Novostavby Poprad a okolie

Novostavby bytovNovostavby v Poprade pribúdajú veľmi rýchlym tempom oproti iným mestám a to nie len v rámci prešovského kraja, kde bytová výstavba tvrdo konkuruje bytovej výstavbe v krajskom meste, ale aj v rámci celého Slovenska.

Novostavby bytov na predaj v Poprade

Nové byty na predaj v Poprade sa nachádzajú v ponuke v širokej a pestrej škále. Bytové domy boli postavené na sídliskách Juh a Západ, ako aj v tesnej blízkosti centra a nachádzajú sa v nich byty štandardné, veľkometrážne, luxusné, ale aj tzv. štartovacie. Dostupná občianska vybavenosť je samozrejmosťou pre prevažnú väčšinu novostavieb.

Sídlisko Západ

Novostavby Poprad sídlisko Západ reprezentuje polyfunkčný bytový dom Javor. V osemposchodovom bytovom dome sa nachádzajú 2 a 3 izbové byty, všetky s balkónom. Celkovo sa v objekte nachádza 76 nových bytov. Parkovanie je možné v podzemných garážach, alebo na parkovisku pri bytovom dome.

Nové byty v centre mesta

 1. Medzi prvé moderné bytové domy v blízkosti centra patrí polyfunkčný bytový dom Tatranské námestie, nachádzajúci sa v blízkosti popradskej nemocnice. V rozsiahlom objekte sa nachádza 69 bytov vyššieho štandardu.
 2. V tesnej blízkosti centra mesta, južným smerom na ulici Francisciho bol postavený bytový dom Citycentrum. Približne päťdesiatka prevážne 2 a 3 izbových bytov sa nachádza na piatich poschodiach tohto bytového domu. Parkovanie je riešené garážovými státiami v suteréne a parkovacími miestami pri dome.
 3. Niekoľko minút peši od centra východným smerom na rohu Francisciho ulice a Levočskej bol postavený šesťpodlažný polyfunkčný bytový dom Viktória. Byty boli okrem predaja k dispozícii aj na prenájom. Parkovisko sa nachádza vo vnútrobloku, garáž v suteréne.
 4. Oproti Viktórii bol realizovaný ďalší projekt s názvom Corrib Tower, kde na siedmich podlažiach sa nachádzajú bytové jednotky od garsónky, až po 4 izbový apartmán. Prevaha parkovacích miest, ktoré sú k dispozícii sa nachádza za objektom, ďalšie sú umiestnené v podzemnej garáži.
 5. Nové byty priamo v centre Popradu sa nachádzajú na západnej strane námestia sv. Egídia v budove oproti bývalému kinu Tatran a takisto na opačnej strane námestia v polyfunkčnom objekte Palace Hill. V Palace Hill sa nachádza na piatich nadzemných podlažiach spolu 44 bytov a apartmánov. Tieto sú 1 a 2 izbové, s rôznou podlahovou plochou a dispozičným riešením.
 6. Bývanie blízko centra ponúka aj nový šesťpodlažný polyfunkčný bytový dom Meander, nachádzajúci pri rieke Poprad, na ulici Štefánikova. Na piatich podlažiach sa v ňom nachádza 37 prevážne dvoj a troj ale aj štvor a jednoizbových bytov. V parteri sa nachádza pasáž s komerčnými priestormi. Garáž je umiestnená na prvom podzemnom podlaží.
 7. Ďalej od námestia, za budovou Sociálnej poisťovne stojí šesťpodlažná novostavba s podkrovím – Nové Solisko. V suteréne objektu sa nachádza garáž.
 8. Len 100 metrov na západ, takmer rovnobežne s Novým Soliskom, na severnom konci ulice Dominika Tatarku bola takisto postavená novostavba bytového domu. Šesťpodlažný objekt má štyri obytné podlažia, pričom najvyššie tvoria len dva veľkometrážne strešné byty s priestrannými terasami.

Výstavba na sídlisku Juh

 1. Popri centre novostavby v najväčšej miere pribúdajú na sídlisku Juh. Napríklad na ulici Ludvíka Svobodu v blízkosti obchodného centra Max nové bývanie zastupuje sedemposchodový bytový dom Junior a pri ňom umiestnený bytový dom Junior 2. Nové byty, 1 a 2 izbové s balkónom a samostatným kúrením v celkovom počte 22 ponúka ďalšia novostavba bytového domu na ulici Ludvíka Svobodu. Bytový dom sa však nachádza v inej časti ulice, v blízkosti nového kostola na sídlisku Juh.
 2. Ešte bližšie ku kostolu stojí päť poschodový polyfunkčný bytový dom Poprad-Juh s takmer päťdesiatkou bytov. Nachádzajú sa v ňom garsónky a 1 až 3 izbové byty. Parkovanie je možné v aj pri objekte.
 3. V blízkosti športovej haly Aréna Poprad boli postavené dva polyfunkčné bytové domy Alfa a Beta. V každom z nich sa na troch podlažiach nachádza 12 bytov, pričom sa jedná o 2 až 3 izbové byty.
 4. O niečo skôr realizované novostavby na Juhu predstavujú tri nízkopodlažné bytové domy stojace na severozápadnom okraji sídliska Juh 3, na ulici Novomeského neďaleko polyfunkčného domu Slnečnica. Dvoj a trojizbové bytové jednotky sú rozložené na troch poschodiach, v každom dome deväť. Na prízemí sa nachádzajú priestory určené pre obchody a služby. Parkovať je možné na parkovisku pred objektom.

Ďalšie nové byty Poprade

 • Bytová výstavba v Poprade sa dostala aj do mestskej časti Poprad-Veľká, kde prevažujú rodinné domy. V polyfunkčnom bytovom dome Rubicon, na ulici Fraňa Kráľa sa na piatich podlažiach nachádza spolu 44 bytov. Byty sú 2, 3 a 4 izbové a majú k dispozícii garážové státia, alebo parkovacie miesta.
 • V tesnej blízkosti bol zrealizovaný projekt Rubicon 2. Bytový dom má takisto päť podlaží, ale počet bytov je len 21. Sú jedno až 4 izbové s vlastným kúrením, medzi ktorými prevažujú 2 a 3 izbové jednotky. Parkovanie je riešené formou krytých parkovacích miest na prízemí domu.
 • Rozsiahlu bytovú výstavbu predstavuje projekt Nový Poprad, ktorý má dať vzniknúť novej modernej mestskej štvrti v lokalite pri sídlisku Juh III, v smere na Spišskú Teplicu.

Novopostavené bytové domy v okolí okresu Poprad

Nové byty v Liptovskom Mikuláši – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Spišskej Novej Vsi – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Kežmarku – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Levoči – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Brezne – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Rožňave – moderné a komfortné bývanie

Nové byty v Starej Ľubovni – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Prešove – moderné a komfortné bývanie

Pozrite si aj: