Novostavby Spišská Nová Ves a okolie

Novostavby bytovVýstavba rezidenčných nehnuteľností v Spišskej Novej Vsi určených na predaj výrazne zaostáva a počet nových bytov tvorí len zlomok z toho, čo sa postaví v len 25 kilometrov vzdialenom Poprade. Ponuka tak nie je veľká, ale 2 a 3 izbové byty je v nej možné takmer vždy nájsť.

Novostavby bytov na predaj v Spišskej Novej Vsi

  1. Jedným z najrozsiahlejších realizovaných projektov v Spišskej Novej Vsi sú novostavby šiestich päťpodlažných bytových domov so samostatnými garážami, ktoré boli v Spišskej Novej Vsi postavené na ulici Nábrežie Hornádu len niekoľko minút peši od centra mesta. Bytové domy tvoria jeden rad a vzhľadom na to, že sú polyfunkčnými objektmi, na ich prízemí sa nachádzajú priestory určené na komerčné využitie. Najvyššie poschodie tvorí podkrovie.
  2. Menší, päťpodlažný bytový dom bol postavený na pravom brehu Hornádu, na ulici Eleny Marothy Šoltésovej. Na prízemí bytového domu sa nachádzajú garáže a byty sú na vyšších poschodiach.
  3. Viacero nových bytov vzniklo aj nadstavbou starších bytových domov, v mnohých prípadoch tak boli vytvorené priestranné mezonetové byty. Nadstavby boli realizované napríklad na bytových domoch na ulici Stará cesta, za vyššie uvedenou novostavbou, na uliciach Banícka a Gorazdova vedúcich pozdĺž hlavného námestia a niekoľko mezonetových bytov bolo postavených aj na bytovom dome na juhovýchodnom konci ulice Zimná.
  4. Ďalším projektom, ktorý mesto Spišská Nová Ves výraznejšie obohatil o možnosti bývania v novostavbe je projekt VillaNova. Tvoria ho dva sedempodlažné bytové domy, umiestnené na ľavom brehu Hornádu na ulici Medza, pri sídlisku Mier. Jedná sa o energeticky úsporné stavby, v ktorých sa nachádzajú 2 až 4 izbové byty, v každom bytovom dome spolu po 24 bytov. Výhodou bývania je lokalita s blízkosťou nákupných centier (Tesco, Kaufland, Hypernova, Lidl), a oddychová zóna v rámci areálu. Bytom je na parkovanie k dispozícii garáž a parkovacie miesta pri dome.
  5. Rekonštrukciou osempodlažného obytného domu na ulici Sadová, neďaleko obchodného centra a parku Madaras vzniklo 34 jedno, dvoj a trojizbových bytových jednotiek, od druhého podlažia s balkónom.
  6. Byty na predaj v novostavbe boli postavené aj v mestskej časti Spišská Nová Ves – Ferčekovce. V nízkopodlažných bytových domoch sa nachádzajú 1, 2 a 3 izbové byty s vlastným kúrením.

Novostavby v okrese Spišská Nová Ves

Nové byty boli postavené aj v obci Smižany, nachádzajúcej sa v tesnom susedstve okresného mesta severozápadným smerom. Obytnú zónu vytvorilo na ulici Pavla Suržina 7 troj a štvorpodlažných bytových domov s podkrovím.

Novopostavené bytové domy v okolí okresu Spišská Nová Ves

Nové byty v Poprade – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Levoči – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Gelnici – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Prešove – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Rožňave – moderné a komfortné bývanie

Nové byty v Kežmarku – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Košiciach – moderné a komfortné bývanie

Pozrite si aj: