieši podzemná garáž. Výhodou lokality na križovatke s ulicou Špitálska je blízkosť parku, ako miesta oddychu a súčasne aj úradov a obchodov.

Pozrite si aj: