Všetky slovenské mestá

Na tejto stránke nájdete zoznam všetkých slovenských miest. Po kliknutí na mesto sa dostanete na zoznam všetkých článkov, ktoré sa o danom meste nachádzajú na tomto webe. Nájdete v nich:

  • základné informácie o meste (PSČ, ŠPZ, počet obyvateľov, najväčšie firmy, atď.),
  • zoznamy pracovných agentúr so sídlom alebo pobočkou v meste,
  • plánované a realizované novostavby bytových domov v meste a blízkom okolí.

Pre najväčšie mestá sa tu nájdete aj ďalšie informácie. Zoznam nemocníc a polikliník v Bratislave a v Košiciach a tiež zoznam vysokých škôl a univerzít v Bratislave, a podobne aj v Košiciach)

Mestá sú rozdelené podľa krajov, s krajským mestom ako prvým a ostatnými zoradenými podľa abecedy. V zátvorkách sú uvedené ďalšie mestá v konkrétnom okrese.

Banskobystrický kraj

Mestá v banskobystrickom kraji: Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva (Hriňová), Krupina (Dudince), Lučenec (Fiľakovo), Poltár, Revúca (Jelšava, Tornaľa), Rimavská Sobota (Hnúšťa, Tisovec), Veľký Krtíš (Modrý Kameň), Zvolen (Sliač), Žarnovica (Nová Baňa), Žiar nad Hronom (Kremnica).

Bratislavský kraj

Mestá v bratislavskom kraji: Bratislava, Malacky (Stupava), Pezinok (Modra, Svätý Jur), Senec.

krajske-mesta2

Košický kraj

Mestá v košickom kraji: Košice, (v okrese Košice-okolie: Medzev, Moldava nad Bodvou), Gelnica, Michalovce (Strážske, Veľké Kapušany), Rožňava (Dobšiná), Sobrance, Spišská Nová Ves (Spišské Vlachy, Krompachy), Trebišov (Čierna nad Tisou, Kráľovský Chlmec, Sečovce).

Nitriansky kraj

Mestá v nitrianskom kraji: Nitra (Vráble), Komárno (Hurbanovo, Kolárovo), Levice (Šahy, Tlmače, Želiezovce), Nové Zámky (Štúrovo, Šurany), Šaľa, Topoľčany, Zlaté Moravce.

Prešovský kraj

Mestá v prešovskom kraji: Prešov (Veľký Šariš), Humenné, Bardejov, Kežmarok (Spišská Belá, Spišská Stará Ves), Levoča (Spišské Podhradie), Medzilaborce, Poprad (Svit, Vysoké Tatry), Sabinov (Lipany), Snina, Stará Ľubovňa (Podolínec), Stropkov, Svidník (Giraltovce), Vranov nad Topľou (Hanušovce nad Topľou).

Trenčianský kraj

Mestá v trenčianskom kraji: Trenčín (Nemšová, Trenčianske Teplice), Bánovce nad Bebravou, Ilava (Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica), Myjava (Brezová pod Bradlom), Nové Mesto nad Váhom (Stará Turá), Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza (Bojnice, Handlová, Nováky), Púchov.

Trnavský kraj

Mestá v trnavskom kraji: Trnava, Dunajská Streda (Šamorín, Veľký Meder), Galanta (Sereď, Sládkovičovo), Hlohovec (Leopoldov), Piešťany (Vrbové), Senica (Šaštín-Stráže), Skalica (Gbely, Holíč).

Žilinský kraj

Mestá v žilinskom kraji: Žilina (Rajec, Rajecké Teplice), Bytča, Čadca (Krásno nad Kysucou, Turzovka), Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš (Liptovský Hrádok), Martin (Vrútky), Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín (Trstená).