Voľné pracovné miesta Martin – práca a brigáda

Práca Martin, Vrútky a okolie. Aktuálne ponuky zamestnania a brigád v regióne. Prehľad najväčších podnikov a ďalšie tipy na úspešné získanie novej. lepšej práce.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Martin cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miest v Martinea cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke. Mali by ste na nej nájsť aj viacero ponúk pre ZŤP, nakoľko je to v tomto smere najlepší zdroj.

Práca Martin a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Martin sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty z Martinského okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Môžete sledovať len tieto weby (zamestnávateľmi mi sú najpoužívanejšie, ale pre získanie viac inzerátov, môžete použiť ďalšie pracovné a inzertné portály na ktoré sa môžete pozrieť nájdete TU.

Možnosti brigády v Martine a okolí

  • Na inzerovanie brigád je zameraný web Brigada. Ponuky nájdete na tejto webovej stránke
  • Pomerne bohatú ponuku práce na dohodu má aj Profesia. Inzercia sa nachádza na stránke www.profesia.sk/praca/martin/na-dohodu-brigady/
  • Zaujímavé inzeráty môžete nájsť aj na iných webových stránkach, napríklad na vyššie spomenutom Bazoši.

Pri hľadaní brigády v Martine pre študentov (ale nie len pre nich) môžu pomôcť pracovné agentúry a brigádu si jednoducho môžete nájsť aj v prevádzke niektorého z obchodných reťazcov.

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Ak nemáte žiadnu špeciálnu kvalifikáciu, aj tak máte relatívne veľa príležitostí na zamestnanie a to skoro ihneď.
Práca pre mužov:
Takmer každý muž má vodičský preukaz a vie sa tak zamestnať ako vodič. Podľa toho, či má skupinu B alebo aj C môže pracovať ako taxikár, kuriér, či robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.) Martinské pizzérie: Johnyho Pizza, Pizza Zotti, Pizza Luana, Pizzéria Via Grande, Pizzéria Venézia, Pizza & Caffe & Restaurant Pasáž, Pizza Fantázia, Pizza Pub Orea a ďalšie.
Príležitosti ponúka napríklad aj zvážanie odpadu (pôsobí tu spoločnosť Brantner Fatra).
Možnosti práce pre vodiča
Ďalšie príležitosti prinášajú sklady, (pozície vodič VZV, skladník), výrobné firmy (operátor výroby), obchody (predajca, SBS). Inzeráty nájdete cez vyššie uvedené webové stránky.
Práca pre ženy:
Ako žena si uplatnenie veľmi rýchlo môžete nájsť ako predavačka. Medzi ďalšie dostupné pozície patrí: upratovačka, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Victoria, Bystrička, Luna, Turiec, Impozant, Garni hotel Hrádok, ubytovacie zariadenie apartmánový komplex Turčiansky dvor, penzión MartInn, Maja a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii, ako aj McDonalds.

Predavačka – tipy

V meste sa nachádzajú obchodné centrá: OC Tulip Center, OC St Martin Centrum, OC Kocka, obchodný dom Prior, Obchodné centrum Turiec, OC di Campo a supermarkety: Tesco, Kaufland, Lidl, Billa, CBA a ďalšie, viaceré z uvedených reťazcov majú svoje predajne aj vo Vrútkach. Ponuky nájdete na internete, ale aj priamo vo výkladoch obchodov. Inzeráty online nájdete na vyššie uvedených webových stránkach.

Ženy nájdu široké možnosti zamestnania aj v školstve a zdravotníctve. Skôr v kvalifikovaných profesiách, ako učiteľka, alebo zdravotná sestra, ale aj v nekvalifikovaných, napríklad ako upratovačka. Najväčším zdravotníckym zariadením v meste je Univerzitná nemocnica.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese MT

V Martinskom okrese je väčšina priemyslu koncentrovaná v okresnom meste a významný podiel má na ňom strojárenstvo.
Medzi najväčšie podniky vzhľadom na počet zamestnancov patrí spoločnosť Volkswagen Slovakia, ktorá tu vyrába diely pre podvozky a prevodovky osobných automobilov. Dodávateľom dielov, predovšetkým plechových výliskov, pre automobilky je aj firma Viena International. Firma sa zaoberá aj výrobou lisovaných nástrojov. Stavbou a údržbou železničných tratí a mechanizmov sa zaoberá spoločnosť Compel Rail. V strojárstve si môžu nájsť uplatnenie napríklad profesie zvárač, vodič VZV, obsluha CNC stroja.

V meste pôsobí aj významná technologocká spoločnosť a výrobca lietadiel Lockheed Martin, výrobca obuvi, firma ECCO Shoes Slovakia, farmaceutická spoločnosť Hoechst-Biotika, výrobca meracej a regulačnej techniky firma Johnson Controls International, zlievarenský podnik Compel Metal, ktorý sa zameriava na produkciu odliatkov z hliníka a sivej a tvárnej liatiny.

Z ďalších podnikov možno spomenúť polygrafickú spoločnosť Neografia, energetickú firmu Martinská teplárenská, alebo stavebný podnik Stamart Martin.

Práca Vrútky

Významný zamestnávateľ v regióne má výrobné haly aj v neďalekom meste Vrútky. Je ním výrobca železničných vozňov a lokomotív ŽOS Vrútky, ktorý sa okrem výroby zaoberá aj ich modernizáciou.

V obci Sučany vyrába súčasti pre ložiská firma GGB Slovakia. Medzi firmy, ktoré využívajú na podnikanie priemyselný park Sučany patrí napríklad ZWL Slovakia – výroba ozubených kolies.
V obci Turany pôsobí strojárenský podnik Team Industries a v obci Košťany nad Turcom spoločnosť Trim Leader vyrába poťahy sedadiel automobilov (príležitosť pre profesiu šička).

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Ružomberku cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Žiline cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Dolnom Kubíne cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Turčianskych Tepliciach cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Prievidzi cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Banskej Bystrici cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: