Novostavby BA II – Podunajské Biskupice a Vrakuňa

Podunajské Biskupice - PB Centrál novostavbaMestská časť Podunajské Biskupice je pomerne odľahlá a ponúka pokojné bývanie ďalej od mestského ruchu, so širokými možnosťami relaxu napríklad pri cyklistike. Aj napriek väčšej vzdialenosti je ale, vďaka priamym linkám hromadnej dopravy dostupnosť do centra Bratislavy veľmi dobrá. Investori tu preto realizovali viacero rezidenčných projektov. Podobne sa dá charakterizovať aj susedná Vrakuňa, výstavba tu však prebieha v o niečo menšej miere.


Prejsť na Prehľad všetkých novostavieb v Bratislave

Novostavby Podunajské Biskupice

 1. Novostavba Dolce Vita BratislavaNeprehliadnuteľnou novostavbou je určite bytový komplex Dolce Vita, nachádzajúci sa na križovatke ulíc Vrakunská a Hradská. Pozostáva z dvoch objektov, nižšieho šesťpodlažného a vyššej trinásťpodlažnej veže. Byty sú 1 až 3 izbové s loggiou a garážovým státím.
 2. Podunajské Biskupice - PB Centrál novostavbaV mestskej časti Bratislava – Podunajské Biskupice boli tri novostavby polyfunkčných bytových domov postavené na jej severnom okraji tesne pri hranici s MČ Vrakuňa. Komplex PB Centrál je ohraničený ulicami Podzáhradná, Uzbecká a Vrakunská. V deväťpodlažných bytových domoch približne polovicu tvoria 2 izbové byty, asi tretinu 1 izbové byty a zvyšok väčšie s 3 a 4 izbami. Spolu je bytov 126. Garáž sa nachádza na prízemí medzi bytovými domami a na streche garáže je vytvorené parkovisko. Hneď v susedstve sa nachádza obchod Lidl.
 3. Smerom do centra Bratislavy, na ulici Podunajská bol postavený polyfunkčný osempodlažný bytový dom Median House. Nachádza sa v ňom viac ako stovka 2 až 5 izbových bytov s balkónom, na najvyššom podlaží riešených ako mezonety. Prízemie obsahuje komerčné priestory. Parkovanie je riešené formou garážových státí.
 4. Byty Podunajská BratislavaNa Podunajskej ulici, pri Malom Dunaji, v lokalite zo severozápadu a severovýchodu vymedzenej ulicou Malodunajská bol postavený aj obytný súbor Podunajská. Tvoria ho dva rôzne vysoké bytové domy, vyšší, deväťpodlažný s jedným vchodom a nižší, sedempodlažný s dvoma samostatnými vchodmi. Medzi bytovými jednotkami prevládajú 2 a 3 izbové byty, ale nachádzajú sa v nich aj menšie 1 i veľkometrážne 4 a 5 izbové, na najvyšších poschodiach vyššieho domu mezonetové byty. Každý byt je s lódžiou, alebo terasou a spolu ich je v objekte 93. Na prízemí bytových domov sú priestory využiteľné na komerčné účely, v podzemí sa nachádza garáž. Ďalšie možnosti parkovania ponúkajú parkovacie miesta pri objekte.
 5. Dostupné nové byty na predaj v Bratislave priniesol projekt Duohouse v Podunajských Biskupiciach. Rekonštrukciou desaťpodlažnej ubytovne, nachádzajúcej sa v tichej lokalite Vlčie hrdlo, na ulici Závodná, pri Malom Dunaji vznikol bytový dom s 120 malometrážnymi bytovými jednotkami. Tvoria ho garzónky a dvoj garzónky.
 6. Rekonštrukciou druhého objektu v rámci projektu Duohouse 2.0 vznikol bytový dom pozostávajúci opäť s z malometrážnych 1 až 3 izbových bytov, z ktorých väčšinu tvoria 2 izbové byty. Spolu ich je v objekte 125. Parkovanie umožňuje priestranné parkovisko pri objekte.
 7. Na Latorickej, medzi ulicami Horádska a Korytnická, na okraji zástavby rodinných domov bol postavený štvorpodlažný obytný dom so sedemnástimi bytmi s vlastným kúrením a parkovaním v podzemnej garáži. Prízemné byty majú predzáhradky.
 8. Byty - novostavba Malý DunajPravdepodobne najrozsiahlejším projektom výstavby rezidenčných nehnuteľností v Podunajských Biskupiciach je bytový komplex Malý Dunaj realizovaný na juhozápadnom konci ulice Kazanská. V prvej a druhej fáze bolo v polyfunkčných bytových domoch postavených bezmála 150 bytov. Prevahu majú 2 izbové byty, zastúpené sú však aj menšie 1 izbové i väčšie 3 a 4 izbové byty. Garáže s garážovými státiami sa nachádzajú v suteréne bytových domov.
 9. Na ôsmich podlažiach bytového domu prináša 84 jedno až štvorizbových bytov záverečná fáza Malý Dunaj III realizovaná medzi ulicami Borekova a Popradská.
 10. Nové byty Kazanská BratislavaPozdĺž ulice Kazanská, od križovatky s Uzbeckou bol postavený bytový komplex Kazanská, tvorený štyrmi osem a deväťpodlažnými, prvým podlažím prepojenými bytovými domami.
 11. Do tichého prostredia, na juhovýchodnom okraji Poduajských Biskupíc, na začiatok ulice Perličková, medzi novopostavené rodinné domy bol zasadený pavlačový bytový dom Perlička s takmer tridsiatkou bytov. Na troch podlažiach sú rozmiestnené 1 a 2 izbové byty s rôznou výmerou. Parkovanie je riešené formou parkovacích státí pri dome. Súčasťou projektu Perlička je aj 8 trojpodlažných vilových domov, takisto postavených na Perličkovej ulici. V každom z nich sa nachádzajú tri 3 izbové byty, každý na jednom podlaží, s vlastným plynovým kúrením a parkovacím státím. Charakter stavby približuje pocit bývania v rodinnom dome.
 12. V susedstve rodinných domov, na rohu ulíc Staromlynská a Pri trati bol postavený štvorpodlažný bytový dom s 2 a 3 izbovými bytmi s priestrannými balkónmi.
 13. Nové byty na predaj vznikli v Podunajských Biskupiciach aj realizáciou nadstavby starších bytových domov. Príkladom je projekt na ulici Latorická, kde boli nadstavené dve nové obytné podlažia s jedenástimi bytovými jednotkami na pôvodnom päťpodlažnom bytovom dome. Približne v rovnakom pomere boli vytvorené 2 a 3 izbové byty s balkónom, alebo terasou.
 14. V tichej lokalite, medzi rodinnými domami na ulici Hlbinná boli postavené tri trojpodlažné bytové domy. Nachádza sa v nich po 12 bytov s vlastným kúrením, na poschodiach s balkónom. Parkovacie státia sa nachádzajú pred domom.
 15. Ďalšia novostavba pribudla v rovnakej lokalite realizáciou projektu bytového domu Hlbinná. V štvorpodlažnom objekte s výťahom bolo naprojektovaných 27 jedno až trojizbových bytov, väčšina z nich s lódžiou, na prízemí s predzáhradkou.
 16. Dvoj až štvorizbové byty vznikli na ulici Nákovná realizáciou projektu Villa Bonacca. Pozostáva z obytného domu a villadomov. Obytný dom (nie je v ňom výťah) je tvorený šiestimi v rade postavenými sekciami, v ktorom sa na štyroch podlažiach nachádzajú 3 izbové bytové jednotky s vlastným kotlom na kúrenie a ohrev vody, s balkónom, alebo na prízemí s predzáhradkou. V štyroch dvojpodlažných vilových domoch sú po tri 2 a 4 izbové byty so záhradkou a terasou. Parkovanie je riešia parkovacie státia pri objekte.

Nové byty na predaj Vrakuňa

 1. Novostavba projektu polyfunkčného bytového domu Vrakuňa bola realizovaná v centre Vrakune, na ulici Poľnohospodárska, na severnom konci pešej zóny. V päťpodlažnom objekte sa na najvyšších podlažiach nachádzajú 1 až 3 izbové byty, z ktorých dve tretiny tvoria 2 izbové byty. Spolu je v objekte 31 bytov. Na nižších podlažiach sa nachádzajú obchodné priestora a sála. Na parkovanie je k dispozícii podzemná garáž a parkovisko pri dome.
 2. Nové byty na predaj vo Vrakuni boli postavené aj realizáciou projektu Viladomy Hradská, na rovnomennej ulici. Pozostáva z piatich, v uzavretom areáli sa nachádzajúcich trojpodlažných bytových domov, s viac ako dvadsiatkou 2 až 4 izbových bytov s vlastným kúrením. Parkovanie je riešené formou parkovacích státí.
 3. 16 nových bytov na predaj Vrakuňa získala výstavbou päťpodlažného bytového domu na rohu ulíc Estónska a Hradská, na hranici s MČ Podunajské Biskupice. Byty sa nachádzajú na štyroch poschodiach, polovicu z nich tvoria 2 izbové a zvyšok v rovnakom pomere 3 a 1 izbové. Na parkovanie slúžia parkovacie státia a garáže.
 4. Cenovo dostupné, malometrážne byty prináša do časti Nová Vrakuňa novostavba projektu Vila Šípka, umiestnený na križovatku ulíc Šípová a Hradská, neďaleko Malého Dunaja. V štvormpodlažnom objekte bolo naprojektovaných spolu 17 prevážne 1 a 2 izbových bytov. Na prízemí sa nachádzajú obchodné priestory a v suteréne garáž.

Pozrite si aj: