Novostavby Senec a okolie

novostavba bytový domSenec a celý okres (Čierna Voda, Rovinka, Dunajská Lužná, atď. ) sa teší veľkému záujmu zo strany developerov, ktorí tu realizujú nové projekty rezidenčných nehnuteľností.

Novostavby bytov na predaj v Senci

 1. Veľký počet nových bytov pribudol v meste na jeho severozápadnom okraji, na ulici Pezinská, pri výjazde na Pezinok. Obytný súbor tvorí šesť šesťpodlažných obytných domov s 1 až 4 izbovými bytmi, z ktorých väčšina má k dispozícii balkón alebo lódžiu, na najvyššom pochodí terasu. Parkovanie je možné v podzemnej garáži, alebo na priestrannom parkovisku, nachádzajúcom sa vo vnútrobloku.
 2. Novostavby boli relizované aj priamo v centre Senca, na pešej zóne, na ulici Lichnerova, neďaleko Slnečných jazier. Bytový dom pozostáva z dvoch sekcií, šesť a osempodlažnej. Nachádza sa v nich spolu 42 bytových jednotiek, s prevahou 2 až 4 izbových, ale so zastúpením aj jedno a päťizbových, pričom niektoré sú mezonetové. Každý byt má balkón, alebo terasu. V parteri sa nachádzajú obchodné priestory. V susedstve obytného domu, na pešej zóne sa nachádzajú aj ďalšie, staršie novostavby.
 3. Na nároží Lintnerovej a Hollého bol postavený bytový dom projektu Helios 1. V sedemposchodovom objekte sa na siedmich obytných podlažiach nachádza vyše sedemdesiat bytov od 1 až po 3 izbové, každý s balkónom, lódžiou na najvyššom a najnižšom obytnom podlaží s terasou. Prízemie tvoria komerčné priestory, v suteréne sa nachádza veľkokapacitná garáž.
 4. Hneď vedľa bol Heliosu 1 bol postavený podobne riešený obytný dom Helios 2, len s menším počtom bytových jednotiek.
 5. Nové byty na predaj v Senci boli vybudované aj v západnej časti mesta, na ulici Bratislavská, výstavbou obytného súboru Domus Senec. Tvoria ho tri objekty, v ktorých sa nachádza necelých štyridsať 1 až 4 izbových bytov (prevažujú 2 a 3 izbové). Každý byt má balkón, lódžiu, alebo terasu, jednotky v trojpodlažných bytových domoch s podkrovím aj vlastný kotol na kúrenie a ohrev vody, ktorý umožňuje väčšiu kontrolu nad spotrebovanými energiami. Väčšina parkovacích miest sa nachádza na povrchu, vo vnútrobloku, ostatné sú v suteréne štvorpodlažného polyfunkčného objektu.
 6. Bývanie s atraktívnym výhľadom priamo pri Slnečných jazerách ponúka obytný dom Orbis, postavený pri západnom okraji jazera, medzi ulicami Štúrova a Športová. Celkovo 90 jedno až štvorizbových bytov sa nachádza v dvoch objektoch, jednom štvor a druhom osempodlažnom. Parkovanie rieši garáž v suteréne spájajúca obidva objekty. Vo vnútrobloku bola vytvorená zelená relaxačná zóna.
 7. Moderné bývanie do Senca, na jeho juhozápadný okraj, za cestu do Sládkovičova prináša vo väčšej miere projekt obytného súboru Senec Gardens. Bytové domy sú rozmiestnené okolo umelého jazierka v centrálnej časti obytného súboru, ktorého veľkú časť tvoria pozemky pre rodinné domy. V celkovo deviatich trojpodlažných objektoch je naprojektovaných približne stovka prevážne dvoj a trojizbových bytov s terasami a na prízemí s predzáhradkami. Súčasťou projektu sú aj komerčné priestory, ktorých prevádzka doplní občiansku vybavenosť v komplexe.
 8. Nové dvoj až štvotrizbové byty, na poschodiach s balkónmi alebo terasami boli vybudované aj na severozápadnom okraji Senca, na ulici Dlhá. Projekt Viladomy Senec tvoria troj a štvorpodlažné obytné domy stavané do radov po tri vedľa seba. Parkovanie je riešia státia pred domom.
 9. Prakticky v susedstve Viladomov severozápadným smerom boli vybudované 3 trojpodlažné obytné domy projektu BZ-byty Senec, pripomínajúce radovú zástavbu rodinných domov s podkrovím. Nachádzajú sa v nich 1 až 3 izbové byty s vlastným kúrením a balkónom resp. záhradkou. Na prízemí sú okrem bytov umiestnené aj garáže.

Nové byty vznikajú v meste aj nadstavbami na starších obytných domoch.

 1. Napríklad v južnej časti mesta na ulici Považská nadstavbou dvoch obytných podlaží na pôvodne štvorpodlažnom objekte vzniklo 11 nových troj a štvorizbových mezonetových bytov. K domu spolu s bytmi pribudol nový výťah i parkovacie miesta.
 2. Podobne bol nadstavený aj oproti stojaci obytný dom na ulici Inovecká, ale s menším počtom bytových jednotiek.
 3. Nadstavby boli realizované aj na viacerých obytných domoch na ulici Svätoplukova.

Staršie novostavby bytových prevážne nízkopodlažných polyfunkčných domov sa v Senci nachádzajú napríklad na ulici Pribinova, alebo na Mierovom námestí.

Nové byty v okrese Senec

Veľký Biel

 • Na juhozápadnom okraji obce Veľký Biel, vzdialenej len asi kilometer od Senca v smere na Bratislavu, v atraktívnej lokalite v tesnej blízkosti Veľkobielskeho jazera, na ulici Športová, boli postavené 4 trojpodlažné bytové domy. V každom z nich sa nachádzajú 3 rovnako veľké štvorizbové byty, každý na jednom podlaží, vybavené vlastným kúrením a priestrannou terasou. Parkuje sa pri objekte.

Čierna Voda

 • V lokalite Čierna Voda, 3 kilometre západne od centra Chorvátskeho Grobu boli v rámci projektu Triangel postavené tri štvorpodlažné bytové domy. Umiestnené sú v centre zástavby rodinných domov, na ulici Konopná. Na nižších troch podlažiach sa nachádzajú 2 a 3 izbové byty s balkónom, najvyššie podlažie tvoria štvrizbové, pričom každý byt má k dispozícii priestrannú terasu. V suteréne objektov sa nachádzajú garžáže. Medzi domami bola vytvorená oddychová zóna s parkovými úpravami.
 • V Čiernej Vode, pri lese, na ulici Pezinská bol realizovaný projekt bytového domu Sunville. V trojpodlažno objekte s podkrovím sa nachádza dvadsaťpäťka 1 až 4, ale prevážne dvoj a trojizbových bytov. Niektoré majú balkón alebo terasu, podkrovné sú riešené ako mezonety. Parkovacie miesta sa nachádzajú pri objekte.
 • Podobne riešený je aj hneď vedľa stojaci bytový dom. Oproti Sunville je však kratší a nachádzajú sa v ňom okrem niekoľkých 2 a 4 izbových výhradne 3 izbové byty. Celkovo je v objekte len trinásť jednotiek. Aj z nich sú niektoré mezonetové, rovnako parkovanie je riešené státiami pri dome.
 • Prakticky v centre Čiernej Vody, na ulici Čerešňová bol vybudovaný obytný súbor s rovnakým názvom. Pozostáva z troch trojpodlažných bytových domov, v ktorých sa celkovo nachádza necelých 150 bytových jednotiek s lódžiou, balkónom alebo terasou. Parkovacie miesta sú umiestnené v suteréne aj na povrchu. Celý pozemok je oplotený a nachádza sa na ňom okrem zelených plôch s parkovými úpravami aj detské ihrisko.

Dunajská Lužná

 • Novostavba obytného domu Višňová záhrada bola realizovaná v obci Dunajská Lužná v časti Jánošíkova. Spolu osemnásť trojizbových mezonetových bytov sa nachádza v štvorpodlažnom objekte pozostávajúcom zo šiestich sekcií, pripomínajúcom radovú zástavbu rodinných domov. Súčasťou prízemných bytov je záhrada a tých na poschodí priestranná terasa, každý má vlastný plynový kotol na kúrenie a ohrev teplej vody. Pre domom sa nachádzajú samostatné garáže
 • V Dunajskej Lužnej bol postavený na ulici Vodárenská pri tenisových kurtoch aj päťpodlažný bytový dom pozostávajúci zo šiestich sekcií s necelou päťdesiatkou nových dvoj až päťizbových bytov (4 a 5 izbové sú mezonety), na poschodiach s priestrannými balkónmi a možnosťou parkovania v garáži v suteréne, alebo pri dome.
 • V tesnej blízkosti hrádze, na juhozápadnom okraji obce, na ulici Mariánska bol bola realizovaná novostavba obytného domu Pri hrádzi. Celkovo 23 bytov tvoria v štvorpodlažnom objekte 2 až 4 izbové jednotky s balkónom alebo terasou. Parkovanie je možné na vonkajšom parkovisku.
 • Tri štvorpodlažné obytné domy projektu Slnečné polia sa nachádzajú v severnej časti Dunajskej Lužnej, medzi rodinnými domami, na ulici Krajná, pričom jeden z objektov leží na nároží s ulicou Jarná. Každý z 56 jedno až trojizbových bytov má balkón, na prízemí záhradku, alebo terasu, ktorú majú aj tie na najvyššom podlaží. V dvoch proti sebe stojacich objektoch je zastúpenie izbovosti približne rovnaké, v priečne stojacom objekte prevládajú 2 izbové byty. Domy majú aj výťah, ktorý vedie až do suterénu, v ktorom sa nachádzajú samostatné garáže a dvojgaráže.
 • Charakter bývania v rodinnom dome predstavujú dvojice vilových domov postavené na ulici Javorová a na kolmo na ňu položenej ulici Čerešňová. V každom z dvanástich trojpodlažných domov sa nachádzajú tri byty, 3 a 4 izbové, jeden na prízemí a dva mezonetové na poschodiach nad ním. Okrem balkónov a terás majú k dispozícii i časť k domu priliehajúceho pozemku. Parkovanie umožňujú pri každom dome sa nachádzajúce parkovacie státia.

Novostavby Rovinka

Populárnou na bývanie sa stala v posledných rokoch aj obec Rovinka, vzdialená asi 2 kilometre od Dunajskej Lužnej smerom ku Bratislave.

 • Trojpodlažný polyfunkčný obytný dom bol postavený v Rovinke v lokalite Trhové polia. Nachádza sa v ňom osem 8 prevážne 3, ale aj 2 izbových bytov. Parkovnie je riešia samostatné garáže a parkovacie státia pri objekte.
 • V rámci projektu Duality boli v Rovinke postavené tri trojpodlažné obytné domy. V každom z nich sa nachádza 6 trojizbové bytov, s terasou, alebo predzáhradkou a s možnosťou parkovania pri dome.
 • Desiatky nových bytov prináša do obce projekt Rovinka Nové centrum, realizovaný v jej juhovýchodnej časti, pozdĺž Hlavnej ulice. Pozostáva z radovej zástavby rodinných domov a z troch štvorpodlažných obytných domov. V nich sa nachádzajú 1 až 3 izbové bytové jednotky s lódžiou, balkónom, prípadne terasou, na prízemí so záhradkou. Každý byt si sám ovláda kúrenie vlastným plynovým kotlom, ktorý slúži aj na ohrev teplej vody. Na prízemí objektov sa nachádzajú priestory pre obchody a služby, ako aj garáže. Ďalšie parkovacie miesta sa sú rozmiestnené okolo obytných domov.
 • Menší projekt s komornejším bývaním v Rovinke, skôr pripomínajúcim bývanie v rodinnom dome predstavuje Zelený dvor, položený na rovnakej strane hlavnej cesty ako Nové centrum, avšak bližšie k jazeru Nové Košariská a k obci Dunajská Lužná. Dvojpodlažné obytné domy budované v dvoch etapách pozostávajú každý z dvoch bytov, troj alebo štvorizbových, umiestnených samostatne na jednom podlaží s vlastným kúrením. Súčasťou prízemného je predzáhradka, ten na poschodí má namiesto nej k dispozícii dve terasy.
 • Podobnú koncepciu má projekt Dúhová ulica. V dvojpodlažných obytných domoch, stojacich oproti radovej zástavbe rodinných domov sa nachádzajú po štyri bytové jednotky, dve na prízemí s terasou a predzáhradkou a dve na poschodí s balkónom. Parkovacie státia sú umiestnené pred domom.
 • V blízkosti Zeleného dvora pribudli trojizbové byty realizáciou projektu Rovinka Park 2. Tri bytové jednotky sa nachádzajú v dvojpodlažnom obytnom dome, pričom každý z nich má k dispozícii časť pozemku.
 • V Rovinke bolo postavených aj viacero ďalších nízkopodlažných obytných domov s prevážne 3 a 4 izbovými bytmi.

Kalinkovo

Byty v novostavbe boli vybudované aj v obci Kalinkovo, vzdialenej približne 3 kilometre južne od Dunajskej Lužnej. V trojpodlažnom objekte sa nachádzajú malometrážne 1 a 2 izbové byty, pričom tri štvrtiny z nich tvoria jednoizbové. Prízemné majú k dispozícii záhradku, tie na prvom poschodí balkón a podkrovné lódžiu. Na parkovanie boli na priľahlom pozemku vytvorené parkovacie miesta.

Hamuliakovo

Ešte 2 kilometre južnejšie, v obci Hamuliakovo, na jej severozápadnom okraji, na ulici Družstevná boli vybudované dva štvorpodlažné obytné domy s podkrovím, s výťahom a samostatnými garážami v suteréne. Navrhnuté v nich boli 1 až 4 izbové byty, každý so samostatným kotlom na kúrenie a ohrev vody, väčšina s lódžiou alebo balkónom.

Bernolákovo

Nová rezidenčná nehnuteľnosť bola postavená pri nákupnom centre Lidl na ulici Dukelská v severnej časti obce Bernolákovo, nachádzajúcej sa približne na pol ceste medzi Sencom a Bratistlavou. Približne polovicu z viac ako stovky nových bytov v obytnom dome Glance House tvoria dvojizbové a zvyšok v približne rovnakom pomere 1, 3 a 4 izbové jednotky, väčšina s balkónom, ostatné s terasou. Objekt pozostáva z troch sekcií päť, šesť a sedempodlažnej. Na prízemí sa nachádzajú priestory určené na komerčné využitie a samostatné garáže. Ďalšie možnosti parkovania ponúka podzemná veľkokapacitná garáž a parkovisko pri objekte.

Most pri Bratislave

Jeden z najrozsiahlejších projektov v okrese Senec bol realizovaný v obci Most pri Bratislave, nachádzajúcej sa približne 5 kilometrov východne od bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Obytný súbor Zátišie bol umiestnený do východnej časti obce. Viac ako tristo jedno až 3 izbových bytov so samostatným kúrením a ohrevom vody vlastným kotlom a väčšina s balkónom sa nachádza v ôsmich menších, trojpodlažných a desiatich väčších, štvorpodlažných bytových domoch. Medzi domami boli vybudované priestranné parkoviská.

Malinovo

V obci Malinovo, susediacej na severovýchode s Mostom pri Bratislave je okrem výstavby rodinných domov v menšom rozsahu realizovaná aj bytová výstavba. Postavené tu boli napríklad dva vedľa seba stojace dvojpodlažné objekty s obytným poschodím a obchodnými prevádzkami na prízemí. Poschodie tvoria priestranné trojizbové byty z jednej strany s lódžiou a z druhej s terasou. Majú vlastné kúrenie a k dispozícii garáž na prízemí.

Zálesie

Prakticky v centre obce Zálesie, nachádzajúcej sa necelý kilometer juhovýchodne od Ivanky pri Dunaji bolo v rámci projektu Krátke Lúky vybudovaných 9 nízkopodlažných novostavieb (dva dvojpodlažné a zvyšné trojpodlažné) postavených do radu. Nachádza sa v nich spolu cez päťdesiat 1 až 4 izbových bytov medzi ktorými počtom prevládajú 3 izbové. Niektoré jednotky sú mezonetové, s balkónom, alebo terasou.

Hrubá Borša

V novostavbe obytného súboru projektu byty Borša, v obci Hrubá Borša, vzdialenej približne 7 kilometrov juhovýchodne od Senca bolo naprojektovaných spolu 72 jedno až trojizbových bytov. Nachádzajú sa v bytovom dome pozostávajúcom zo štyroch, vedľa seba postavených päťpodlažných sekcií. Prízemné majú k dispozícii záhradku, na poschodiach balkóny a na najvyššom podlaží terasy s výhľadom na plochu golfového ihriska Green Resort s veľkým jazerom, pri ktorom sa nachádzajú.

Novopostavené bytové domy v okolí okresu Senec

Nové byty v Bratislave – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Trnave – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Pezinku – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Galante – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Dunajskej Strede – moderné a komfortné bývanie

Nové byty v Malackách – moderné a komfortné bývanie

Pozrite si aj: