Novostavby KE – Ťahanovce, Darovských hrdinov (Furča)

Možnosti moderného bývania v Košiciach v mestských častiach Sídlisko Ťahanovce a sídlisko Dargovských hrdinov. Plánované a realizované bytové novostavby.


» Všetky novostavby v Košiciach

Novostavby bytov sídlisko Ťahanovce

Ponuka bytov v Košiciach v novostavbe v mestskej časti Ťahanovce je výrazne obmedzená, nie len v porovnaní s mestskou časťou Západ, ale aj v porovnaní s inými Sídliskami. Plánovaná je tu však pravdepodobne najmasovejšia bytová výstavba v rámci celých Košíc.

Pozitívnym faktom je, že panelové bytové domy na sídlisku Ťahanovce patria v Košiciach medzi najnovšie. V porovnaní s inými, v iných častiach mesta sú aj o 20-30 rokov mladšie.

Nové byty na sídlisku Dargovských hrdinov (Furča)

Ani v mestskej časti sídlisko Dargovských hrdinov, nazývaného aj Furča nebolo realizovaných toľko projektov zameraných na výstavbu nových bytov, ako v iných častiach, ale projekty sú o to priestornejšie.

Rozsiahly obytný komplex Južná strana ponúkajúci nové byty na predaj v bol postavený na južnom okraji sídliska na novej ulici Na Hore. V osemnástich nízkopodlažných bytových domov sa v jedenástich nachádzajú 2 izbové byty a v ďalších siedmich 1 až 4 izbové byty. Spolu v celom komplexe počíta projekt so 175 bytmi. Okrem dobrej dostupnosti do centra mesta je pozitívom aj energetická úspornosť bývania, aj vďaka samostatnému plynovému kúreniu v bytovom dome.

Pozrite si aj: