Voľné pracovné miesta Košice – práca a brigáda

Práca Košice a okolie. Odkazy na aktuálne pracovné ponuky. Najlepšie webové zdroje pre získania nového zamestnania v okrese a okolí. Prehľad najväčších priemyselných podnikov v regióne a mnoho ďalších užitočných tipov a informácií.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Košice cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta v Košiciach cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke.
Ponuky pre okres Košice Okolie sa zasa nachádzajú na tejto stránke. Kde by ste mali nájsť aj príležitosti zamestnania pre uchádzačov ZŤP.

Práca Košice a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Košice sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty z Košického okresu (KE, KS) s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Počet webov, ktoré budete sledovať môžete zúžiť na vyššie uvedené, pretože ich využíva drvivá väčšina zamestnávateľov. Môžete ale použiť aj ďalšie pracovné a inzertné portály, ktoré nájdete TU.

Najviac príležitostí nájsť si zamestnanie, ale aj brigádu je v mestských častiach: Staré Mesto, Sever, Západ (Terasa), Šaca, Juh a Nad Jazerom.

Možnosti brigády v Košiciach a okolí

  • Na inzerovanie brigád je zameraný web Brigada. Ponuky nájdete na tejto webovej stránke
  • Pomerne bohatú ponuku práce na dohodu má aj Profesia. Inzercia sa nachádza na stránke www.profesia.sk/praca/kosice/na-dohodu-brigady/
  • Zaujímavé inzeráty môžete nájsť aj na iných webových stránkach, napríklad na vyššie spomenutom Bazoši.

Pri hľadaní brigády v Košiciach pre študentov (ale nie len pre nich) skúste kontaktovať niektorú z personálnych agentúr, ktoré majú v meste centrálu, alebo pobočku (napr. INDEX NOSLUŠ, Študentský servis atď.). Veľkú šancu na úspech ponúkajú aj veľké predajne obchodných reťazcov.

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Keď si rýchlo potrebujete nájsť nové zamestnanie, sústreďte sa na také pozície, ktoré si vyžadujú len minimálnu kvalifikáciu.
Práca pre mužov:
Keď máte vodičský preukaz (so skupinu B alebo aj C), veľmi jednoducho sa viete zamestnať ako vodič a pracovať tak napríklad ako taxikár, kuriér, či robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.) Košické pizzérie: Pizza Mamma Mia, Pizzeria Zvon, Pizzéria Lagonda, Reggae Pizza, Pizza Adriano, Pizza Italia, Pizza Mix-Marion, Bazaar Pizza, Pizzeria Palermo, Pizzeria Borsalino, Olive pizza restaurant, Seven Pub, Pizza Pizza a ďalšie.
Šofér je potrebný napríklad aj na zvážanie odpadu (KOSIT). Možnosti práce pre vodiča Ďalšie príležitosti prinášajú sklady, (pozície vodič VZV, skladník), výrobné firmy (operátor výroby), obchody (predajca, SBS). Inzeráty nájdete na už spomenutých webových stránkach.
Práca pre ženy:
Medzi profesie jednoducho dostupné pre ženy patrí napríklad predavačka upratovačka, recepčná, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Doubletree by Hilton, Zlatý Dukát, Privilege, Yasmin, hotel Bankov, Boutique Hotel Bristol, Golden Royal Boutique Hotel & Spa a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii, ale aj v prevádzkach rýchleho občerstvenia ako je McDonalds, Subway a pod.

Predavačka – tipy

Najviac príležitostí zamestnania ponúka centrum mesta, obchodné centrá (Atrium Optima, OC Galéria Shopping, Cassovia, OC Dargov, Aupark Shopping Center, OC Idea, NEO Zóna, Retail Park Tesco) a supermarkety (Tesco, Kaufland, Carrefour, Metro, Lidl, Billa, Milk Agro, Hypernova (Terno), Labaš a ďalšie) väčšina z uvedených reťazcov má v meste dokonca niekoľko predajní.
Popri potravinových supermarketoch ponúkajú pre predavačky a predavačov veľa príležitostí aj ďalšie veľké obchody, napríklad so stavebným a hobby tovarom (Baumax, Hornbach), či s nábytkom (Decodom, Mobelix, Kika)

Ponuky nájdete na online na vyššie spomenutých stránkach, ale aj priamo vo výkladoch obchodov.

Množstvo pracovných príležitostí pre ženy ponúka školstvo a zdravotníctvo. Jedná sa však už predovšetkým o kvalifikované pozície. V zdravotníctve sú to zdravotná sestra, lekárka (zoznam nemocníc a polikliník), v školstve učiteľka a profesorka v materskej škole, základnej škole, strednej a vysokej škole (zoznam vysokých škôl). Bez kvalifikácie sa môžete zamestnať ako upratovačka.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese KE

Jednoznačne najväčšou spoločnosťou, nie len v Košickom okrese, ale na celom východe Slovenska je samozrejme železiarska spoločnosť U.S.Steel. Silné zastúpenie tu majú aj dodávatelia pre automobilový priemysel Howe Slovensko vyrábajúci kožené diely, Valeo Slovakia zameraná na bezpečnostné prvky, či FAURECIA LEATHER KOŠICE (Faurecia Slovakia), so svojou halou pri letisku. V obci Kachenec firma GETRAG FORD Transmissions Slovakia vyrába prevodovky.

V priemyselnom parku Kechnec pôsobia aj firmy: Magneti Marelli, Kuenz, IEE, SCHELLING, GEFCO a ďalšie.

Potravinárstvo zastupuje napríklad pekáreň VAMEX a známy výrobca rybacích a lahôdkových výrobkov firma RYBA.

Tisíce ľudí pracujú v krajskom meste v oblasti informačných technológií (Ness Slovensko, FPT Slovakia (predtým RWE IT), a ďalšie).
Veľa zamestnancov majú aj telekomunikačné spoločnosti Slovak Telekom, Telefonica O2, či Orange Slovensko, či v oblasti poštových služieb pôsobiaca Slovenská pošta.

V doprave patrí medzi najväčších zamestnávateľov Železničná spoločnosť, SAD, i DPMK, príležitosti na uplatnenie ponúka aj Košické letisko.

Významnými podnikmi sú aj Inžinierske stavby, Východoslovenská energetika (VSE)(RWE), či Holcim, výrobca stavebných materiálov.

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Prešove cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Trebišove cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: