Novostavby Liptovský Mikuláš a okolie

Novostavby bytovAj keď sa dá nájsť podobnosť medzi Liptovským Mikulášom ako centrom Liptova a Popradom, ako vstupnou bránou do Vysokých Tatier, Liptovský Mikuláš sa nemôže porovnávať s Popradom, čo sa týka počtu novostavieb.
Okrem súkromných investorov sa do bytovej výstavby výraznou mierou zapája aj mesto.

Novostavby bytov na predaj v Liptovskom Mikuláši

  • Novostavby v Liptovskom Mikuláši určené na predaj boli vytvorené napríklad realizáciou projektu bytového domu Chopok, na ulici 1. mája východne od centra mesta. V štvorpodlažnom polyfunkčnom objekte sa nachádza približne tridsiatka bytov, pričom sa jedná o 1 až 2 izbové byty.
  • Prakticky v centre mesta, na ulici Štúrova bol postavený sedempodlažný polyfunkčný bytový dom s 82 bytmi.

Od roku 2000 boli v Liptovskom Mikuláši postavené viaceré rezidenčné novostavby s desiatkami nových bytov rôzneho štandardu a metráže.

  • Zaujímavou bola predovšetkým lokalita vzdialená od centra mesta len niekoľko minút peši juhovýchodným smerom, kde boli bytové domy postavené napríklad na ulici Bellova, Kollárova, alebo na nábreží Dr. Aurela Stodolu, alebo západne od centra, kde bol realizovaný projekt CMZ Západ s viac ako stovkou nových bytov.

Relatívne rozsiahla bytová výstavba bola realizovaná aj v mestskej časti Palúdzka, v západnej časti mesta.

V mestskej časti Demänová, nachádzajúcej sa juhozápadne od centra mesta bol realizovaný projekt Apartmány Via Jasná. Viac ako päťdesiatka apartmánov sa nachádza v apartmánovom dome, alebo tvorí samostatné apartmány. V obci boli takisto postavené aparmánové domy Ski & Sun.

Nové byty v okrese Liptovský Mikuláš

Možnosti bývania v novom byte ponúka aj trojpodlažný bytový dom v obci Liptovský Ján, vzdialenej od okresného mesta len 5 km juhovýchodným smerom. Nachádzajú sa v ňom prevážne 2 a 3 izbové byty a niekoľko 1 a 4 izbových, spolu 22 bytov.

Nové byty na predaj ponúka aj projekt bytového domu Arborétum v meste Liptovský Hrádok. V trojpodlažnom bytovom dome sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty, ktorých je celkovo 24. Výhodou sú samostatné garáže pri bytovom dome.

Aj v Liptovskom Hrádku sa o tvorbu nových bytových jednotiek vo veľkej miere stará samotné mesto.

Novopostavené bytové domy v okolí okresu Liptovský Mikuláš

Nové byty v Ružomberku – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Poprade – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Dolnom Kubíne – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Tvrdošíne – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Brezne – moderné a komfortné bývanie

Nové byty v Námestove – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Žiline – moderné a komfortné bývanie

Pozrite si aj: