Novostavby Banská Bystrica a okolie

Novostavby bytov

Nové byty v Banskej Bystrici sa nachádzajú v rôznych lokalitách a ponúkajú rôzne štandardy. Bytové domy sú vo väčšine prípadov 6 poschodové a okrem samotného bytu sú k dispozícii aj garážové státia priamo v bytovom dome, resp. parkovacie miesta pred domom. Polyfunkčné novostavby v Banskej Bystrici dávajú priestor aj na vytvorenie predajní a iných podnikateľských prevádzok, čo tiež prispieva ku komfortu bývania. Predaj bytov v Banskej Bystrici v novostavbách zabezpečuje developer v spolupráci s realitnými kanceláriami, alebo je ich možné kúpiť už od nových majiteľov.

Novostavby bytov na predaj v Banskej Bystrici

 1. Prakticky v centre mesta sa 1 až 4 izbové nové byty nachádzajú v polyfunkčnom bytovom dome na ulici Horná Strieborná. Bytov je v objekte celkovo 20.
 2. Len približne 250 metrov juhozápadne od Námestia SNP, na ulici Terézie Vansovej bol postavený päťpodlažný bytový dom Brest s pätnástimi 1 až 4 izbovými bytmi, s priestrannými lódžiami, na najvyššom poschodí s terasami.
 3. Niekoľko sto metrov ďalej severovýchodne, pri Mestskom parku a v susedstve SPŠ Jozefa Murgaša, na križovatke ulíc Hurbanova a Murgašova bol realizovaný projekt bytového domu Harmony. V štvorpodlažnom objekte s pôdorysom v tvare písmena „L“ sa na vyšších podlažiach nachádzajú rôzne dispozične riešené byty. Na prízemí sú z vonkajšej strany umiestnené komerčné priestory a smerom do dvora garáže.
 4. Na južnom konci ulice Janka Kráľa, medzi ulicou a potokom Bystrica bol postavený šesťpodlažný polyfunkčný objekt Proxima 2. Nad komerčnými priestormi nachádzajúcimi sa na prízemí bolo naprojektovaných 25 jedno až štvorizbových bytových jednotiek. V suteréne sa nachádzajú garážové státia, ktoré tvoria prevažnú časť parkovacích miest pre obyvateľov.
 5. Len pár minút chôdze od centra Banskej Bystrice, na ulici Komenského sa stojí bytový dom Jesenský vŕšok, v ktorom sa nachádza takmer stovka 1 až 5 izbových bytov. Okrem blízkosti centra ponúka ja veľmi pekný výhľad.
 6. V severnej časti ulice Komenského, v blízkosti Gymnázia Andreja Sládkoviča bol postavený polyfunkčný obytný dom Kačica. Tvoria ho štyri, iba trojpodlažné bloky (A, B, C, D), v ktorých bolo naprojektovaných približne sedemdesiat bytových jednotiek. Nachádzajú sa tu 1 až 5 izbové, početnú prevahu však majú 2 izbové byty. Na prízemí sa nachádza niekoľko komerčných priestorov a v suteréne pod dvoma blokmi garáž. Ďalšie možnosti parkovania pre obyvateľov predstavujú vonkajšie parkovacie státia.
 7. Severne od centra mesta v tichej lokalite na ulici Bakossova sa nachádza polyfunkčný bytový dom Bakossova. Ide o rozsiahly objekt, v ktorom sa nachádza viac ako 200 bytov. Nové byty sú 1 až 5 izbové s kuchynským kútom, alebo samostatnou kuchyňou.
 8. Relatívne blízko centra sa nové byty v Banskej Bystrici nachádzajú aj v bytovom dome Medokýš, na ulici Cesta k nemocnici. V piatich spojených domoch, ktoré majú rôzny počet podlaží sa nachádza 54 bytov.
 9. Dobrú dostupnosť do centra aj do prírody ponúka novostavba Milestones, nachádzajúca sa na Fončorde v západnej časti Banskej Bystrice. Súčasťou objektu je viac ako stovka 1 až 5 izbových bytov.
 10. Nové byty v tichom prírodnom prostredí sa nachádzajú v lokalite Suchý vrch, juhozápadne od mesta. V trojpodlažných bytových domoch sa nachádzajú 2, 3, 4 a 5 izbové byty.
 11. Novostavby vznikali a vznikajú aj v novej obytnej zóne Belveder (JAGO, Srdiečko, SO4), ktorá sa nachádza nad kúpaliskom asi 20 min pešo severozápadne od centra. Nové bytové domy, s rôznym počtom podlaží a počtom bytov sa nachádzajú na ulici Nad plážou. Byty sú 1 až 4 izbové.
 12. Nové rezidenčné nehnuteľnosti dopĺňajú aj nadstavby starších obytných domov. Napríklad na ulici Wolkerova, bol realizovaný projekt Nová Fončorda. Na pôvodne trojpodlažnom objekte boli nadstavené dve nové podlažia. Na nich vzniklo spolu štrnásť 2 a 3 izbových bytov, väčšina s balkónom, alebo lódžiou.
 13. Nové byty má Banská Bystrica aj v časti Malachovské skalky.

Novopostavené bytové domy v okolí okresu Banská Bystrica

Nové byty vo Zvolene – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Žiari nad Hronom – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Brezne – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Martine – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Ružomberku – moderné a komfortné bývanie
Nové byty v Turčianskych Tepliciach – moderné a komfortné bývanie

Pozrite si aj: