Voľné pracovné miesta Nitra – práca a brigáda

Práca Nitra, Vráble a okolie. Aktuálne pracovné ponuky pre mesto a okres. Príležitosti na zamestnanie a brigády pre mužov a ženy. Firmy zamestnávajúce v okrese najväčšie počty zamestnancov.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Nitra cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta v Nitre cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke. Na stránke ÚP by ste mali nájsť aj ponuky pre ZŤP pracovníkov a na pobočke od EURES poradcu aj pomoc pri hľadaní zamestnania v zahraničí.

Práca Nitra a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Nitra sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty z Nitrianskeho okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Regionálny inzertný denník PARDON takisto ponúka bohatú riadkovú inzerciu. Nájdete ju na webovej stránke denníka

V podstate si vystačíte s využívaním týchto, zamestnávateľmi najčastejšie používaných  webov. V prípade, že hľadáte viac inzerátov, ďalšie pracovné a inzertné portály na ktoré sa môžete pozrieť nájdete TU.

Možnosti brigády v Nitre a okolí

  • Na inzerovanie brigád je zameraný web Brigada. Ponuky nájdete na tejto webovej stránke
  • Pomerne bohatú ponuku práce na dohodu má aj Profesia. Inzercia sa nachádza na stránke www.profesia.sk/praca/nitra/na-dohodu-brigady/
  • Zaujímavé inzeráty môžete nájsť aj na iných webových stránkach, napríklad na vyššie spomenutom Bazoši.

Pri hľadaní brigády v Nitre pre študentov (ale nie len pre nich) môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Ponúka ich napríklad agentúra www.brigádnici.sk, Index Nosluš, či Trenkwalder. Šťastie môžete skúsiť aj v niektorom z obchodných reťazcov, ktoré majú v meste predajňu (ich zoznam nájdete nižšie).

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Aby ste mohli vykonávať niektoré profesie, nepotrebujete takmer žiadnu špeciálnu kvalifikáciu. V nich sa potom môžete zamestnať takmer ihneď.
Práca pre mužov:
Bezmála každý muž má vodičský preukaz a vie sa tak zamestnať ako vodič. Podľa toho, či má skupinu B alebo aj C môže pracovať ako kuriér, či robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.). Nitrianske pizzerie: Pensione Pizzeria Ristorante Toscana, Pizza Familia, pizza Smejo, pizza Špizza, Boccaccio Pizzéria a reštaurácia, Pizzéria Reštaurácia Naj, Pizza Stará Kotolňa, Penzión Hoffer, Cherry´s Restaurant bar & pizza a ďalšie.
Vzhľadom na veľkosť mesta taxislužba ponúka príležitosti pre vodičov so skupinou B.
Možnosti práce pre vodiča
Ďalšie príležitosti pre mužov prinášajú sklady a výrobné podniky. V nich môžete pracovať ako vodič VZV, skladník, alebo operátor výroby. V obchode, zasa ako predajca, prípadne ako člen SBS. Inzeráty nájdete cez vyššie uvedené webové stránky.
Práca pre ženy:
Ak ste žena, uplatnenie si ľahko môžete nájsť v obchode, ako predavačka. Medzi ďalšie dostupné pozície patrí: upratovačka, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel River, Comfort, Golden Hoffer, Alexander’s, Zlatý Kľúčik, Deluxe, hotel Nitra, Olympia, Centrum, Hotel City, Zobor, Best Western Hotel Capital a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii, napríklad aj McDonalds.

Predavačka – tipy

Najviac príležitostí na jednom mieste ponúkajú obchodné ulice v centre mesta, obchodné centrá (Galéria MLYNY, OC Centro, ZOC Max, OC Galéria, Galéria Tesco, Family Center) a supermarkety (Tesco, Kaufland, Metro, Lidl, Billa aj po viacero predajní, Hypernova (Terno) a ďalšie). Ako predavač, alebo predavačka sa môžete zamestnať aj vďalších obchodoch: Merkury market, Sconto nábytok, Datart a ďalších menších či väčších obchodných prevádzkach. Medzi väčšie firmy zaoberajúce sa predajom patrí aj HAGARD:HAL, zameraná na elektroinštalačný materiál. Distribúciou (liečiv a zdravotníckeho materiálu) sa zaoberá firma MED-ART. Uplatnenie tu nájdu aj mužské profesie skladník alebo vodič.
Ponuky nájdete na internete, ale aj priamo vo výkladoch obchodov. Inzeráty online nájdete na vyššie uvedených webových stránkach.

Uplatniť sa môžete aj ako učiteľka, učiteľ na gymnáziu, strednej, základnej alebo materskej školy. V meste sídlia aj dve univerzity: Univerzita Konštantína Filozofa a Slovenská poľnohospodárska univerzita.
Fakultná Nemocnica Nitra ponúka príležitosti pre profesie: lekár/lekárka, či zdravotná sestra.

V uvedených inštitúciách môžete pracovať aj ako nekvalifikovaná pracovníčka, napríklad na pozícii upratovačka.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese NR

V Nitrianskom okrese sú firmy, ktoré zamestnávajú najviac ľudí sústredené do krajského mesta a mesta Vráble.

V priemyselnom parku Nitra – Drážovce (Sever, Dolné Hony) (Lužianky) nájdete firmy: Marel Slovakia, ktorá vyrába stroje na spracovanie mäsa, firmy Dia Moulding Slovakia, výrobca plastových komponentov pre elektrotechniku, výrobcu dielov pre výrobcov automobilov, firmu Ernst Keller Slovakia, Farguell Nitra vyrábajúca kovové výlisky, výrobcu elektroniky – firmu Foxconn Slovakia (Sony), Giesecke & Devrient Slovakia, výrobca kariet  GU Slovensko (dcéra Gretsch-Unitas), ktorá vyrába kovania okien a dverí, ICS Industrial Cables Slovakia, MEIKI Slovakia, Promens Nitra, STEEP PLAST Slovakia, Visteon Interiors Slovakia.

Drážovce ponúkajú uplatnenie pre profesie operátor vo výrobe, vodič VZV, balička a pod.

Z ďalších väčších firiem možno spomenúť výrobcov káblových zväzkov pre automobily firmy SE Bordnetze – Slovakia, či Volkswagen – elektrické systémy, strojárenskú firmu VÚSAPL, či stavebnú spoločnosť Cesty Nitra. Medzi významné potravinárske podniky patrí chovateľská firma BRANKO, ktorá sa venuje chovu moriek, alebo mliekareň AGRO TAMI, ktorá vyrába širokú škálu mliečnych výrobkov.

V blízkom okolí Nitry, napríklad v obci Ivanka pri Nitre pôsobí firma Bramac – strešné systémy, výrobca strešnej krytiny, v obci Dolné Krškany, zasa spoločnosť Muehlbauer Technologies, ktorá sa venuje výrobe elektronických kariet, kde nájdu uplatnenie operátori, obsluha CNC strojov a pod. V časti Mlynárce pôsobí výrobca okien LMJ Salamander.

Priemyselný park Vráble si za svoje pôsobisko zasa zvolili firmy CESAM, Hoeckle, Heller, ICU Medical Slovakia, FlexMedical Slovakia, Kongsberg Driveline Systems, ktorá vyrába kovové a plastové diely pre automobilky, MIBA Steeltec. V obci Vráble sa výrobou kovových výliskov a zváraných zostáv predovšetkým pre automobilový priemysel zaoberá firma Matador Automotive Vráble. Výrobou káblových zväzkov a ďalších dielov pre automobilový priemysel sa zaoberá firma HEFRA Vráble.

Vo Vrábľoch pôsobí aj elektronická firma Semecs, či firma MASAM zameraná na navrhovanie, výrobu a ostrenie rezného náradia.

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Hlohovci cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Galante cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Zlatých Moravciach cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Leviciach cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Nových Zámkoch cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Šali cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Topoľčanoch cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: