Novostavby KE – Juh, Nad Jazerom, Vyšné Opátske

Novostavby bytovV mestskej časti Košice Juh bolo naplánovaných a realizovaných niekoľko developerských projektov. Novostavby sa stavajú aj Nad Jazerom, ale v oveľa menšej miera, ako v iných mestských častiach. Masívna bytová výstavba toto sídlisko skôr obchádza, čo môže byť na druhej strane aj výhodou.


» Prejsť na všetky košické novostavby

Nové byty – Košice Juh

  1. Na rohu ulíc Vojvodská  a Skladná bola realizovaná prvá etapa projektu Šafranová záhrada RESIDENCE. V rámci nej bol postavený sedempodlažný objekt so sedemdesiatkou bytov, každý s väčšou alebo menšou lódžiou, na najvyššom podlaží s terasou. Jedná sa prevažne o 2, 3 a 4 izbové byty doplnené niekoľkými jednoizbovými. V parteri sa nachádzajú priestory využiteľné na komerčné účely. Parkovanie riešia garážové státia v podzemí. Väčšine z nich prislúchajú aj úložné priestory.
  2. Druhá etapa projektu Šafranová záhrada zahŕňa vytvorenie o málo viac ako štyridsiatky bytov na mieste bývalých kasární na ulici Skladná. Bytové jednotky sú prevážne 3 a 4 izbové, menej ich je 1, 2 a 5 izbových. K väčšine z nich prislúcha balkón alebo lódžia. Časť parkovacích miest sa nachádza v objekte a časť vedľa objektu.
  3. Nové byty na predaj v Košiciach v mestskej časti Juh boli postavené napríklad na Južnej triede, len niekoľko minút peši od centra. V päťpodlažnom bytovom dome sa nachádza takmer tridsiatka veľkometrážnych bytov. Garáže sa nachádzajú na prízemí a na vyšších podlažiach približne v rovnakom pomere sú rozmiestnené 4 a 3 izbové byty a tiež jeden 2 izbový byt. V rámci areálu je umiestnená aj oddychová zóna.

Novostavby bytov v MČ Nad Jazerom

V mestskej časti Nad Jazerom, v jeho severnej časti, na ulici Baltická bol postavený polyfunkčný bytový dom Lake Tower. Na siedmich podlažiach sa nachádza 14 bytov, z ktorých väčšinu tvoria 3 izbové byty a len na najvyššom poschodí sa nachádzajú 4 izbové veľkometrážne mezonetové byty. Parkovanie je riešené parkoviskom pri objekte. Atraktívne je umiestnenie bytového domu priamo na brehu jazera.

Nové byty na predaj – Vyšné Opátske

Neďaleko novej obytnej zóny Južná strana na Furči, na opačnej strane Sečovskej cesty sa nachádzajú rezidenčné nehnuteľnosti projektu Panoráma. Okrem výstavby rodinných domov sú súčasťou projektu aj bytové domy. Jedná sa o päťpodlažné objekty, v ktorých sa nachádzajú 2 až 5 izbové byty. Lokalita v sebe spája bývanie v prírodnom prostredí s blízkosťou centra krajského mesta. Výhodou je aj energetická úspornosť stavieb.

Pozrite si aj: