Novostavby Košice – Západ, KVP

Novostavby bytovZo všetkých mestských častí Košíc práve Západ prilákal najviac veľkých developerských projektov. No aj sídlisko Košického vládneho programu (KVP) zaznamenalo prírastok rezidenčných nehnuteľností.


» Novostavby v Košiciach – prehľad

Novostavby na predaj – Košice Západ

  1. Viac ako stovka bytov bola postavená na ulici Obrody, v rámci projektu BD Terasa. Obytná zóna sa nachádza v severnej časti sídliska Terasa a pozostáva z dvoch bytových domov, z ktorých jeden je väčší a vyšší, osempodlažný a druhý menší a nižší, päťpodlažný. V bytových domoch sa nachádzajú prevážne 2 a 3 izbové byty, ale aj 4 izbové a niekoľko 5 izbových bytov. Lokalita v sebe spája komplexnú občiansku vybavenosť a zelené, pokojné prostredie tvorené Aničkiným parkom.
  2. Nové byty na predaj na Terase boli postavené aj v jej juhovýchodnej časti, na ulici Bernolákova. V päťpodlažnom bytovom dome sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty, ktorých je spolu takmer päťdesiatka. Na parkovanie sú k dispozícii aj garáže.
  3. Medzi najrozsiahlejšie projekty na Terase patrí obytný súbor Titus pri Borovicovom háji, na ulici Popradská, na severozápadnom okraji sídliska. Pozostáva z desiatich bytových domov, v ktorých bolo naprojektovaných viac ako 200 bytov. Väčšinu predstavujú 3 izbové byty, ale nachádzajú sa tu aj 2, 4 i 1 izbové byty. Parkovanie zabezpečuje podzemná garáž. Benefitom bývania na Popradskej je borovicový háj, nachádzajúci sa v tesnej blízkosti bytových domov.
  4. Možnosti moderného bývania priniesla aj rekonštrukcia hotela Kohal, na ulici Trieda SNP v južnej časti sídliska. V desaťpodlažnej budove bytového domu Charlie sa nachádzajú 3 izbové, ale prevážne 2 izbové byty rôznej výmery. Spolu je v objekte 131 bytov.
  5. V severnej časti sídliska na ulici Kysucká bol postavené bytový dom s rovnomenným názvom. Tvoria ho dve navzájom prepojené šesťpodlažné budovy, v ktorých sa celkovo nachádza skoro štyridsať bytov. Byty sú 2 až 4 izbové. V podzemí sa nachádza garáž.
  6. Medzi architektonicky najzaujímavejšie patrí projekt Nová Terasa. Nachádza sa na severnom okraji mestskej časti Košice – Západ, v tesnom susedstve Starého mesta. Obytný komplex s takmer dvoma stovkami bytov pozostáva z viacerých, rôzne vysokých bytových domov, pričom najvyšší z nich má deväť podlaží. Prevažnú väčšinu tvoria 2 a 3 izbové byty, ale v bytových domoch sa nachádzajú aj 1 a 4 izbové byty. Rôzna je ich výmera, aj dispozičné riešenie. Výhodou komplexu sú aj vnútorné, zelené oddychové zóny. K dispozícii sú na parkovanie garáže i vonkajšie parkovacie miesta.

Nové byty na sídlisku KVP v Košiciach

  1. Nové byty na predaj na sídlisku KVP vo väčšej miere pribudli výstavbou obytnej zóny Titus – Klimkovičova. Zóna sa rozprestiera v tichej lokalite, na rovnomennej ulici na západnom okraji sídliska, v susedstve mestskej časti Myslava. Tvorí ju 5 bytových domov s piatimi až ôsmimi podlažiami, v ktorých sa nachádzajú 1 až 4 izbové byty. Bytov je spolu vo všetkých objektoch takmer 150.
  2. Na Klimkovičovej, na severozápadnom okraji sídliska KVP sa nachádzajú aj bytové domy Girbeš s pôdorysom obráteného písmena „L“. Bytový dom má sedem podlaží a nachádzajú sa v ňom 2 až 5 izbové byty, ktorých je celkovo 70. Bytom je na parkovanie k dispozícii garáž s garážovými státiami a parkovacie miesta pri dome.

Pozrite si aj: