Novostavby BA V – Petržalka a Jarovce

Novostavba Skybox v PetržalkeMasovejšia výstavba neobišli ani najväčšie bratislavské sídlisko. Novostavby v Petržalke pribudli predovšetkým v jej okrajových častiach, ale stavia sa aj na voľných plochách v jej vnútri. V novopostavených domoch sa nachádzajú bytové jednotky rôznej úrovne a výmery. Od veľkometrážnych, luxusných, cez štandardné, až po takzvané „štartovacie“ byty.


Zobraziť prehľad všetkých novostavieb v Bratislave

Novostavby bytov Petržalka

 1. Novostavba Všehradská PegasTakmer štyri stovky bytov na predaj v Bratislave pribudlo v Petržalke, medzi ulicami Vyšehradská a Panónnska cesta, na južnom okraji sídliska. Boli tam postavené dva polyfunkčné bytové domy (Pegas), jeden osempodlažný a druhý trinásťpodlažný. Nachádzajú sa v nich 1 až 3 izbové, pričom prevažujú 1 a 2 izbové byty. Byty majú na parkovanie k dispozícii podzemné garáže a parkovacie státia pri objektoch. Na prízemí sa nachádzajú komerčné priestory. V blízkosti sa nachádzajú možnosti na nákup (Carrefour a Tesco), ako i na oddych (jazero Draždiak).
 2. Novostavba Bratislava AntolskáV Petržalke, ešte bližšie k jazeru Veľký Draždiak, na ulici Antolská bol postavený deväťpodlažný bytový dom s necelou stovkou nových bytov. V najväčšej miere sú zastúpené 1 izbové byty, približne rovnakú časť tvoria spolu 2 a 3 izbové byty a okrem nich sa v objekte nachádza aj niekoľko 4 a 5 izbových. Prvé dve nadzemné podlažia boli vyhradené pre obchod, služby a administratívu, vyššie podlažia pre byty, pričom najvyššie dve z nich tvoria mezonety. Garáž sa nachádza v suteréne bytového domu.
 3. V centrálnej časti Petržalky, na ulici Osuského, pri križovatke s Hrobákovou bol postavený sedempodlažný polyfunkčný bytový dom. Od druhého podlažia sa v ňom nachádza šesťdesiat, 1 až 4 izbových bytov s balkónom, lódžiou, alebo terasou. Na prvom podlaží sú priestory na komerčné využitie. Na parkovanie je k dispozícii garáž a parkovisko pri dome.
 4. Južne od Draždiaka, za Chorvátskym ramenom, na ulici Betliarska bol realizovaný projekt päťposchodového polyfunkčného bytového domu Palazzina del Lago. V bytovom dome sa nachádzajú predovšetkým 3 izbové byty, ale aj 1 izbové a na najvyššom podlaží aj 4 izbové. Spolu ich je 46. Na prízemí sú obchodné priestory a v podzemí je umiestnená garáž.
 5. Nové byty ABA 1Prevážne malometrážne byty do Petržalky priniesol projekt bytového domu ABA 1. Realizovaný bol medzi ulicami Betliarska a Krásnohorská. V štvorpodlažnom objekte sa nachádza približne stovka 1 až 3 izbových bytov, pričom výrazne prevažujú menšie bytové jednotky. Parkovanie je zabezpečené v podzemnej garáži. Lokalita disponuje komplexnou občianskou vybavenosťou.
 6. Na východnej časti Betliarskej ulice, za Dolnozemskou cestou bol v rámci projektu Melrose postavený sedempodlažný bytový dom a štvorpodlažný apartmánový dom s pôdorysom veľkého „L“. Apartmány sú okrem dlhodobého užívania aj na krátkodobý prenájom. V objekte sa nachádza bazén, sauna a fitnescentrum. Parkovanie je možné v garáži, ako aj na vonkajšom parkovisku.
 7. Na začiatku Petržalky, na ulici Zadunajská cesta, v juhozápadnom rohu mimoúrovňovej križovatky Einsteinovej a Panónskej cesty bol realizovaný projekt bytového domu B5. V deväťpodlažnom dome postavenom do oblúka sa nachádza spolu 60 rôzne riešených bytových jednotiek s balkónom, lódžiou, alebo terasou.
 8. Nové byty - Petržalka DominantPolyfunkčný obytný dom Dominant so 171 bytovými jednotkami bol postavený na Námestí hraničiarov, vo východnej časti sídliska. Pozostáva z dvoch sekcií, nižšej osempodlažnej a vyššej dvadsaťpodlažnej. Nachádzajú sa v nich byty od 1 až po 5 izbové, pričom najviac zastúpené sú 2 a 1 izbové byty. V objekte sa nachádzajú aj obchodné a kancelárske priestory. Na parkovanie je k dispozícii garáž, veľký počet parkovacích miest sa však nachádza aj okolo domu.
 9. Novostavba TatrapanoniaZápadne od Veľkého Draždiaka, na okraji sídliska, na ulici Budatínska, pri Unipharme na nachádza novostavba trinásťpodlažného polyfunkčného bytového domu Tatra Panonia. Necelú stovku bytov tvoria 1 až 4 izbové bytové jednotky, pričom výraznú početnú prevahu majú 2 izbové byty. Každý byt má balkón, alebo priestrannú terasu. Na prízemí sa nachádzajú obchodné prevádzky a v suteréne garáž. K dispozícii je aj množstvo vonkajších parkovacích miest a v areáli sa nachádza aj detské ihrisko.
 10. Devätnásťpodlažný bytový dom bol postavený na severnom okraji Petržalky, na ulici Krasovského východne od sadu Janka Kráľa, pri Jantárovej ceste vedúcej na Starý most. Na vyšších poschodiach sa v ňom nachádza takmer päťdesiat priestranných 3 a 4 izbových bytov, na nižších podlažiach sú komerčné priestory. Na parkovanie slúžia garážové boxy v garáži.
 11. Nové byty Dostihová DráhaCenovo dostupné bývanie v Petržalke ponúkajú byty Dostihová Dráha. Osempodlažný bytový dom, ktorý vznikol rekonštrukciou internátu leží na ulici Starohájska v pokojnom, zelenom prostredí na východnom okraji sídliska, v tesnej blízkosti dostihovej dráhy. Nachádzajú sa v ňom menšie 1 a 2 izbové byty s lódžiou. Na parkovanie je vyhradené parkovisko pri objekte.
 12. Vďaka tomu, že sa na vykurovanie využíva tepelné čerpadlo a objekt tak môže byť zaradený medzi nízkoenergetické domy, patrí bytový dom Vila Magma medzi ojedinelé novostavby. Postavený bol na ulici Rusovská cesta, prakticky na nárožie s ulicou Záporožská, približne 500 metrov severozápadne od železničnej stanice Bratislava – Petržalka. V šesťpodlažnej budove sa nachádza 23 bytov, ako aj niekoľko ambulancií. Na parkovanie boli pri dome vytvorené parkovacie miesta.
 13. Na Humenskom námestí v Pertžalke, nachádzajúcom sa v juhovýchodnom okraji sídliska bol postavený sedemnásťpodlažný bytový dom s 1 až 3 izbovými bytmi prevážne so štandardnou výmerou a balkónom. V bytovom dome sa ich celkovo nachádza 64.
 14. Petržalka Vienna GateNové byty na predaj v Petržalke boli postavené aj v jej západnej časti, na ulici Kopčianska pri železničnej stanici Bratislava – Petržalka. Realizáciou projektu Vienna Gate vzniklo 120 bytov a 162 apartmánov. V dvoch vežiach (sedemnásť a dvadsaťštyripodlažnej) sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty a apartmány. Garáž sa nachádza v suteréne objektu. Súčasťou projektu je aj rozsiahla obchodná pasáž.
 15. Novostavba Centrum GercenovaSeverne od Vienna Gate, na uliciach Gercenova a Záporožská bolo postavené Centrum Gercenova. Súbor piatich polyfunkčných objektov, ktoré tvoria súčasť pešej zóny Petržalské korzo. Bytové domy majú rôznu výšku, od štvorpodlažných, cez sedempodlažné, až po deväťpodlažné. V obytnej zóne sa nachádza 330 nových bytov, ktoré majú k dispozícii garáže a parkovacie miesta pri dome. V rámci areálu boli vytvorené zelené oddychové plochy, ktorých súčasťou je aj detské ihrisko.
 16. Novostavba Tatra City.V severnej časti Petržalky, na ulici Černyševského bola postavená bezmála stovka nových bytov projektu Tatra City. Od štvrtého poschodia sa v objekte sa nachádzajú 2 až 4 izbové bytové jednotky, pričom najviac sú zastúpené 2 izbové.
 17. Nové byty BosákovaVýchodne od Tatra City, na ulici Bosákova, pri križovatke s Lužnou bol postavený bytový dom s troma stovkami bytov. V dvoch navzájom prepojených dvadsaťpodlažných vežiach sa nachádzajú 1 až 5 izbové byty. Parkovanie riešia podzemné garáže.
 18. Polyfunkčný štrnásťpodlažný obytný dom na ulici Fedinova s bezmála osemdesiatimi bytmi prepojil pôvodnú panelovú zástavbu. Byty, ktoré sa v ňom nachádzajú sú malometrážne, 1 a 2 izbové, s balkónom. Na parkovanie bolo pre obyvateľov vytvorené parkovisko neďaleko domu.
 19. Nové byty vznikli aj výstavbou polyfunkčného centra Panónska cesta – Sever, na Panónskej ceste, pri železničnej trati, približne 300 meterov na juh od Rusovskej cesty. Šesťpodlažný objekt je primárne určený pre administratívu, na najvyšších dvoch poschodiach sa však nachádzajú aj byty. Väčšina z nich sú 2 izbové, ale niekoľko je aj 3 izbových, prevážne s balkónom. Celkovo ich je v objekte 23. Na parkovanie sú k dispozícii státia v garáži.
 20. Plošne rozsiahly projekt s názvom Slnečnice Južné mesto je realizovaný na južnom okraji Petržalky. Projekt pozostáva z piatich päťpodlažných bytových domov s dvoma stovkami bytov. Prevládajú 1 až 3 izbové byty, v menšom počte sú zastúpené aj 4 a 5 izbové. Súčasťou projektu je aj radová výstavba rodinných domov.
 21. Novostavba Skybox v PetržalkeArchitektonicky určite neprehliadnuteľným je projekt polyfunkčného bytového domu Skybox, umiestnený v centrálnej časti Petržalky, pozdĺž ulice Pajštúnska, pri križovatke s ulicou Tupolevova. Je tvorený štyrmi navzájom prepojenými sedempodlažnými sekciami, v ktorých sa spolu nachádza 128 bytov. Tie sú prevážne 3 a 2 izbové, ale aj 1 štandardnej výmery, či 4 a 5 izbové veľkometrážne (penthousy). Každý byt má lodžiu alebo terasu. V podzemí sa nachádza priestranná garáž, a parkovacie miesta sú aj na vonkajšom parkovisku.
 22. Rozsiahly projekt rezidenčných nehnuteľností je realizovaný aj priamo v centre Petržalky. Obytný komplex Petržalka City bol naprojektovaný do zelenej lokality pozdĺž Chorvátskeho ramena, ktorú vymedzujú ulice z juhu Romanova, zo západu Hálova a Ševčenkova z východu Gessayova a Osuského a zo severu Rusovská cesta. Projekt prináša okrem množstva bytov aj priestory pre obchody a služby a relax, ako aj množstvo zelených oddychových plôch.
 23. Ďalším rezidenčným projektom pri dostihovej dráhe, umiestneným pri križovatke ulíc Starohájska a Dudova je Nový Háj. V dvoch, parterom navzájom prepojených bytových domoch je naprojektovaných približne sedemdesiatka bytov ktoré zahŕňajú 1, 2, 3 i viacizbové byty, medzi ktorým však svojim počtom dominujú 3 izbové. Garáž sa nachádza v suteréne domu.

Nové byty Jarovce

Nové byty na predaj boli v Jarovciach postavené realizáciou projektu Jantár Jarovce. 2, 3 a 4 izbové byty s balkónom alebo terasou sa nachádzajú v štvorpodlažných bytových domoch na Jantárovej ceste. Spolu ich je v troch objektoch viac ako päťdesiat, pričom počtom prevažujú 3 izbové byty. Parkovanie pre obyvateľov bytových domov zabezpečujú podzemné garáže. Súčasťou projektu Jantár v lokalite je aj výstavba rodinných domov.

Pozrite si aj: