Novostavby Žilina a okolie

Novostavby bytovZáujemcovia o kúpu bytu v novostavbe v Žiline nemajú núdzu o ponuky. Investori tu realizovali množstvo projektov rôznych štandardov a v rôznych lokalitách.

Novostavby bytov na predaj v Žiline

Centrum (Staré mesto, Hliny)

Nové bývanie v tesnej blízkosti centra krajského mesta (5 až 10 minút peši) ponúka niekoľko nehnuteľností.

 1. Severozápadným smerom od centra, na ulici Jánošíkova bol postavený polyfunkčný bytový dom Šašvárka. V terasovitom bytovom dome, ktorého najvyššia časť má sedem poschodí sa nachádzajú 2 až 4 izbové byty. Na prízemí sa nachádzajú obchodné priestory, v podzemí garážové státia. Okrem garáže je parkovanie možné aj pri objekte.
 2. Moderné byty môžu byť postavené aj ako nadstavba staršieho bytového domu. Takými je aj 10 bytov projektu UPPERLIVING h1, na Hollého ulici. Na trojpodlažnom bytovom dome bola realizovaná nadstavba dvoch podlaží, kde boli vytvorené 1 až 3 izbové byty, niektoré riešené aj ako mezonety.
 3. Juhozápadne od centra v mestskej časti Hliny 8, na ulici Lichardova bol realizovaný projekt Nové bývanie H8. Obytný súbor pozostáva zo štyroch bytových domov, z ktorých najnižší je päť a najvyšší osempodlažný. Nachádza sa v nich 140 bytov, 2 až 4 izbových. K dispozícii je vonkajšie aj vnútorné parkovanie.
 4. Neďaleko, v mestskej časti Hliny 3, na rohu ulíc Komenského a Fándlyho bol postavený osempodlažný polyfunkčný bytový dom so sedemnástimi 3 a 4 izbovými bytmi. Byty majú samostatné kúrenie a k dispozícii vnútornú garáž a parkovacie miesta pri dome.
 5. V rovnakej mestskej časti, na ulici Bernolákova (na Bulvári) sa nachádza terasovito riešený sedemposchodový polyfunkčný dom, ktorého súčasťou je obchodné centrum a takmer dvadsiatka bytov, z ktorých väčšina je 2 a 3 izbových.
 6. Nové bytové jednotky pribudli v meste v o niečo väčšom množstve juhovýchodne od centra v mestskej časti Staré mesto. Na ulici Hlboká cesta bol postavený obytný súbor Hlboká cesta, pozostávajúci zo štyroch troj a štvorposchodových bytových domov. V bytových domoch sa nachádza 43 jedno až štvorizbových bytov, pričom väčšina z nich je 3 a 4 izbových. Byty majú samostatné vykurovanie. Možnosti parkovania sú široké a zahŕňajú garážové státie, samostatnú garáž i parkovacie státie. Pocit bezpečia a súkromia umocňuje fakt, že obytný súbor vytvára uzavretý areál.
 7. 71 nových bytov bolo postavených na ulici Janka Kráľa. Nachádzajú sa na šiestich nadzemných podlažiach bytového domu. Na prízemí domu sú samostatné garáže, pri dome parkovacie miesta.
 8. Staršou, avšak architektmi ocenenou rezidenčnou novostavbou je obytný dom Skelet, nachádzajúci sa na rohu ulíc Na priekope a Jána Kalinčiaka. Jedná sa o štvorpodlažný polyfunkčný objekt s obchodnými priestormi na prízemí a na poschodiach s desiatimi bytmi, pričom niektoré z nich sú riešené ako mezonety.
 9. Päťpodlažný polyfunkčný objekt bol postavený aj na ulici Vojtecha Spanyola, na juhozápade susediaci s Mestským úradom. Na prízemí sa nachádzajú obchodné priestory, vyššie podlažia sú obytné, v suteréne je umiestnená garáž.

Juh (Bôrik, Hliny)

 1. Atraktívne nové byty na predaj v Žiline ponúka rezidenčný komplex Euro Home Star. Nachádza sa južne od centra, v mestskej časti Bôrik, na ulici Tajovského. Pozostáva z troch častí. Dve nižšie sú osempodlažné, tretia má 24 podlaží. Spolu sa v nich nachádzajú takmer dve stovky bytov. Jedná sa o 2 až 5 izbové byty, štandardné aj veľkometrážne. Vyššie poschodia ponúkajú výhľad z jedinečnej perspektívy. Lokalita je pokojná s dostatkom zelene ale aj s blízkosťou obchodného centra Dubeň i samotného centra mesta. Na parkovanie slúži podzemná garáž a vonkajšie parkovisko. Benefitom môže byť detské ihrisko, či fitness centrum v areáli.
 2. V mestskej časti Bôrik, na ulici Za plavárňou sa nachádza obytný komplex 3 Star Bôrik. Nachádza sa v prírodnom prostredí s možnosťou športového vyžitia, ale i možnosti nakupovania. Tvoria ho tri bytové domy, ktoré sú šesť, sedem a osempodlažné a v ktorých sa nachádza spolu 108 bytov. Bytové jednotky sú 1 až 4 izbové. Na parkovanie sú k dispozícii vnútorné a vonkajšie parkovacie státia.
 3. Polyfunkčný bytový dom s tridsiatkou bytov bol postavaný v mestskej časti Hliny 6 na ulici Bajzova. Byty sa nachádzajú na šiestich poschodiach. Na prízemí sa nachádzajú obchodné priestory a kryté parkovacie miesta.

Juhovýchod (Vlčince)

Novostavby v Žiline sa nachádzajú aj v juhovýchodnej časti mesta.

 1. V tichom prostredí mestskej časti Vlčince, na uliciach Obežná a Bulharská bol postavený komplex štyroch bytových domov Arboreum. Bytové domy sú šesť a osempodlažné. Nachádzajú sa v nich predovšetkým garsónky, 2 a 3 izbové byty, ale aj niekoľko 4 a 5 izbových bytov. Bytových jednotiek je spolu viac ako 200. K dispozícii sú na parkovanie podzemné garáže a parkovacie miesta pri objektoch.
 2. Bytový dom len s 23 bytmi bol postavený na ulici Nitrianska. Jedná sa o šesťpodlažný polyfunkčný objekt, v ktorom sa nachádzajú 2 až 4 izbové byty
 3. Moderné bývanie v mestskej časti Vlčince ponúka aj neprehliadnuteľný polyfunkčný komplex Europalace, nachádzajúci sa na ulici Vysokoškolákov, neďaleko Žilinskej univerzity, v ktorom sa okrem rezidenčných, nachádza aj množstvo administratívnych a obchodných priestorov. Byty, ktorých je celkovo 128 sú rozmiestnené v dvoch sekciách. Jedna má 8 a druhá 22 podlaží. Zastúpené sú 2 a 3 izbové byty, z ktorých každý má vlastný balkón alebo lóggiu. Parkovanie je možné v dvojposchodovom podzemnom parkovisku formou garážového státia.
 4. Na juhozápadnom okraji Žiliny, ďalej od centra, takisto na ulici Vysokoškolákov, na kraji sídliska bolo postavené polyfunkčné centrum Renox. Na treťom až treťom poschodí štvorpodlažného objektu sa nachádzajú malometrážne aj veľkometrážne 1 až 5 izbové byty, ktorých je spolu 38.
 5. V blízkosti Renoxu, na ulici Karpatská sa nachádza aj ďalšia novostavba. Ide o projekt Rezidencia Lesopark. V rozsiahlom, osempodlažnom objekte sa nachádza 76 bytov.
 6. Pravdepodobne najrozsiahlejším projektom rezidenčenej novostavby v meste Žiline je bytový komplex Kastor na ulici Rosinská cesta pri lesoparku. Komplex tvoria štyri šesťpodlažné bytové domy, v ktorých sa nachádzajú takmer tri stovky rôzne riešených 1 až 3 izbových bytov. Na parkovania sú bytom k dispozícii garáže a parkovacie státia.

Západ (Závodie, Hájik)

Nové rezidenčné nehnuteľnosti pribudli v Žiline aj v jej západnej časti. Na ulici Kvačalova vedúcej z mestskej časti Závodie do časti Hájik.

 1. Postavený tu bol obytný súbor Kvačalova s päť a šesťpodlažnými bytovými domami, v ktorom sa nachádza 67 bytov.
 2. O päť rokov neskôr nové byty na predaj na Kvačalovej ulici doplnil nový, architektonicky odvážnejší obytný blok s 111 bytmi. Polyfunkčný bytový dom pozostáva zo šiestich sekcií, ktoré sú šesť až desaťpodlažné a nachádzajú sa v nich 1 až 4 izbové byty. Na prízemí sa nachádzajú garážové státia a pri objekte parkovacie miesta.
 3. Bývanie v prírode, ešte ďalej od ruchu mesta, ale stále s dobrou dostupnosťou do centra ponúka projekt VillaDome I. Bol postavený na juhovýchodnom okraji mestskej časti Hájik, na ulici Mikovíniho. Tridsiatka bytov sa nachádza v piatich na seba napojených nízkopodlažných bytových domoch, čo pripomína skôr bývanie v rodinnom dome. Byty sú 3 a 4 izbové s vlastnou garážou na prízemí bytového domu.

Nové byty v okrese Žilina

V obci Rajec vznikli nové byty (aj mezonet) v trojpodlažnom polyfunkčnom objekte s názvom Kľak. Nachádza sa v centre obce na ulici Sládkovičova. Na prízemí okrem obchodných priestorov sa nachádza aj kaviareň.

Novopostavené bytové domy v okolí okresu Žilina

Nové byty v Bytči – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Čadci – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Kysuckom Novom Meste – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Martine – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Považskej Bystrici – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Dolnom Kubíne – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Prievidzi – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Ilave – moderné a komfortné bývanie

Pozrite si aj: