Novostavby BA IV – Dúbravka a Karlova Ves

Novostavba Bratislava DubraviaMestské časti Bratislava Dúbravka a Karlova Ves patria medzi zaujímavé lokality spájajúce pokojné bývanie a výbornou občianskou vybavenosťou a dobrou dostupnosťou do centra. Novopostavené byty tu ponúkajú komfortné, moderné bývanie, výnimkou nie sú ani atraktívnym výhľady do okolia.

Prejsť na Zoznam všetkých novostavieb v Bratislave

Nové byty na predaj Dúbravka

 1. Novostavba Bratislava Dúbravka - KarpatiaV tichom prostredí na severnom okraji mestskej časti Dúbravka, na ulici Pri kríži bol postavený bytový dom Karpatia. V sedempodlažnom bytovom dome sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty s atraktívnym výhľadom, pričom najviac sú zastúpené 2 izbové. Bytov je spolu necelá šesťdesiatka.
 2. Bratislava novostavba Villa rusticaEšte severnejšie a bližšie k prírode prostredí, na novovzniknutej ulici Martina Granca boli postavené nové rezidenčné nehnuteľnosti – vilové domy projektu Villa Rustica. Tvorí ho päť päťpodlažných vilových domov, v ktorých sa nachádzajú priestranné 2 až 4 izbové ale aj 5 a 6 izbové byty. Svojim charakterom a lokalitou stavby pripomínajú bývanie na vidieku zároveň disponujú dobrou dostupnosťou do centra Bratislavy.
 3. Energeticky úsporné bývanie do Dúbravky priniesol projekt Tarjanne, realizovaný v blízkosti projektu Villa Rustica, takisto na ulici Martina Granca. Pozostáva zo siedmich štvor a päťpodlažných bytových domov s 2 až 4 izbovými bytmi, pričom prevahu majú 2 izbové byty. Parkovanie pre obyvateľov riešia garáže s garážovými státiami a parkoviská pri objektoch.
 4. Novostavba Bratislava DubraviaNové byty na predaj v Dúbravke vznikli aj výstavbou bytového domu Dubravia. Bytový dom bol postavený v centrálnej časti MČ Dúbravka, približne v strede ulice Trhová. Výhodou lokality je predovšetkým komplexná občianska vybavenosť. V bytovom dome sa nachádza 66 bytov, 1 až 3 izbových o rôznej výmere. Prevahu majú 2 izbové byty, 3 izbové byty tvoria približne štvrtinu. Na parkovanie slúži garáž a parkovisko pri objekte.
 5. Novostavba Rustica BratislavaMedzi najväčšie rezidenčné novostavby v mestskej časti Bratislava – Dúbravka nepochybne patrí polyfunkčný bytový dom Rustica, postavený neďaleko projektu Dubravia, medzi ulicami Trhová a Saratovská. V štrnásťpodlažnom bytovom dome sa nachádzajú takmer dve stovky bytov rôznych dispozícií od 1 až po 6 izbové. Najvýraznejšie sú zastúpené 2 a 3 izbové byty. V suteréne objektu sa nachádzajú garáže.
 6. Novostavba Bratislava - KoprivnicaV juhozápadnej časti Dúbravky, na rohu ulíc Koprivnická a Jána Valašťana Dolinského bol vybudovaný obytný súbor Koprivnica. Takmer stopäťdesiatka, rôzne riešených bytov sa nachádza v rôzne vysokých sekciách, z ktorých najvyššia má osem podlaží. V parteri sa nachádza polyfunkcia a v suteréne veľkokapacitná garáž. Okrem nej je možné parkovať aj pri objekte. Vnútroblok je riešený ako zatrávnená oddychová zóna.
 7. Rozsiahlejšiu bytovú výstavbu predstavuje svojimi stovkami nových bytov aj projekt Dúbravka 200 realizovaný na južnom konci ulice Agátová, ktorá a nachádza na severnom okraji Dúbravky. Pozostáva z dvoch do takmer uzavretého oblúka postavených deväťpodlažných bytových domov, v ktorých sa nachádzajú rôzne dispozične riešené 1 až 4 izbové byty. Na parkovanie je obyvateľom k dispozícii podzemná garáž a parkovisko pri dome.
 8. Nové byty pribudli v Dúbravke aj realizáciou nadstavieb pôvodných bytových domov. Na ulici Tranovského, tak vzniklo osemnásť 2 a 3 izbových bytov s balkónom, alebo terasou. Nadstavené boli tri nové podlažia na pôvodne päťpodlažnom bytovom dome.
 9. Bratislava Nejedlého - novostavbaV severnej časti ulice Nejedlého bol v rámci prvej etapy projektu Bytové domy Nejedlého postavený osempodlažný polyfunkčný objekt so šesťdesiatkou nových 2 a 3 izbových bytov s balkónom alebo terasou a možnosťou parkovania v podzemnej garáži a na parkovacích miestach vytvorených pri bytovom dome. Zvyšné dva objekty projektu sú podobne riešené, avšak trinásťpodlažné a bolo v nich naprojektovaných 166 jedno až štvorizbových bytových jednotiek.

Novostavby bytov Karlova Ves

 1. Novostavba Karlovka OberonViac ako 150 bytov bolo v mestskej časti Bratislava – Karlova Ves, Dlhé Diely postavených v lokalite medzi ulicami Majerníkova, Hany Meličkovej, Kresánkova a Ľudovíta Fullu. Byty sa nachádzajú v dvoch vežiach. V pätnásťpodlažnom polyfunkčnom bytovom dome projektu KV2 – B sa nadhádza takmer sedemdesiatka 1 až 4 izbových bytov.
 2. Ďalších 84 bytov sa nachádza vo vyššom, dvadsaťpodlažnom bytovom dome Oberon. Jedná sa o 2 až 4 izbové byty. V podzemí sa nachádzajú garáže.
 3. karlovka-matejkova-majernikovaVedľa Oberonu, na križovatke ulíc Majerníkova a Matejkova stojí novostavba polyfunkčného obytného domu. V deväťpodlažných objektoch sa sa nachádza vyše stovka 1 až 4 izbových bytových jednotiek, na najvyšších pschodiach riešených aj ako mezonety. Vnútroblok tvoria zatrávnené relaxačné plochy a je vybavený aj detskými ihriskami. Garážové státia sú umiestnené na dvoch podzemných podlažiach. Priamo oproti cez ulicu sa nachádza obchodné centrum Billa.
 4. Novostavba Karloveské ramenoAtraktívne bývanie v prírodnej lokalite pri Dunaji ponúka projekt Karloveské rameno umiestnený na ulici s rovnakým názvom. Je tvorený dvoma deväťpodlažnými architektonicky zaujímavými bytovými domami, v ktorých na nachádza spolu niečo vyše 140 bytov. Byty sú prevážne 2 a 3 izbové, ale v domoch je aj niekoľko 4 a 6 izbových bytov. Ustupujúce poschodia umožnili vytvorenie priestranných terás. V podzemí sa nachádza garáž, na ploche medzi domami trávnatá relaxačná zóna.
 5. Projekt obytného súboru Karlova Ves – Stred bol realizovaný po etapách na Námestí svätého Františka, od roku 2000. Tvoria ho nižšie i vyššie bytové domy, ako aj mestské vily, s niekoľkými stovkami nových bytov rôzneho dispozičného riešenia a štandardu. Najrozsiahlejšia bola tretia etapa výstavby, v ktorej bol postavený bytový dom s pôdorysom v tvare oblúka, vymedzujúci samotné námestie.
 6. Novostavba Karolína - Karlova vesNovopostavená rezidenčná nehnuteľnosť vyčnievajúca nad okolitú zástavbu je polyfunkčný objekt Karolína, postavený na Nám. sv. Františka, napojený na obytného súboru Karlova Ves – Stred. V sedemnásťpodlaťnom bytovom dome sa nachádza cez 70 bytov od 1, až po 5 izbové, niektoré riešené ako mezonetové byty. Na parkovanie sú k dispozícii garáže, ako i vonkajšie parkovacie miesta.
 7. Nové byty na predaj v Karlovej Vsi boli postavené aj severnejšie, na ulici Jána Stanislava. V sedempodlažnom bytovom dome zapustenom do svahu sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty, ktorých je spolu v objekte 51. Na parkovanie slúžia obyvateľom garáže a parkovacie miesta pri dome.
 8. Ešte viac na sever na ulici Nad Lúčkami, pod križovatkou s ulicou Ferdiša Kostku boli vsadené do zelene bytové domy Karlovka. Dva bytové domy sú vilového typu, troj a štvorpodlažné. Prevažujú 4 izbové byty, ale nachádzajú sa v nich aj väčšie 5 izbové ale aj menšie 1 až 3 izbové byty. Benefitom bytov na úrovni terénu sú pred záhradky.
 9. Karlova Ves - Rezidencia GruntyRozsiahla obytná zóna vznikla v Karlovej Vsi vďaka projektu Rezidencia Grunty – Líščie údolie, v tichej lokalite, medzi ulicami Staré Grunty a Líščie údolie. Päť nízkych vilových domov a štyri vyššie bytové domy sú rozmiestnené do svahu na novovzniknutých uliciach Belániková, Hlivová, Rýdziková a Bedľová. V domoch sa nachádzajú menšie 4, 3 a 2 izbové byty, ale aj väčšie 5 a 6 izbové. Byty majú vlastné kúrenie. Na parkovanie slúži garáž s garážovými státiami. Okrem množstva zelene majú byty aj atraktívny výhľad do okolia a detské ihrisko v rámci obytnej zóny.
 10. Rezidencia Mlyny - Karlova VesNa juhovýchodnom konci ulice Staré Grunty bol postavený bytový dom projektu Rezidencia Mlyny. Na piatich podlažiach sa v ňom nachádzajú rôzne dispozične riešené byty s balkónom, alebo lódžiou, pod nimi obchodné priestory a v podzemí garáže s garážovými státiami. Výhodou lokality je rýchle dopravné spojenie do centra mesta.
 11. Bratislava Rezidencia CubiconNecelé dve stovky nových bytov priniesol na ulicu Staré Grunty projekt Rezidencia Cubicon. V osempodlažných objektoch, ktorých najvyššie poschodia pozvoľna ustupujú sa nachádza široká skladba bytov, od štandardných 2 izbových, až po veľkometrážne 5 izbové byty. Približne polovicu z nich tvoria trojizbové a asi tretinu dvojizbové. V podzemí sú umiestnené garáže s garážovými státiami, ktoré sú k dispozícii pre obyvateľov domu. Obytné domy sa nachádzajú za rovnomenným obchodným centrom, ktorého prevádzky dopĺňajú občiansku vybavenosť.
 12. Medzi ďalšie rezidenčné novostavby v Karlovej Vsi na Dlhých dieloch patrí Rezidencia KaskádyRezidencia Kaskády novostavba. V bytovom dome pozostávajúcom z troch rôzne vysokých objektov sa nachádza 104 variabilne riešených bytov. Prevažujú 2 a 3 izbové byty, zastúpené sú aj 4, 5 i 1 izbové byty. V suteréne sa nachádzajú garáže. K skvalitneniu bývania, nie len pre mladé rodiny prispelo aj vytvorenie oddychovej zóny, parku s detským ihriskom za bytovým domom.
 13. Condominium Renaissance BratislavaNa najjužnejšom okraji MČ Karlová Ves, nad Devínskou cestou, južne od Rezidencie Kaskády, na uliciach Vincenta Hložníka a Albína Brunovského pribudli nové byty na predaj realizáciou projektu Condominium Renaissance. Tvorí ho sedem do dvoch radov zoradených päťpodlažných bytových domov (označených Giorgione, Tintoretto, Raffaello, Tizian, Michelangelo, Botticelli a Da Vinci), v ktorých sa nachádzajú priestranné 4, 5 a 6 izbové byty. Spolu je všetkých bytov 81. Na parkovanie majú k dispozícii garáž a parkovisko pri objekte.
 14. 15 nových veľkometrážnych bytov, 3 až 5 izbových pribudlo v Karlovej Vsi, v spodnej časti ulice Dlhé diely III, pri Devínskej ceste výstavbou nízkopodlažného vilového domu projektu Rezidencia Romantika. Tvoria ho dva navzájom sa dotýkajúce objekty. Garáže sa nachádzajú v ich suteréne.
 15. karlovka-nove-bratislavske-centrumNa ulici Kresánkova, na juh od Cikkerovej ulice na juh sa tiahne bytový komplex s pôdorysom písmena „J“ nazvaný Nové Bratislavské Centrum. Je tvorené piatimi navzájom prepojenými objektmi, z ktorých má najvyšší osem a najnižší päť podlaží. Spolu sa v nich nachádza 232 bytov. Priamo v komplexe, v časti určenej na komerčné účely sa nachádza Tesco Expres.
 16. 37 bytových jednotiek vzniklo v Karlovej Vsi realizáciou novostavby bytového domu Karlovka na ulici Tománkova. V sedempodlažnom objekte sa nachádzajú 2 až 4 izbové byty. Na parkovanie obyvaťeľom domu slúži garáž a vonkajšie parkovacie miesta.
 17. Novostavba v Karlovej Vsi pribudla aj na južnom konci ulice Staré grunty, realizáciou projektu bytového domu s trojuholníkovým pôdorysom. Priestranné 2 až 5 izbové byty sa nachádzajú na štyroch nadzemných podlažiach, ale pretože je bytový dom postavený vo svahu, aj na ďalších troch podzemných podlažiach. V podzemí sa nachádzajú garáže a ďalšie parkovacie miesta sú aj pri objekte.Novostavba Staré grunty, Panoráma
 18. V susedstve sa nachádza projekt bytového domu Panoráma. Takmer sedemdesiat bytov, medzi ktorými prevažujú 2 a 3 izbové byty (zastúpené sú aj 1 a 4 izbové) sa nachádza v dvoch sekciách bytového domu, v jednej na piatich a v druhej na ôsmich podlažiach. Vzhľadom na rozloženie objektov do svahu však pôsobia výrazne nižšie. Parkovanie zabezpečuje garáž a parkovisko.
 19. Novostavba s viac ako päťdesiatkou bytov bola postavená na rohu ulíc Molecova a Gabčíkova. V deväťpodlažnom obytnom dome sa na horných ôsmich podlažiach nachádza široká škála rôzne riešených bytov, ktorá zahŕňa ako garsónky, tak aj jedno dvoj, troj i štvorizbové jednotky. Na prvom podlaží sú obchodné priestory a v podzemí garáž s garážovými státiami pre obyvateľov domu.

Pozrite si aj: