Novostavby Trenčín a okolie

Byty v novostavbeV posledných rokoch pribudlo v krajskom meste niekoľko stoviek nových bytov, čo stavia záujemcov o moderné, komfortné bývanie do dobrej pozície.

Novostavby bytov na predaj v Trenčíne

Nové bytové domy boli postavené v meste v rôznych lokalitách a v rôznych štandardoch, preto je z čoho vyberať.

 1. Nové byty v Trenčíne sa napríklad nachádzajú v bytovom komplexe Domus Petra, len približne 15 minút chôdze juhovýchodne od centra mesta. Na piatich poschodiach sa nachádzajú 2 až 4 izbové byty, jednoizbové ateliéry a mezonetové byty. K dispozícii sú garážové státia v objekte a parkovacie miesta pri objekte. Atraktívnym robí tento bytový komplex rozsiahla zelená plocha s detským ihriskom priamo v areáli objektu, ako aj výhľad na trenčiansky hrad.
 2. Približne v rovnakej vzdialenosti od centra, ale juhozápadným smerom, v predĺžení ulice Rybárska sa nachádzajú bytové domy projektu Riviéra. Bytové domy sú šesť podlažné a nachádzajú sa v nich 2, 3 a 4 izbové byty so samostatným kúrením. K bytom sú k dispozícii garážové státia na podzemnom podlaží. Jedinečnosť projektu dodáva okrem blízkosti centra aj jeho umiestnenie priamo na brehu rieky Váh.
 3. Asi pol kilometra východne od bytových domov Riviéra, na ul. Jilemnického bol postavený polyfunkčný objekt Passage. Okrem komerčných obchodných priestorov na prízemí sa v ňom na piatich poschodiach nachádza 17 veľkometrážnych bytov. 16 štvorizbových bytov a jeden 5 izbový podkrovný byt.
 4. V tichej lokalite, na ulici Nad tehelňou, v tesnej blízkosti lesoparku, bol terasovite do svahu postavený bytový dom s rovnomenným názvom ulice. Na piatich podlažiach sa v ňom nachádza 13 dvoj a troj izbových bytov a jeden 4 a jeden 5 izbový byt.
 5. Rezidenčné novostavby sa nachádzajú aj v mestskej časti Noviny. Bytový dom Futurum na ulici Jana Zemana, v blízkosti trenčianskej nemocnice na prvý pohľad zaujme svojim moderným architektonickým riešením s rozmiestnením rôzne veľkých balkónov. Spolu 18 bytov (2, 3 a 4 izbových) sa nachádza na troch poschodiach. Prízemie tvoria samostatné garáže.
 6. Neďaleko, na ulici Poľná sa nachádza ďalšia novostavba, avšak s omnoho konzervatívnejšou architektúrou. Na troch poschodiach bytového domu sa nachádza takisto 18 bytov, z ktorých dve tretiny tvoria 3 izbové a zvyšok 2 izbové byty. Možnosti na parkovanie poskytujú garáže a parkovacie miesta pri objekte.
 7. Južne od centra krajského mesto, v príjemnom prostredí vedľa parku, na ulici Saratovská bol postavený bytový dom Panoráma. Na piatich nadzemných podlažiach sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty, pričom prevažujú 2 a 3 izbové. Spolu sa v dome nachádza takmer tridsať bytov. Na podzemnom poschodí sú samostatné garáže. V blízkom okolí je dostupná kompletná občianska vybavenosť.
 8. Novostavby v meste Trenčín pribudli aj na južnom okraji mesta, na ulici Soblahovská, kde v pokojnom prírodnom prostredí vznikla vďaka projektu Bytové domy Villa Park Trenčín moderná obytná zóna. V každom zo šiestich nízkopodlažných bytových domov sa nachádza 27 bytov v celkovom počte 162. Na druhom až štvrtom nadzemnom podlaží sa v bytových domoch nachádzajú 2 a 3 izbové byty, na najvyššom 5 podlaží sa nachádzajú 4 izbové byty. Kúrenie je samostatné pre každý byt. Parkovanie je možné na prvom nadzemnom podlaží formou garážových státí, alebo na parkovisku pri dome. Rodiny s malými deťmi môžu využívať veľké detské ihrisko umiestnené medzi domami.
 9. Na trenčianskom sídlisku Juh pribudlo v posledných rokoch niekoľko novostavieb. Skôr, tri osem poschodové bytové domy na ulici Východná a potom dva takisto osem poschodové bytové domy na ulici Liptovská. Na ôsmich podlažiach sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty. K bytom patria garáže alebo parkovacie státia.
 10. Nové byty na predaj boli v Trenčíne postavené aj v západnej časti mesta. V mestskej časti Zámostie na ulici Veľkomoravská sa nachádza bytový komplex Willow, pozostávajúci z 46 bytov. Na piatich nadzemných podlažiach sa nachádzajú okrem pár 4 izbových bytov prevážne 2 a 3 izbové byty. Parkovanie riešia garážové státia na prvom podlaží, doplnené o parkovacie miesta pri objekte.
 11. O niečo skôr bol v rovnakej mestskej časti, na ulici Zlatovská postavený sedem podlažný polyfunkčný bytový dom s 22 bytmi.
 12. V severovýchodnej časti mesta boli nové byty postavené na ulici Považská. V polyfunkčnom bytovom dome so sedemnástimi bytmi sa na troch podlažiach nachádzajú okrem 2 izbových a 4 izbových väčšinou 3 izbové byty.
 13. Bytová výstavba je realizovaná aj na Sihotiprojekt Ideál. Jedná sa o osempodlažné bytové domy, s prevážne 2 a 3 izbovými bytmi.
 14. Neďaleko, na ulici Pred poľom vzniklo niekoľko nových bytov v polyfunkčnom objekte Lanteon. Jedná sa o veľkometrážne 2 až 4 izbové byty.
 15. Bytová výstavba v Trenčíne bola skôr realizovaná napríklad na ulici Petra Bezruča, na Karpatskej, či Veľkomoravskej ulici a na mnohých ďalších miestach mesta.

Nové byty v okrese Trenčín

Príležitosti na bývanie v novom sa nachádzajú aj v blízkom okolí Trenčína.

 • V obci Trenčianska Turná, vzdialenej len pár kilometrov južným smerom. Bytový dom bol postavený na okraji obce, nachádza sa v ňom celkovo 24 bytov. Byty sú 2 a 3 izbové, s vlastným systémom vykurovania. Na parkovanie sú bytom k dispozícii garáže priamo v objekte, samostatne stojace garáže ako aj parkovacie miesta.
 • V obci Melčice-Lieskové, nachádzajúcej sa 10 km juhozápadne od krajského mesta boli postavené 2 bytové domy, spolu s 28 bytmi na predaj.

Novopostavené bytové domy v okolí okresu Trenčín

Nové byty v Bánovciach nad Bebravou – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Ilave – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Novom Meste nad Váhom – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Prievidzi – moderné a komfortné bývanie

Nové byty v Považskej Bystrici – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Púchove – moderné a komfortné bývanie

Pozrite si aj: