Pamiatky, galérie a múzeá v Sabinove

Katalóg sabinovských múzeí a galérií. Najdôležitejšie historické a kultúrne pamätihodnosti v tohto východoslovenského mesta.

Najvýznamnejšie historické pamiatky v Sabinove

pamiatky.gifMedzi najvýznamnejšie historické pamiatky patrí rímskokatolícky farský kostol Sťatia Svätého Jána Krstiteľa zo štrnásteho storočia, vedľa neho stojaca renesančná zvonica a renesančno-barokové Piaristické gymnázium zo šestnásteho storočia (v súčasnosti v ňom sídli Kultúrne centrum).

V historickom jadre mesta sa nachádzajú aj ďalšie architektonicky zaujímavé objekty predovšetkým meštianske domy ale aj Mestská radnica.

V meste sa nachádzajú aj pozostatky mestských hradieb z pätnásteho storočia so zachovalými baštami. Vo východnej bašte sú umiestnené expozície múzea.

Zaujímavosťou mesta je Obchod na korze. Obchod z rovnomenného filmu, ktorý získal v roku 1966 filmového Oscara za najlepší cudzojazyčný film. Stalo sa tak po prvý krát v histórii česko-slovenskej kinematografie.

Virtuálna prehliadka mesta

Vďaka službe Google Street View sa môžete z pohodlia domova poprechádzať ulicami Sabinova. Začať môžete pohľadom na kostol so zvonicou na námestí Slobody.

Zväčšiť mapu

Sabinov – múzeá

muzeum.gifV meste sa nachádzajú nasledujúce múzeá:
Krajské múzeum v Prešove – Mestské múzeum Sabinov
Námestie slobody 100

Otváracie hodiny a vstupné nájdete na uvedených webových stránkach inštitúcií. Ak nemajú vlastné stránky, informácie nájdete na webovej stránke mesta.

Pamätihodnosti a kultúrne inštitúcie v okolí okresu Sabinov

Prešov – umenie a história – výstavné priestory, expozície a významné stavby
Bardejov – umenie a história – výstavné priestory, expozície a významné stavby
Stará Ľubovňa – umenie a história – výstavné priestory, expozície a významné stavby
Kežmarok – umenie a história – výstavné priestory, expozície a významné stavby
Levoča – umenie a história – výstavné priestory, expozície a významné stavby

Pozrite si aj: