Novostavby Košice a okolie

Nové byty v KošiciachNovostavby bytov na predaj majú Košice vo viacerých mestských častiach, na mnohých miestach. Najviac projektov bolo realizovaných v mestskej časti Západ na sídlisku Terasa, o niečo menej v MČ Sever, či Staré mesto. Menej projektov, ale o to rozsiahlejších sa zrealizovalo alebo plánuje zrealizovať v ďalších častiach Košíc.

Nové byty v Starom meste, v mestskej časti Sever a v Kavečanoch

Staré mesto: Rezidencia Cassovar (ulica Floriánska), nové byty na ulici Haviarska a na ulici Bačíkova, bytový dom (Palace) na ulici Štefánikova, nadstavby na uliciach Jesenná a Stará Baštová.

Sever: Kaskády Baránok v Čermeľskom údolí, terasový bytový dom na rohu ulíc Kavečianska cesta a Huncovská ulica, projekt Terasové domy na Kavečianskej ceste, nové bytové jednotky na ulici Urbánkova,

Kavečany: nízkopodlažný bytový dom na ulici Výhonská

Detailnejšie informácie o novopostavených bytoch v Starom meste, MČ Sever a v Kavečanoch

 

Nové byty na sídliskách Ťahanovce a Darovských hrdinov

Sídlisko Ťahanovce: plánovaný rozsiahly projekt

Sídlisko Dargovských hrdinov (Furča): obytný komplex Južná strana na novej ulici Na Hore.

Viac informácií o plánovaných a realizovaných novostavbách na sídlisku Ťahanovce a Dargovských hrdinov

Novostavby v mestskej časti Západ (Terasa) a na sídlisku KVP

Západ: Projekt BD Terasa na ulici Obrody,novostavba na ulici Bernolákova, obytný súbor Titus pri Borovicovom háji, na ulici Popradská, bytový dom Charlie na ulici Trieda SNP, bytový dom Kysucká na Kysuckej ulici, obytný súbor Nová Terasa

Sídlisko Košického vládneho programu (KVP): Obytná zóna Titus – Klimkovičova, bytové domy Girbeš na Klimkovičovej ulici

Podrobnejšie informácie o novostavbách v MČ Západ a na sídlisku KVP

Nové byty v Košiciach Nad Jazerom a v MČ Juh a Vyšné Opátske

Juh: projekt Šafranová záhrada RESIDENCE na rohu ulíc Vojvodská a Skladná, bytový dom na ulici Južná trieda

Nad Jazerom: bytový dom Lake Tower na ulici Baltická

Vyšné Opátske: obytný komplex Panoráma, ktorého súčasťou je bytová výstavba aj výstavby rodinných domov

Detailnejšie o výstavbe nových bytov Nad Jazerom a v MČ Juh a Vyšné Opátske

Nové byty na predaj v mestskej časti Šaca

Pravdepodobne svojou vzdialenosťou od centra nie je Šaca dostatočne atraktívna pre developerov stavajúcich nové byty v Košiciach, ktorí si volia pre svoje projekty obvykle bližšie lokality, aj keď napríklad v obci Malá Ida, nachádzajúcej sa v podobnej vzdialenosti od krajského mesta, ako Šaca bol realizovaný rezidenčný projekt.

Novostavby okolie Košíc

Malá Ida

  1. V okrese Košice-okolie boli nové byty na predaj postavené necelých desať kilometrov od krajského mesta. V obci Malá Ida bol vybudovaný obytný komplex (Panský les) pozostávajúci z ôsmich trojpodlažných bytových domov, tvoriacich dva rady a jeden samostatne stojaci bytový dom. Na každom podlaží sa nachádza len jeden štvorizbový byt, ktorých je tak celkovo 24. Na parkovanie je dispozícii garáž. Prírodné prostredie je kombinované s dobrou dostupnosťou krajského mesta a charakter stavieb dodáva pocit bývania v rodinnom dome.
  2. Rezidenčné novostaby v obci Malá Ida v rovnakej lokalite ale v o niečo menšom rozsahu dopĺňa aj štvorbytovka Ružová. V dvojpodlažnom bytovom dome sa spolu nachádzajú štyri priestranné 3 a 4 izbové byty. Na prízemí bytového domu sú takisto umiestnené garáže. Štýl bývania je podobný ako u predchádzajúceho projektu.

Moldava nad Bodvou

Moldava nad Bodvou leží približne 25 kilometrov juhozápadne od Košíc. Realizácii bytovej výstavby sa venuje mesto, stavia však predovšetkým nájomné byty. Byty na predaj v Moldave nad Bodvou ponúka projekt päťpodlažného bytového domu. V bytovom dome je naprojektovaných 24 bytov 3, 4 a viazizbových, na prvom podlaží okrem bytov aj garáže.

Pozrite si aj: