Voľné pracovné miesta Poprad – práca a brigáda

Práca Poprad, Svit, a okolie. Odkazy na aktuálne inzerované pracovné miesta na najlepších weboch. Najvýznamnejší miestny poskytovatelia zamestnania. Pracovné ponuky – zamesntnanie a brigády inzerované cez ÚP.


Zaujíma vás práca na doma? Potom pokračujte na tejto stránke.
Chcete si nájsť prácu mimo Slovenska? Prečítajte si, ako si úspešne nájsť prácu v zahraničí.

Voľné pracovné miesta v okrese Poprad cez úrad práce (aj pre ZŤP)

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) zverejňuje voľné pracovné miesta v Poprade (aj pre ZŤP) cez web ISTP (Internetový sprievodca trhom práce) na tejto stránke.

Práca Poprad a okolie na Profesia, Kariéra, …

Najlepšie online zdroje pre hľadanie zamestnania sú teraz:
Najväčšie pracovné portály:

  • Práca pre okres Poprad sa na portáli Profesia nachádza na tejto stránke
  • Na portáli Kariéra sa voľné miesta nachádzajú tu

Najnavštevovanejšie inzertné portály:
Inzeráty z Popradského okresu s ponukou zamestnania nájdete na najobľúbenejšom inzertnom portáli Bazoš. Zobrazia sa vám po kliknutí na tento odkaz.

Malo by stačiť sledovať len uvedené najnavštevovanejšie weby. Ak ale máte čas a nevadí vám množstvo rovnakých a nerelevantných inzerátov, ďalšie pracovné a inzertné portály na ktoré sa môžete pozrieť nájdete TU.

Možnosti brigády v Poprade a okolí

  • Na inzerovanie brigád je zameraný web Brigada. Ponuky nájdete na tejto webovej stránke
  • Pomerne bohatú ponuku práce na dohodu má aj Profesia. Inzercia sa nachádza na stránke www.profesia.sk/praca/poprad/na-dohodu-brigady/
  • Zaujímavé inzeráty môžete nájsť aj na iných webových stránkach, napríklad na vyššie spomenutom Bazoši.

Pri hľadaní brigády v Poprade pre študentov (ale nie len pre nich) môžete navštíviť pracovné agentúry, napríklad INDEX NOSLUŠ. Príležitosti ponúkajú aj veľké predajne obchodných reťazcov (ich zoznam nájdete nižšie).

Najdostupnejšia práca pre mužov a ženy

Niektoré pozície si nevyžadujú žiadnu kvalifikáciu a ponúkajú tak príležitosť na zamestnanie takmer ihneď.
Práca pre mužov:
Takmer každý muž má vodičský preukaz a vie sa tak zamestnať ako vodič. Podľa toho, či má skupinu B alebo aj C môže pracovať ako taxikár, kuriér (depo tu má napríklad prepravná spoločnosť DPD), robiť rozvoz (tovaru, donáška pizze a pod.). Popradské pizzérie: Pizzeria VENEZIA, Pizzeria Utópia, Pizza raj, Kiss Pizza & Salad, Pizza Al Pacino, Pizza Bike Restaurant, LaPizza, Pizza Šupito, Pizzeria Briscoli, Pizza Borsalino, Pizzeria GOLEM a ďalšie.
Môžete aj zvážať odpad (pôsobí tu firma Brantner spracovávateľ odpadu).
Možnosti práce pre vodiča
Ďalšie príležitosti prinášajú sklady, kde môžete pracovať ako vodič VZV, alebo skladník, výrobné firmy, kde sa môžete zamestnať ako operátor výroby, ale aj obchody, kde môžete pracovať ako predajca, prípadne ako člen SBS. Inzeráty nájdete cez vyššie uvedené webové stránky.
Práca pre ženy:
Ak ste žena, uplatnenie si ľahko môžete nájsť v obchode, ako predavačka. Medzi ďalšie dostupné pozície patrí: upratovačka, chyžná v hoteli (v meste sa nachádza napríklad hotel Sobota, AquaCity Mountain View, Satel, Club Hotel Olympia, Európa, Gerlach, Razy café, Hotel Poprad a ďalšie), či čašníčka v hotelovej alebo samostatnej reštaurácii (kuchár).
Množstvo hotelov sa samozrejme nachádza v neďalekých Vysokých Tatrách (z nejväčích Grand Hotel Bellevue a Grandhotel v Starom Smokovci, Grandhotel Praha, Hotel SLOVAN v Tatranskej Lomnici, či Hotel Kempinski Štrbské Pleso).

Úzku naviazanosť na cestovný roch má aj Popradské letisko, ktoré takisto predstavuje príležitosti zamestnania.

Predavačka – tipy

Najviac príležitostí na jednom mieste ponúkajú obchodné ulice v centre mesta, obchodné centrá a obchodné reťazce.
Obchodné centrá v meste: ZOC Max (Datart, Baťa, Gate, atď.), Storeland, Etherna, Tatry Shopping Center, OC STOP.SHOP., Obchodný dom Prior, Forum, obchodná galéria pri Kauflande(dm drogéria, Takko, Deichmann), pri Tescu (Baumax, NAY elektrodom, KIKA, atď.).
Supermarkety: Tesco, Kaufland, Lidl, Billa, Sintra, Hypernova (Terno), COOP, Milk Agro a ďalšie. Ponuky nájdete na internete, ale aj priamo vo výkladoch obchodov. Inzeráty online nájdete na vyššie uvedených webových stránkach.

Príležitosti pre kvalifikovaná pracovníčky ponúkajú banky, poisťovne, úrady, zdravotníctvo (zdravotníctvo zdravotná sestra – Nemocnica Poprad), školstvo (učiteľka).
Všade tam si nájdu uplatnenie aj nekvalifikované pracovníčky napríklad na pozícii upratovačka.

Kto zamestnáva najviac ľudí v okrese PP

Na zamestnanosti v Popradskom okrese má veľký podiel cestovný ruch a priemysel.
Priamo v okresnom mesta patrí medzi najväčšie podniky jednoznačne TATRAVAGÓNKA – vagónka vyrábajúca železničné vagóny (uplatnenie su tu nájdu napríklad pozície zvárač, operátor CNC stroja, zámočník).

Z potravinárstva je tu zastúpený významný slovenský producent čaju a kávy firma Baliarne obchodu Poprad, ale aj TATRAKON, vyrábajúca predovšetkým konzervované potraviny, HO&PE FAMILY výrobca mrazených a chladených potravín, či distribútor mäsa a mäsových výrobkov firma Diamon (uplatní pozícia mäsiar, ale aj vodič), či firma Perkins, ktorá vyrába majonézy a šaláty.

Firma Schüle Slovakia vyrába odliatky z hliníka.

Priemyselný park Matejovce

Obrovský Priemyselný park sa nachádza v mestskej časti Matejovce. Vďaka prítomnosti výrobných podnikov a skladov sa tu nachádza veľa pracovných príležitostí pre určité profesie. Práca vo výrobe ako operátor výroby, ale aj v sklade ako skladník, vodič VZV.
Pôsobia tu napríklad firmy:

  • GGP Slovakia – vyrobca kosačiek na trávu
  • Whirlpool Slovakia – významný svetový výrobca pračiek, chladničiek a mikrovlnných rúr
  • Tatramat – firma zaoberajúca sa výrobou širokého spektra ohrievačov vody,
  • Immergas – výrobca plynových kotlov
  • Transervice Europa SK – logistická a dopravná firma

Práca Svit

Svit je známy predovšetkým chemickým a textilným priemyslom. Aj keď sa výroba podstatne znížila, stále tu pôsobia regionálne významné podniky. CHEMOSVIT, TERICHEM a CHEMOSVIT FOLIE výrábajú obalové fólie, CHEMOSVIT FIBROCHEM vyrába polypropylénové vlákna, TATRASVIT SVIT-SOKCKS je tradičný výrobca ponožiek a punčoch.
Pôsobí tu aj strojárska firma Svitstroj (uplatnenie operátor CNC strojov), si dopravná spoločnosť CHEMOSVIT CHEDOS zameraná na prepravu tovaru (uplatnenie pre profesie vodič kamiónovej dopravy (MKD)).

Zastúpenie má v meste aj potravinársky priemysel. Pekáreň tu má spoločnosť Tatrapeko z Liptovského Mikuláša a sídli tu aj mäsokombinát NORD Svit, výrobca klobás, salám, nárezov a ďalších mäsových výrobkov.

V obci Veľký Slavkov má svoju prevádzku výrobca filtrov Deltrian Slovakia.

Pri hľadaní zamestnania môžete využiť aj služby pracovných agentúr. Odkaz na zoznam agentúr pôsobiacich v meste nájdete pod článkom.

Príležitosti v okolí okresu

Zamestnanie v Liptovskom Mikuláši cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Spišskej Novej Vsi cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Kežmarku cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Levoči cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Brezne cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Rožňave cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Zamestnanie v Starej Ľubovni cez Profesia a ďalšie najlepšie weby
Zamestnanie v Prešove cez Profesia a ďalšie najlepšie weby

Pozrite si aj: