Voľné pracovné miesta Prešov – práca a brigáda

Práca Prešov, Veľký Šariš a okolie. Aktuálne ponuky zamestnania a brigád v okrese inzerované na internete. Okrem nich tu nájdete aj prehľad najvýznamnejších podnikov a ďalšie rady a tipy pre úspešnú kariéru.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Prešov cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta v Prešove cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke. Určite sa pozrite na tento web ak hľadáte prácu pre ZŤP.

Práca Prešov a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Prešov sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú Prešovetu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty z Prešovského okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Prešovský informačný server PIS preberá ponuky z portálu Profesia.sk.

Obvykle vám stačia vyššie uvedené stránky, pretože ich zamestnávatelia používajú na inzerciu najčastejšie. Ďalšie pracovné a inzertné portály na ktoré sa môžete pozrieť nájdete TU.

Možnosti brigády v Prešove a okolí

  • Na inzerovanie brigád je zameraný web Brigada. Ponuky nájdete na tejto webovej stránke
  • Pomerne bohatú ponuku práce na dohodu má aj Profesia. Inzercia sa nachádza na stránke www.profesia.sk/praca/presov/na-dohodu-brigady/
  • Zaujímavé inzeráty môžete nájsť aj na iných webových stránkach, napríklad na vyššie spomenutom Bazoši.

Pri hľadaní brigády v Prešove pre študentov (ale nie len pre nich) môžete navštíviť weby personálnych agentúr (INDEX NOSLUŠ, atď. ), či niektorého z obchodných reťazcov, ktorý má v meste prevádku (ich zoznam nájdete nižšie). Môžete ich navštíviť aj osobne.

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Niektoré profesie si od vás nebudú vyžadovať skoro nijakú kvalifikáciu a sú tak príležitosťou na zamestnanie takmer ihneď.
Práca pre mužov:
Takmer každý muž s vodičským preukazom sa môže zamestnať ako vodič. Podľa toho, či má skupinu B alebo aj C môže pracovať ako taxikár, kuriér. Šofér môže zabezpečovať aj rozvoz pizze, či už vo forme brigády, alebo trvalého zamestnania. Prešovské pizzérie: Pizza Torino, Donašková služba La Cucaracha, ufo pizza, PIZZA Borsalino, Pizzeria Allegro, Pizza Malučky, pizza Marchello, Wallstreet pizza, Aldente pizza, Deli Pizza a ďalšie.
Možnosti práce pre vodiča
Ďalšie príležitosti prinášajú sklady, kde môžete pracovať ako vodič VZV, alebo skladník, výrobné firmy, kde sa môžete zamestnať ako operátor výroby, v obchodoch sú potrební aj pracovníci SBS. Inzeráty nájdete cez vyššie uvedené webové stránky.
Práca pre ženy:
Ak ste žena, uplatníte sa ľahko môžete ako predavačka v obchode. Medzi ďalšie dostupné pozície patrí: upratovačka, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Carpe Diem, Polo, Lineas, Enchanté, Bélier, Dukla, penzión Šariš, Eldorado a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii, bare, či prevádzke rýchleho občerstvenia, napr. McDonalds.

Predavačka – tipy

Najviac príležitostí na jednom mieste ponúkajú obchodné ulice v centre mesta, obchodné centrá (ZOC Max, OC Prešov) a supermarkety (Tesco, Kaufland, Lidl, Billa, CBA, Karmen, FRESH, COOP Jednota, Milk Agro (niektoré reťazce majú v meste aj po niekoľko predajní), Hypernova (Terno) a ďalšie). Z ostatných možnos spomenúť Merkury market (zariadenie interiéru), Mobelix (nábytok), NAY Elektrodom (elektro).
Ponuky nájdete na internete, ale aj priamo vo výkladoch obchodov. Inzeráty online nájdete na vyššie uvedených webových stránkach.

Ženy nájdu uplatnenie aj v zdravotníctve, na kvalifikovaných pozíciách ako zdravotná sestra, lekár. Najväčšie zdravotnícke zariadenia zastupujú: Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana, Poliklinika Sekčov a Všeobecná nemocnica a rahabilitačno – relaxačné centrum Óáza.

Ako učiteľ a učiteľka môžete pracovať v niektorej z množstva materských, základných a stredných škôl, ale napríklad aj na vysokej škole (Prešovská univerzita)

Ak nemáte potrebnú kvalifikáciu môžete sa v uvedených inštitúciách zamestnať napríklad ako upratovačka.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese PO

Najviac veľkých podnikov sa v Prešovskom okrese nachádza samozrejme priamo v krajskom meste.

Potravinársky priemysel z nich zastupujú napríklad mliekarenský podnik MILK-AGRO, či firma PENAM Slovakia, ktorá prevzala Šarišské pekárne a cukrárne.

Z ďalších priemyselných podnikov v meste možno spomenúť výrobcu sedadiel a ďalších komponentov do automobilov Lear Corporation Seating Slovakia, výrobcu meracej techniky firmu KŘIŽÍK GBI, firmu KRONOSPAN SK, ktorá sa zaoberá výrobou podláh a obkladov, spoločnosť ZVL AUTO, vyrábajúcu ložiská, či elektrotechnickú firmu CEMM THOME SK, ktorá vyrába diely pre automobilový priemysel.

Nemožno nespomenúť ani tradičného zástupcu odevného priemyslu OZEX.

Grafik, tlačiar nájdu uplatnenie v niektorej z tlačiarní. Medzi najväčšie patrí napríklad firma Polygraf Print.

Len niekoľko kilometrov juhovýchodne od krajského mesta sa nachádza Investičný park Záborské. Výrobný závod tu má firma Honeywell Turbo zaoberajúca sa výrobou turbodúchadiel pre osobné automobily.

O niečo ďalej, v meste Veľký Šariš má svoju prevádzku spoločnosť Pivovary Topvar odštepný závod Pivovar Šariš.

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Košiciach cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Sabinove cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Vranove nad Topľou cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Svidníku cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Bardejove cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Levoči cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Gelnici cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Spišskej Novej Vsi cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: