Novostavby Košice – Staré Mesto, Sever, Kavečany

Novostavby v Košiciach, v centre v Starom meste a v mestských častiach Západ a Kavečany.


» Prejsť na všetky novostavby v Košiciach

Nové byty – Staré mesto

V Košiciach v Starom meste pribudlo relatívne veľa nových bytov. Niektoré ako kompletné novostavby, iné rekonštrukciou, či nadstavbou staršieho objektu. Väčšinou sa jedná o drahšie byty vyššieho štandardu.

 1. Projekt Cassovar, realizovaný na juhozápadnom okraji mestskej časti Staré mesto, priniesol nové byty na predaj v Košiciach takmer do centra mesta. Obytná časť – Rezidencia Cassovar sa nachádza na ulici Floriánska. Pozostáva z piatich rôzne vysokých sekcií, pričom byty sa nachádzajú na 1. až 6. poschodí a na prízemí nachádzajú komerčné priestory. Na parkovanie sú bytom k dispozícii podzemné garáže. V objekte sa nachádza takmer stovka bytov rôznych dispozícií, aj najžiadanejšie 2 či 3 izbové byty. Benefitom je popri samotnej lokalite aj vnútorná oddychová zóna v rámci objektu. Okrem časti vyhradenej na bývanie je súčasťou komplexu Cassovar aj obchodná a administratívna časť.
 2. Nové byty boli postavené aj na ulici Haviarska v severovýchodnej časti mestskej časti Staré mesto. Celkovo osem bytov bolo vytvorených nadstavbou staršieho tehlového bytového domu. K štyrom podlažiam tak pribudli ďalšie dve. Väčšie 4 a 3 izbové byty sú riešené ako mezonety, menšie 2 izbové byty sú jenopodlažné.
 3. Novostavba v Košiciach, Štefánikova
  Ulica Štefánikova

  Pravdepodobne najbližšie k Hlavnému námestiu, sa možnosti bývania v novom nachádzajú na ulici Štefánikova, pri Jakabovom paláci. Jedná sa o priestranné, prevážne 4 a 5 izbové byty. Bytový dom (Palace) má k dispozícii garáž aj parkovisko vo dvore. Byty sa nachádzajú na siedmich podlažiach.

 4. V centre Košíc, na ulici Bačíkova bolo postavených 14 nových bytov. Nachádzajú sa v päťpodlažnom bytovom dome, ktorý pozostáva z novopostavenej časti a z čiastočne zrekonštruovaného pôvodného objektu.
 5. Vďaka nadstavbe vznikli v mestskej časti Košice Staré mesto nové bytové jednotky na ulici Jesenná, či Stará Baštová.

Novostavby Sever

Predaj bytov v novostavbe v Košiciach v časti Sever postupuje oproti iným mestským častiam po menších počtoch.

 1. Rozsiahlym projektom bytovej výstavby v mestskej časti Sever sú Kaskády Baránok v lokalite Čermeľské údolie, v prírodnom prostredí na okraji krajského mesta. Projekt tvoria terasovité bytové domy umiestnené do svahu.
 2. Na severnom okraji mestskej časti Sever, na rohu ulíc Kavečianska cesta a Huncovská ulica sa nachádza päťpodlažný terasový bytový dom. V bytovom dome sa na štyroch poschodiach nachádzajú 1 až 3 izbové byty, ktorých je spolu 25. Parkovanie v dome umožňujú garáže a garážové státia umiestnené na prízemí.
 3. Bytové domy projektu Terasové domy takisto na Kavečianskej ceste pozostávajú z 13 veľkometrážnych bytov, z ktorých väčšinu tvoria 4 izbové byty a tri byty sú 3 izbové. Terasovitým usporiadaním tvoria byty samostatné poschodia.
 4. Byty na predaj v Košiciach v mestskej časti Sever pribudli aj v pokojnej lokalite na ulici Urbánkova, prístavbou a rekonštrukciou staršieho domu. Päť bytov sa nachádza na 3 podlažiach, v podzemí je umiestnená garáž.

Kavečany

Na severozápadnom okraji mestskej časti Kavečany, na ulici Výhonská bol postavený architektonicky zaujímavý nízkopodlažný bytový dom. Na troch podlažiach sa v ňom nachádzajú 2 a 3 izbové byty, ktorých je v objekte celkovo 6. Na parkovanie sú bytom k dispozícii garáže aj garážové státia.

Pozrite si aj: