Voľné pracovné miesta Banská Bystrica – práca a brigáda

Práca Banská Bystrica. Hľadáte si brigádu, alebo zamestnanie? V meste, alebo v rámci okresu? Tu nájdete odkazy na aktuálne pracovné ponuky, najlepšie online zdroje pre hľadanie práce, ako aj ďalšie užitočné informácie.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Banská Bystrica cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta v Banskej Bystrici cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke. Úrad práce prostredníctvom služby EURES dokáže pomôcť aj pri získaní práce v zahraničí. V databáze sa nachádzajú aj pracovné ponuky pre ZŤP.

Práca Banská Bystrica a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Banská Bystrica sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najväčšie inzertné portály:
Inzeráty z Banskobystrického okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Bohatú riadkovú inzerciu nájdete aj na webovej stránke regionálneho inzertného denníka PARDON tu

Obvykle stačí využívať uvedené webové stránky, pretože sú najnavštevovanejšie zo strany zamestnávateľov. K podstatne viac inzerátom (ale často duplicitným alebo nerelevantným) sa dostanete na ďalších pracovných a inzertných portáloch. Ich zoznam nájdete TU.

Možnosti brigády v Banskej Bystrici a okolí

Pri hľadaní brigády v Banskej Bystrici pre študentov (ale nie len pre nich) môžete využiť aj služby niektorej z miestnych personálnych agentúr. Môžete ich navštíviť aj osobne, alebo navštíviť ich webové stránky. Môžete sa skúsiť opýtať aj v niektorom z obchodných reťazcov nachádzajúcich sa v meste (ich zoznam nájdete nižšie).

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Niektoré pozície si nevyžadujú žiadnu, alebo takmer žiadnu špeciálnu kvalifikáciu. V nich sa môžete zamestnať takmer ihneď.
Práca pre mužov:
Skoro každý muž môže pracovať ako vodič. Záleží na tom akú má skupinu B alebo aj C.  Môže potom pracovať napríklad ako vodič taxislužby, kuriér, či robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.). Banskobystrické pizzerie: pizzeria – reštaurácia Rusticana, Olivo Pizza, Pizzeria Evijo, Pizzeria Alba, Pizza Franko, Halo Pizza, pizza pasta, Pizza Corona, Express pizza Sásová, Chilli Pizza Ristorante, Pizza Pizza a ďalšie.Napríklad firma STD DONIVO zabezpečuje medzinárodnú kamiónovú dopravu.
Možnosti práce pre vodiča

Môžete sa tiež zamestnať vo veľkosklade, alebo logistickom centre a pracovať tam ako vodič VZV, alebo ako skladník. Výrobné podniky zasa ponúkajú možnosť zamestnať sa ako operátor výroby. V obchode, môžete pracovať ako predavač, ale aj ako SBS. Zamestnávatelia inzerujú takéto miesta  cez vyššie uvedené weby.
Práca pre ženy:
Medzi relatívne ľahko prístupné profesie patrí: upratovačka, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Dixon, Lux, Arcade, Urpín City, hotel Národný dom a ďalšie), či čašníčka v hotelovej, klasickej, alebo reštaurácii rýchleho občerstvenia (napr. McDonalds).

Ako žena, môžete takmer okamžite začať pracovať v obchode, ako predavačka.

Predavačka – tipy

Najviac príležitostí v meste ponúkajú obchodné ulice v centre, obchodné centrá (OC Europa Shopping Center, Radvaň park, OC OCA) a veľké nákupné centrá a supermarkety: Tesco, Kaufland, Lidl, Billa, z nich každý má v meste viacero predajní a ďalšie. Inzeráty nájdete na internete, alebo vo výkladoch obchodov, ktoré hľadajú pracovnú silu.

Príležitosti na uplatnenie pre ženy (s príslušným vzdelaním) ponúka aj zdravotníctvo a školstvo. Zdravotnícke zariadenia zastupujú Fakultná nemocnica s poliklinikou Franklina D. Roosevelta, či Detská fakultná nemocnica, vzdelávacie popri materských, základných a stredných školách Univerzita Mateja Bela a Akadémia umení. Ako nekvalifikovaná sila je tu možné pracovať napríklad ako upratovačka.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese BB

V Banskobystrickom okrese sa veľké podniky nachádzajú v napríklad v obci Slovenská Ľupča – výrobca liekov BIOTIKA, ale aj firma Evonik Fermas, ktorá vyrába prísady do krmív.

V obci Vlkanová pôsobí firma dodávajúca diely pre automobilky – Küster – automobilová technika, či Heineken Slovensko so svojim distribučným skladom. V Harmanci významná papierenská spoločnosť SHP Group.

Priamo v krajskom meste sú významnými zamestnávateľmi napríklad Lesy SR, drevárska firma DOKA Drevo, pobočka rakúske spoločnosti, firma ROCO, vyrábajúca železničné modely.

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie vo Zvolene cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Žiari nad Hronom cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Brezne cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Martine cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Ružomberku cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Turčianskych Tepliciach cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: