Voľné pracovné miesta Zvolen – práca a brigáda

Práca Zvolen. Aktuálne pracovné ponuky pre mesto a okres. Príležitosti na zamestnanie a brigády. Firmy zamestnávajúce v okrese najviac zamestnancov.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Zvolen cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta vo Zvolene cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke. V databáze by mali byť aj ponuky pre ZŤP.

Práca Zvolen a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Zvolen sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty zo Zvolenského okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Keď sa nechcete preberať rovnakými inzerátmi, tak v zásade je postačujúce využívať len uvedené webové stránky. Ak hľadáte viac inzerátov, ďalšie pracovné a inzertné portály nájdete TU.

Možnosti brigády vo Zvolene a okolí

  • Na inzerovanie brigád je zameraný web Brigada. Ponuky nájdete na tejto webovej stránke
  • Pomerne bohatú ponuku práce na dohodu má aj Profesia. Inzercia sa nachádza na stránke www.profesia.sk/praca/zvolen/na-dohodu-brigady/
  • Zaujímavé inzeráty môžete nájsť aj na iných webových stránkach, napríklad na vyššie spomenutom Bazoši.

Pri hľadaní brigády vo Zvolene pre študentov (ale nie len pre nich) môžete navštíviť webové stránky pracovných agentúr orientovaných na sprostredkovanie brigádnických pozícií, ale môžete to tiež, skúsiť v niektorom z obchodných reťazcov, ktoré majú v meste prevádzku.

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Existujú profesie, ktoré si nevyžadujú špeciálnu kvalifikáciu a môže ich vykonávať takmer každý a ihneď, s krátkym zaškolením.
Práca pre mužov:
Takmer každý muž má vodičský preukaz a vie sa tak zamestnať ako vodič. Podľa toho, či má skupinu B alebo aj C môže pracovať ako taxikár, kuriér, či robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.). Zvolenské pizzerie: Bambus, Piano, Pizzeria Campione, Pizza Salvo, Pizzeria Rusticana, Pizza Corino, Pizzeria di Stefano Copparoni, Pizza Knar a ďalšie.
Možnosti práce pre vodiča
Vo  výrobných podnikoch, sa môžete zamestnať ako operátor výroby. Ďalšie príležitosti prinášajú sklady, kde môžete pracovať ako vodič VZV, alebo skladník. V obchode, môžete pracovať ako predajca, prípadne ako člen SBS. Inzeráty nájdete cez vyššie uvedené webové stránky.
Práca pre ženy:
Ak ste žena, najľahšie si môžete nájsť zamestnanie v obchode, ako predavačka. Medzi ďalšie dostupné pozície patrí: upratovačka, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Tenis, Poľana, Franko, Academic, Kráľová, penzión Club, Central a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii.

Predavačka – tipy

Najviac príležitostí na jednom mieste ponúkajú obchodné ulice v centre mesta, obchodné centrá (Europa Shopping Center, OC Kocka, obchodné centrum TPD, OC STOP.SHOP., obchodný dom Area Centrum, Zvolen Retail Park) a supermarkety (Tesco, Kaufland, Lidl, Billa, CBA, dokonca po viacero predajní, Hypernova (Terno), Metro a ďalšie). Ponuky nájdete na internete, ale aj priamo vo výkladoch obchodov. Inzeráty online nájdete na vyššie uvedených webových stránkach.

Mnoho príležitostí ponúka ženám na uplatnenie školstvo a zdravotníctvo, ktoré si však od uchádzačiek vyžadujú potrebnú kvalifikáciu. Zo zdravotníckych zariadení sa tu napríklad nachádza Nemocnica s Poliklinikou Vaše zdravie, zo školských: materské, základné a stredné školy, ale aj Zvolenská Technická univerzita.
Bez kvalifikácie sa v týchto inštitúciách môžete zamestnať napríklad ako upratovačka.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese ZV

Najväčšie firmy sa vo Zvolenskom okrese koncentrujú predovšetkým v samotnom okresnom meste.
K najväčším zamestnávateľom patrí spoločnosť Continental Automotive Systems Slovakia, ktorá tu vyrába diely (brzdové strmene) pre automobilový priemysel. Okrem nej aj strojárenský podnik Železničné opravovne a strojárne (ŽOS), zamerané na výrobu a renováciu náhradných dielov pre železničné koľajové vozidlá, ako aj na ich opravy a modernizáciu.

Významné postavenie má aj drevospracujúci priemysel, zastúpený napríklad firmou Bučina, či Bučina DDD. Zastúpenie má aj odevný priemysel. V meste pôsobí Vzor výrobné družstvo Zvolen, ktorý vyrába dámske a pracovné odevy.

Mnoho ľudí je zamestnaných aj v doprave. Či už autobusovej (SAD Zvolen), alebo železničnej (Železničná spoločnosť Cargo Slovakia)

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Banskej Bystrici cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Banskej Štiavnici cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Detve cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Žiari nad Hronom cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Krupine cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Brezne cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Veľkom Krtíši cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Zamestnanie v Poltári cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: