Voľné pracovné miesta Žilina – práca a brigáda

Práca Žilina, Rajecké Teplice, Rajec a okolie. Hľadáte si zamestnanie alebo brigádu? Tu nájdete odkazy na aktuálne pracovné ponky inzerované cez úrad práce a na najlepších pracovných a inzertných portáloch, ako ja ďalšie tipy na získanie nového zamestnania.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Žilina cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta v Žiline cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke. Úrad práce prostredníctvom služby EURES dokáže pomôcť aj pri získaní práce v zahraničí. V databáze sa nachádzajú aj pracovné ponuky pre ZŤP.

Práca Žilina a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Žilina sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty z Žilinského okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Môžete používať len uvedené, zamestnávateľmi najpoužívanejšie webové stránky (spolu s ISTP portálom). Viac pracovných a inzertných portálov na ktoré sa môžete pozrieť nájdete TU.

Možnosti brigády v Žiline a okolí

  • Na inzerovanie brigád je zameraný web Brigada. Ponuky nájdete na tejto webovej stránke
  • Pomerne bohatú ponuku práce na dohodu má aj Profesia. Inzercia sa nachádza na stránke www.profesia.sk/praca/zilina/na-dohodu-brigady/
  • Zaujímavé inzeráty môžete nájsť aj na iných webových stránkach, napríklad na vyššie spomenutom Bazoši.

Pri hľadaní brigády v Žiline pre študentov (ale nie len pre nich) môžete skúsiť spolupracovať s pracovnými agentúrami. Oplatí sa pozrieť aj na webové stránky obchodných reťazcov nachádzajúcich sa v meste (ich zoznam nájdete nižšie), prípadne ich navštíviť aj osobne.

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Ak nemáte žiadnu špeciálnu kvalifikáciu, aj tak máte relatívne veľa príležitostí na zamestnanie a to skoro ihneď.
Práca pre mužov:
S vodičským preukazom skupiny B alebo aj C sa viete pomerne rýchlo zamestnať ako vodič. Môže tak pracovať ako taxikár, kuriér, či robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.). Žilinské pizzerie: Pizzeria Lacrima, Pizza express Michaelo, Pizza Fantasia, Pizza Milano, Pizzeria ristorante Don Giovanni, Pizzeria Piccolo, Pizzeria Nesita, Pizzeria CAROLINA, Zanzzibar PIZZA, Pizzeria VULCANO, PADRONE Pizza & Restaurant, Pizzeria & bar Paladeo, EL-LUKYNO pizza, Pizzeria Shark a ďalšie.
Možnosti práce pre vodiča
Ďalšie príležitosti prinášajú sklady, (pozície vodič VZV, skladník), výrobné firmy (operátor výroby), obchody (predajca, SBS).  Inzeráty nájdete cez vyššie uvedené webové stránky.
Práca pre ženy:
Medzi najdostupnejšie pozície pre ženy patrí: upratovačka, chyžná, či recepčná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Astoria, Villa Nečas, Holiday Inn, Galileo, Dubná Skala, Boss, Best Western Plus Palace Hotel Polom, Slovan, Grand, Šport Hotel Bôrik, Econo hotel, penzión Kamélia, Central Park a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii, bere, či reštaurácie rýchleho občerstvenia, napríkald McDonalds.

Žena si najľahšie môžete nájsť zamestnanie v obchode, ako predavačka.

Predavačka – tipy

Najväčšia koncentrácia obchodov (pracovných príležitostí) je  v centre mesta a v obchodných centrách (OC Mirage, OC Aupark Shopping Center, OC Atrium Dubeň, ZOC Max, obchodný dom IDEA). Veľa možností ponúkajú aj supermarkety (Tesco, Kaufland, Lidl, Billa, Carrefour, CBA (viaceré reťazce majú v meste aj viac ako len jednu predajňu), Metro a ďalšie). Ponuky nájdete priamo vo výkladoch obchodov. Inzeráty online nájdete na vyššie uvedených webových stránkach.

Mnoho príležitosti na uplatnenie predovšetkým pre ženy (ale aj pre mužov) ponúka zdravotníctvo a školstvo (profesie zdravotná sestra, lekárka, učiteľka, upratovačka). Najväčším zdravotníckym zariadením je Nemocnica s poliklinikou, školské zariadenia sú zastúpené veľkým počtom základných a stredných škôl, najväčším je Žilinská univerzita. Vzhľadom na to, že sa jedná o veľké krajské mesto príležitosť na nájdenie zamestnania ponúkajú aj úrady.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese ZA

Medzi najväčšie firmy v Žilinskom okrese, ktoré zamestnávajú najväčší počet zamestnancov jednoznačne patrí výrobca osobných automobilov – kórejská automobilka KIA Motors Slovakia. Vďaka tejto spoločnosti pribudli v okrese aj ďalší zamestnávatelia – väčšie, či menšie spoločnosti, ktoré podniku KIA dodávajú súčiastky a diely. Medzi ne patrí napríklad firma HYSCO SLOVAKIA, Mobis Slovakia, ale aj tradičný miestny výrobca textilu firma Slovena, ktorá pre automobilový priemysel vyrába tkaniny.

V krajskom meste majú okrem automobilového priemyslu svoj podiel na zamestnanosti aj ďalšie priemyselné odvetvia.

Spracovávaním plastu a výrobkov z neho sa zaoberajú napríklad firmy Quinn Plastics Slovakia a Tvarovanie PCHZ (spracovanie plexiskla).

V drevospracujúcom priemysle podniká napríklad výrobca nábytku spoločnosť FINES, alebo firma Vital, ktorá vyrába kancelársky a hotelový nábytok.

Strojárenstvo zastupujú napríklad spoločnosť Drevoindustria Mechanik, ktorá vyrába stroje pre už spomenutých výrobcov nábytku, spoločnosť Montservis, výrobca oceľových konštrukcií, ale napríklad aj cisternových vozidiel, výrobca oceľových konštrukcií, firma Elektrovod Žilina, či firma MC-Metal, ktorá vyrába radiátory.
Tieto podniky ponúkajú uplatnenie pre profesie zvárač, operátor CNC strojov a pod..

Z potravinárskych podnikov môžno spomenúť významného slovenského spracovateľa hydiny, spoločnosť Hyza, alebo pekáreň Peza (uplatnenie pre pozície pekár, cukrárka). Veľkým potravinárskym podnikom mimo Žiliny je známa firma Kofola v obci Rajecká Lesná, vyrábajúca nealkoholické nápoje.

Energetiku reprezentujú spoločnosti vyrábajúce a rozvádzajúce teplo, alebo elektrickú energiu, či plyn – Žilinská teplárenská a Stredoslovenská energetika.

Významné zastúpenie má aj stavebníctvo. Pôsobia tu stavebné firmy BCI, DOPRASTAV, Skybau, alebo Váhostav.

Firmy v krajskom meste pôsobia aj v ďalších odvetviach, papierenská spoločnosť Metsä Tissue vyrába hygienické papierové výrobky – toaletný papier, hygienické vreckovky, kuchynské utierky. Odevná firma Modex, vyrába konfekciu.

Z významných podnikov v okolí možno spomenúť spoločnosť DONGHEE Slovakia, pôsobiacu v obci Strečno (nachádza sa tu priemyselný park), ktorá je producentom dielov pre výrobcov automobilov (KIA Motors Slovakia).
V obci Rajec, sa spracovaním dreva a výstavbou zrubových domov, zaoberá firma DREVODOM RAJEC.
V obci Horný Hričov firma Vitalo Slovakia vyrába obaly.

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Bytči cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Čadci cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Kysuckom Novom Meste cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Martine cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Považskej Bystrici cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Dolnom Kubíne cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Prievidzi cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Ilave cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: